Slováci rozhodli. Poznáme najlepšie elektromobily a plug-in hybridy roka

Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing

Hlasovanie v ankete Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing tento rok prebiehalo až v ôsmich kategóriách. Najlepšie elektrifikované vozidlá bojovali v kategóriách Mestský Elektromobil, Rodinný Elektromobil, Elektrické SUV, Luxusný Elektromobil, Úžitkový Elektromobil, Plug-In hybrid a Nominácia verejnosti. Špeciálnou kategóriou bola už tradične Aplikácia automobilky, v ktorej sa proti sebe postavili mobilné aplikácie výrobcov vozidiel.

Do jednotlivých kategórií navrhovali nominácie priamo zástupcovia automobiliek s dôrazom na to, aby išlo o aktuálne predávané modely na Slovensku, prípadne modely so známou predajnou cenou, ktorá sa do predaja dostanú v najbližších mesiacoch. Výnimkou bola kategória Nominácia verejnosti, kde čitatelia portálu MojElektromobil.sk nominovali svojich favoritov bez ohľadu na ďalšie kritériá.

Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing

Do ankety Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing sa zapojilo celkovo rekordných 8 656 hlasujúcich. Rekordný bol aj počet elektromobilov a plug-in hybridov. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo celkovo 123 nominovaných vozidiel. Výsledky hlasovania vyhlásil zakladateľ portálu MôjElektromobil.sk, Michal Chabada, na slávnostnom stretnutí so zástupcami automobilového priemyslu a Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA).

„Teší nás, že záujem slovenskej verejnosti o elektromobilitu postupne narastá, čo vidíme aj na počte hlasujúcich, ktorí sa tento rok do ankety Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing zapojili,” povedal na vyhlásení výsledkov riaditeľ SEVA Patrik Križanský. Dodal ešte, že oceňuje spoluprácu viacerých členov asociácie pri šírení osvety a povedomia o elektromobilite, ktorá sa rozvíja aj vďaka lepšej dostupnosti a širšej ponuky modelov elektrických vozidiel.

VÍŤAZI 6. ROČNÍKA ANKETY ELEKTROMOBIL ROKA POWERED BY ČSOB LEASING

V kategórii Mestský elektromobil získal najviac hlasov model Audi Q4 e-tron. Druhé miesto obsadil Volvo EX30 nasledovaný modelom Cupra Born.

Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron

Prvenstvo v kategórii Luxusný elektromobil získal model BMW i7 M70, nasledovaný modelmi Audi RS e-tron GT a Porsche Taycan Turbo Cross Turismo.

Za najlepšie elektrické SUV Slováci v ankete Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing zvolili model Audi Q8 e-tron. Na druhom mieste sa umiestnila KIA EV9 a ako tretie najlepšie elektrické SUV skončila Škoda Enyaq Coupé.

Audi Q8 e-tron

V kategórii Rodinný elektromobil získal najviac hlasov model Škoda Enyaq. Druhé miesto obsadil BMW i5 eDrive40 Touring nasledovaný modelom Volkswagen ID. Buzz.

Škoda Enyaq

Za najlepší plug-in hybrid bol zvolený model BMW XM, za ním nasledovali Cupra Formentor eHybrid a Alfa Romeo Tonale.

BMW XM
BMW XM

Na prvých troch pozíciách kategórie Úžitkový elektromobil sa umiestnili Volkswagen ID. Buzz Cargo, Mercedes-Benz eSprinter a Fiat E-Ducato.

Volkswagen ID. Buzz Cargo
Volkswagen ID. Buzz Cargo

V kategórii Nominácia verejnosti si čitatelia portálu mojelektromobil.sk za svojho favorita zvolili model KIA EV5, na druhom mieste sa umiestnil Porsche Macan a tretia priečka patrí elektrickému modelu Mercedes-Benz Trieda G.

KIA EV5

Víťazom špeciálnej kategórie Aplikácia automobilky sa stala mobilná aplikácia Mercedes me pre vozidlá značky Mercedes-Benz. O druhú priečku sa podelili aplikácie Kia Connect a Tesla so zhodným počtom hlasov. Tretie miesto v kategórii Aplikácia automobilky patrí aplikácii MyŠkoda.

Aplikácia
Aplikácia
Total
0
Shares
Related Posts