Ideogram AI je momentálne najlepším riešením pre tvorbu obrázkov

Cybertruck
Cybertruck

V dnešnej dobe máme na trhu hneď niekoľko aplikácií a softvérov, ktoré využívajú umelú inteligenciu. Asi najznámejším z nich, je ChatGPT.

Teraz sa však skupinka bývalých zamestnancov Googlu, ale aj členov inštitúcií ako UC Berkeley, Carnegie Mellon University alebo University of Toronto, rozhodla vytvoriť nový projekt.

Ten dostáva názov Ideogram AI a slúži najmä na tvorbu obrázkov zo zadaného textu.

Nejde tak o nič nové, keďže túto možnosť už ponúkajú aj MidJourney či Dall-E 3. Ideogram však ponúka niečo viac. Napríklad to, že ide o program, ktorý je zadarmo.

Teda minimálne jeho free verzia, ktorá vám však umožní robiť takmer všetko. Ponúka aj platené programy, ktoré stoja 7 a 15 dolárov mesačne. Tie zas prinesú väčší denný počet vytvorených obrázkov, špeciálny editor, lepšiu kvalitu pri sťahovaní či modifikácie už existujúcich obrázkov.

Cybertruck
Cybertruck | Zdroj: Tesla

Samotná tvorba aplikácie bola nákladná, no o financie núdza nebola. Vedeniu spoločnosti sa totiž podarilo vyzbierať až 80 miliónov dolárov pre vývoj a vznik platformy, pričom išlo zatiaľ len o prvé kolo.

Aj vďaka týmto peniazom vznikol Ideogram 1.0, ktorý samotná firma označuje ako „najpokročilejší text-to-image model k dnešnému dňu“. Jeho vzniku predchádzali dlhé mesiace príprav a samotného tréningu umelej inteligencie, ktorá sa trénuje a vyvíja stále aj po spustení verzie 1.0.

V čom je jeho konkurenčná výhoda je určite porozumenie dlhším textom, s ktorými majú často konkurenti problém. Jednou z vymožeností je aj tzv. „prompt magic“, ktorú si dokážete v prípade potreby aj sami vypnúť. Tá má za úlohu lepšie analyzovať zadaný text (príkaz), aby bol výsledok vyššej kvality a podľa špecifických predstáv používateľa. 

Zatiaľ takmer bez cenzúry

Konkurencia bola nútená zvýšiť cenzúru svojich výsledkov, a vy tak napríklad nemôžete vytvárať AI obrázky s tvárami známych osobností, celebrít, či konkrétnymi produktami spoločností. Ide najmä o to, aby sa zamedzilo podvodom a zneužívaniu na nekalé účely.

Ideogram AI však tento problém zatiaľ nemá, a preto vám dokáže vytvoriť obrázky aj s konkrétnymi osobami či vecami. Nahota a násilie však nie sú podporované ani tu, a to s veľmi rozumných dôvodov.

Portál decrypt.co sa rozhodol porovnať všetky tri spomenuté AI modely tak, že im zadával rovnaké príkazy a vyhodnotil, ktorý obrázok je najpresnejší.

Napríklad zadali: A futuristic Android in Cyberpunk City with a sign that reads, “Don’t be late in the AI trend: Emerge by Decrypt”. Čiže v preklade niečo ako Android z budúcnosti v meste v štýle Cyberpunku a s ceduľou s nápisom XY.

Ako môžete vidieť, Ideogram si s tým poradil najlepšie a výsledok je najbližšie k tomu, o čo ho žiadali. Vo viacerých takýchto testoch práve Ideogram AI vynikal, zatiaľ čo sa ostatné veľmi slušne držali za ním.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články