Aj smartfóny môžu byť eko. Slovenský operátor také predáva a za nízku cenu

T Phone 2 a T Phone 2 Pro
T Phone 2 a T Phone 2 Pro

Koncom mája odštartuje v Telekome letná kampaň, ktorá umožní získať Eko kupón na zľavu pri kúpe nového hardvéru. Výška zľavy môže byť až 70 eur, čo pomôže výrazne znížiť konečnú cenu zariadenia. Stačí priniesť starý mobil na recykláciu, Viac sa dozviete z nášho nedávneho článku.

Mohlo by vás zaujímať:

T Phone spĺňajú parametre Green Magenta

Operátor berie starostlivosť o životné prostredie vážne a chce prispieť nielen touto recyklačnou aktivitou, ale v ponuke dotovaných zariadení má aj vlastné produkty T Phone, ktoré spĺňajú parametre pre udelenie značky Green Mgenta. Tá je určená produktom, ktoré pozitívne prispievajú k ochrane klímy a zodpovednému používaniu zdrojov. Slúži aj ako sprievodca pre zákazníkov pri ich nákupných rozhodnutiach.

Novinky v ponuke smartfónov T Phone 2 T Phone 2 Pro oslovia skôr menej náročných používateľov, ale na bežné úlohy, sledovanie sociálnych sietí, čítanie správ a fotografovanie poslúžia dobre. Nové zariadenia miešajú eko-dizajn i presvedčivý pomer ceny a výkonu. Obe excelujú v kategórii udržateľnosti a majú výborné výsledky v Eco Ratingu. T Phone 2 skóruje na úrovni 88/100 a T Phone 2 Pro dosiahol 84/100

Nové smartfóny sa pýšia vysokým Eco Ratingom

Vysoké Eco Rating hodnoty a značka Green Magenta reflektujú cieľ v znižovaní CO2 emisií cez inteligentný manažment zdrojov. Zariadenia majú aj minimálne udržateľné balenia bez plastov. Dobrou správou je dlhá softvérová podpora

Nové smartfóny T Phone budú dostávať mesačné softvérové a bezpečnostné aktualizácie, aj Google updaty najbližšie tri roky. Vo štvrtom a piatom roku budú aktualizácie vydávané na štvrťročnej báze. Zároveň dostanú oba modely dva veľké upgrady operačného systému.

Obidve novinky spája čipset Snapdragon 6 Gen 1, 5 000 mAh batéria, 120 Hz obnovovacia frekvencia displeja, úložisko rozšíriteľné microSD kartami do veľkosti 2 TB, 3,5 mm jack, NFC na bezkontaktné platby, 5G konektivita, čítačka odtlačkov v bočnej stene, operačný systém Android 14 a konštrukcia s certifikáciou IP54, takže zvládne ošplechnutie vodou. 

T Phone 2 ponúka 6,6” Full HD+ IPS displej, 6 GB RAM, 128 GB úložisko a 50 MP hlavný fotoaparát. T Phone 2 Pro prináša 6,8” AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, 8 GB RAM, 256 GB úložisko a takisto 50 MP fotoaparát, ktorý sa ale pýši optickou stabilizáciou obrazu. 

V Telekome je k dispozícii T Phone 2 za 159 eur, T Phone 2 Pro má nastavenú plnú cenu 249 eur. Podľa výšky zvoleného paušálu si telefóny môžete kúpiť s akontáciou už od jedného eura. 

Ekologcké smartfóny ponúka napríklad aj spoločnosť Fairphone. Sú vyrobené z udržateľných materiálov a ľahko opraviteľné aj v domácich podmienkach. Sú však drahšie, ale aj lepšie vybavené. Prečítate si o nich v našom článku.

Total
0
Shares
Podobné články