Starý mobil môže ešte poslúžiť a vy získate Eko kupón v hodnote až 70 eur

Staré mobily
Staré mobily

Takmer v každej domácnosti sa ukrýva starý a nepoužívaný mobil či iné zariadenie, ktoré už nikomu neposlúži. Telekom posledný májový deň odštartuje letnú akciu s názvom Eko kupón, zameranú na recykláciu starých mobilných zariadení.

Mohlo by vás zaujímať:

Ak prinesiete od 31. 5. do 2. 9. 2024 staré, pokojne aj nefunkčné, zariadenie do predajne Telekomu, nielen že sa zbavíte nepotrebných vecí, ale získate aj kupón s atraktívnou zľavou na nákup nového hardvéru a váš starý telefón, tablet, smart hodinky alebo notebook, bude ekologicky spracovaný. Pomôžete tým životnému prostrediu.

Eko kupón má štandardnú hodnotu 40 eur a slúži na kúpu ľubovoľnej novinky rôznej značky.
Pokiaľ uplatníte svoj Eko kupón na jednu z troch noviniek Samsungu, môžete získať zľavu 70 eur. Ide o modely:
Samsung Galaxy A25 5G
Samsung Galaxy A35 5G
Samsung Galaxy A55 5G

Telekom odovzdá starý mobil na recykláciu. V jej procese sa postupne spotrebujú niektoré jeho plastové časti na opätovné využitie, spracujú sa základné dosky a displeje, a využitie nájde aj Lithium zo starých batérií, poslúži pri výrobe nových. Súčasťou každého mobilného zariadenia sú aj prvky ako zlato, striebro či meď, ktoré sa takisto zrecyklujú a poslúžia na výrobu nového mikročipu.

Za jedno zariadenie získate jeden Eko kupón, ktorý je aj prenositeľný, teda môžete ho buď sami využiť alebo aj darovať. Zároveň však platí, že jeden kupón je určený len na jedno nové zariadenie, nedá sa teda kombinovať viac kupónov na vyššiu zľavu.

K životnému prostrediu sa stavajú zodpovedne aj ďalší slovenskí mobilní operátori. Orange už dlhé roky ponúka za každý odovzdaný nefunkčný mobil 50 centov Inštitútu cirkulárnej ekonomiky a zároveň môže zákazník získať odmeny v rámci programu Orange svojim. Staré zariadenia zbiera aj O2 a v rámci spolupráce so zmluvným partnerom ich odovzdáva na ďalšie spracovanie a recykláciu. 4ka zatiaľ podobnú možnosť neponúka.

Total
0
Shares
Related Posts