HMD Pulse: Trojica smartfónov s nízkou cenou a ľahkou opraviteľnosťou aj doma

HMD Pulse
HMD Pulse | Zdroj: HMD

Konzorcium HMD Global je fínskou spoločnosťou, ktorá vlastní licenciu pre výrobu telefónov a tabletov značky Nokia. Nedávno oznámila trojicu smartfónov s vlastným názvom, ktorých veľkou výhodou oproti konkurencii je možnosť opravy poškodených komponentov aj v domácom prostredí.

Poškodený displej vymeníte aj doma

Podobne ako výrobca smartfónov Fairphone, aj HMD spolupracuje s firmou iFixit. Stačí prejsť na HMD Repair Hub na ifixit.com, kde nájdete náhradné diely a podrobné návody. Budete si tak môcť vymeniť napríklad poškodený displej, ohnutý nabíjací port, poškriabaný zadný kryt alebo vybitú batériu.

Opravou poškodených komponentov namiesto kúpy nového telefónu pomôžete šetriť životné prostredie a znížite tým uhlíkovú stopu telefónu aj svoju vlastnú. Narozdiel od smartfónov Fairphone, ale nová trojica HMD Pulse cieli skôr na nenáročných zákazníkov a ponúka hardvérovú výbavu, ktorá by ani bežnému používateľovi nemusela stačiť. 

Slabá výbava pre nenáročných

HMD PulsePulse+  Pulse Pro spája dizajn, konštrukcia odolná voči jemnému ošplechnutiu vodou, 5000 mAh batéria, NFC na bezkontaktné platby, čítačka odtlačkov v bočnej stene, 3,5 mm jack a ponúkajú aj veľmi podobné parametre. Vo všetkých troch smartfónov pracuje čipset Unisoc T606 a disponujú 6,65-palcovým displejom s HD+ rozlíšením a 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Maximum pri pamäti je 6 GB RAM a 128 GB interný priestor. 

HMD Pulse
HMD Pulse | Zdroj: HMD

HMD Pulse dostal iba 13 MP zadný fotoaparát a 8 MP prednú kameru, Pulse+ ponúkne 50 MP hlavný fotoaparát a Pulse Pro sa pýši 50 MP rozlíšením vpredu i vzadu. Všetky tri modely prichádzajú s operačným systémom Android 14 a majú prisľúbené dve veľké aktualizácie a tri roky dodávania bezpečnostných záplat. 

Cena zatiaľ nebola oznámená, ale predpokladá sa, že najvyššia cena by nemala prekročiť sumu 180 eur. 

Total
0
Shares
Related Posts