Nové notebooky Lenovo myslia na životné prostredie aj používateľov so zrakovým postihnutím

Lenovo spolupracuje s iFixit
Lenovo spolupracuje s iFixit | Zdroj: Lenka Ivančíková

Najnovšie notebooky Lenovo radu ThinkPad L a X určené najmä do pracovného prostredia, sú synonymom inovácií a väčšej udržateľnosti. Vďaka vlastnostiam, ako je lepšia opraviteľnosť, viac recyklovaných materiálov a efektívna správa napájania, demonštrujú tieto notebooky, že záväzok spoločnosti Lenovo k inováciám a udržateľnosti nie sú len planými rečami.

Zariadenia sú dostupné v rôznych veľkostiach uhlopriečok a rôznej konfigurácii, takže si vyberie podľa vlastných preferencií naozaj každý. Nechýba moderné pripojenie Wi-Fi 7 ani možnosť využiť dáta od operátora cez 4G alebo 5G sieť. Samozrejmosťou je operačný systém Windows 11. 

Lenovo spolupracuje s iFixit
Lenovo spolupracuje s iFixit | Zdroj: Lenka Ivančíková

Aby spoločnosť Lenovo pomohla zákazníkom znížiť emisie a splniť ich vlastné záväzky a ciele v oblasti udržateľnosti, dosiahla v tejto oblasti významný pokrok prostredníctvom zlepšenia dodávateľských reťazcov, služieb, dizajnu produktov a materiálov. Aj vďaka lepšej opraviteľnosti a s tým spojeného zníženia množstva elektronického odpadu, ale aj ponukou novej technológie od spoločnosti 3M, ktorá zlepšuje jas displeja a zároveň znižuje spotrebu energie. 

Lenovo spolupracuje s iFixit
Lenovo spolupracuje s iFixit | Zdroj: Lenka Ivančíková

Jednou z kľúčových vlastností nových modelov ThinkPad L14 Gen 5 a L16 Gen 1 je vylepšená možnosť opravy zariadenia s podporou spoločnosti iFixit, ktorá notebookom udelila predbežné skóre 9 z 10 na stupnici opraviteľnosti. 

Ďalšou pozitívnou zmenou je začlenenie nových hmatových značiek, ktoré uľahčujú prácu používateľom so zrakovým postihnutím. Špeciálna sekcia spoločnosti s názvom Lenovo Product Diversity Office (PDO), spolupracuje s viacerými skupinami používateľov vrátane americkej školy pre nevidiacich a nepočujúcich Governor Morehead School

Cieľom tejto spolupráce je lepšie pochopiť, ako nevidiaci a slabozrakí používatelia komunikujú so svojimi počítačmi. Súčasťou konštrukcie klávesnice vybraných modelov ThinkPad pre rok 2024 sú špeciálne hmatové značky, čím firma stanovila nový priemyselný štandard. 

Nové notebooky radu Lenovo ThinkPad L a Lenovo ThinkPad X budú na slovenskom trhu dostupné od 2. kvartálu 2024. Cena začína na sume 1019 eur.

Total
0
Shares
Related Posts