Financie v prsteni? Prvá slovenská banka ponúka inovatívnu službu

mBank prináša ako prvá na Slovensko platobný prsteň v spolupráci s Mastercard a značkou Niceboy. Štýlové riešenie poteší všetkých, ktorí ocenia jednoduchosť a rýchlosť.
Platobný prsteň Niceboy
Platobný prsteň Niceboy | Zdroj: Lenka Ivančíková

Platenie mobilom alebo inteligentnými hodinkami je dnes v našich obchodoch už bežným javom. Možno ste si všimli aj ľudí, čo k terminálu prikladali ruku s prsteňom. Zvyčajne však nemohli použiť slovenskú platobnú kartu, ale v apke spárovanej s týmto príslušenstvom mali uloženú zahraničnú kartu.

Mohlo by vás zaujímať:

Navyše, niektoré značky predávajúce platobné prstene vyžadujú pre korektné fungovanie mesačné predplatné. S novinkou od mBank nič také nehrozí. Platobný prsteň prináša v spolupráci s Mastercard a značkou Niceboy. Štýlové riešenie poteší všetkých, ktorí ocenia jednoduchosť a rýchlosť.

mBank prináša platby prsteňom
mBank prináša platby prsteňom | Zdroj: Lenka Ivančíková

Nemusíte vyberať z vrecka telefón či kartu, ani aktivovať platbu na hodinkách a ruku v neprirodzenom uhle prikladať k terminálu. Stačí ruku jemne zovretú v päsť priblížiť k terminálu a počkať na známy zvuk – pípnutie, ktoré je znakom úspešnej platby.

Platobný prsteň bude v mBank dostupný od 10. júna 2024 a vyberať môžete z troch prevedení – bielej a čiernej farby s lesklým povrchom a čiernej s brúsenou povrchovou úpravou. Minimalistický dizajn je vhodný k športovému i elegantnému outfitu a keďže sa na tele prsteňa nenachádzajú žiadne konektory ani snímače, je plne i prachu vodeodolný.

mBank prináša platby prsteňom
mBank prináša platby prsteňom | Zdroj: Lenka Ivančíková

Pred prvým použitím prsteňa si musíte stiahnuť aplikáciu Niceboy Pay, spárovať zariadenie a pridať platobnú kartu mBank. Jeden prsteň vie načítať dáta iba jednej karty. Ak chcete využívať dve karty (napr. debetnú a kreditnú), musíte si zakúpiť ďalší prsteň. Ak bude jeden biely a druhý čierny, veľmi jednoducho od seba používané karty odlíšite.

Pokiaľ prsteň stratíte, môžete kartu odobrať z aplikácie alebo ju v apke mBank zablokovať. Pri bezkontaktných platbách prsteňom platia rovnaké pravidlá ako pri všetkých ostatných spôsoboch, teda PIN zadávate pri sume vyššej než 50 eur, prípadne a vyzvanie z terminálu.

Aplikácia Niceboy Pay
Aplikácia Niceboy Pay | Zdroj: Lenka Ivančíková

Až do septembra 2024 si tento štýlový doplnok môže exkluzívne za 0,1 € zakúpiť 1 000 klientov mBank, ktorých banka vyžrebuje. Prvých 1 000 nových zákazníkov banky získa prsteň rovnako len za 0,1 €. Kto nebude chcieť čakať alebo veriť svojmu šťastiu pri žrebovaní, bude si môcť prsteň zaobstarať so zľavou za zníženú sumu 49 €, štandardná cena bude 80 €.

Total
0
Shares
Podobné články