Najmodernejšia fabrika na výrobu batérií v Európe bude na Slovensku

InoBat
InoBat

Najnovšia správa o schválení investičnej dohody vlády s firmou Gotion InoBat Batteries (GIB) na výstavbu fabriky v Šuranoch, je významným krokom vpred nielen pre InoBat a Gotion High-tech, ale aj pre celé Slovensko. Naša krajina tak môže byť vo svete vnímaná ako popredný inovátor v oblasti moderných technológií a udržateľnej mobility.

Mohlo by vás zaujímať:

Generálny riaditeľ spoločnosti InoBat Marian Boček verí, že tento projekt môže pomôcť  zastaviť odliv mozgov a motivovať ľudí, aby neodchádzali za prácou do zahraničia. Súčasťou projektu bude aj výskumno-vývojové centrum v Šuranoch. Obe spoločnosti už začali spolupracovať s univerzitami na vzdelávacích programoch, ktoré majú pomôcť naplniť dopyt po expertoch.

Fabrika na výrobu batérií v Šuranoch
Fabrika na výrobu batérií v Šuranoch | Zdroj: InoBat

Našou víziou je prinášať inovatívne a udržateľné batériové riešenia, a táto fabrika bude kľúčovým krokom k jej naplneniu. Vykračujeme do novej éry, v ktorej sa Slovensko stane lídrom v technologických inováciách. Tie zmenia spôsob, akým svet pristupuje k energii a mobilite. Naša fabrika bude patriť medzi najväčšie a najinovatívnejšie svojho druhu na svete. Stane sa centrom transformácie smerom k udržateľnosti a čistej energii, podporí výskum, vývoj a zvýši ekonomickú stabilitu regiónu”, hovorí Marian Boček.

Fabrika v Šuranoch s rozlohou viac než sto hektárov, zamestná vyše 1000 pracovníkov a jej ročná produkčná kapacita dosiahne v prvej fáze 20 gigawatthodín. Plné spustenie výroby sa očakáva v roku 2027 a celková investícia bude predstavovať 1,2 miliardy eur.

Total
0
Shares
Podobné články