Známy výrobca smartfónov uviedol inovatívne batériové úložisko pre domácnosti

Huawei LUNA S1
Huawei LUNA S1 | Zdroj: Huawei

Zelená energia sa stáva čoraz zásadnejšou témou, ktorej sa venujú nielen veľké firmy, ale aj bežné domácnosti. Hľadajú alternatívne spôsoby, ako znížiť závislosť na štandardných zdrojoch a vyrábať si svoju vlastnú energiu. Zvyčajne volia fotovoltické riešenia ako krok k udržateľnejšej a zodpovednejšej budúcnosti. 

Mohlo by vás zaujímať:

Keďže výroba a spotreba energie z fotovoltiky nie je konzistentná, domácnosti riešia otázku, kam uložiť prebytočnú energiu. Odpoveďou sú batériové systémy, ktoré ju uskladnia a umožnia jej využitie vtedy, keď je v domácnosti potrebná. Investícia do batériového systému tak umožňuje z alternatívnej výroby energie vyťažiť oveľa viac.

Podobnou cestou sa dala aj česká firma Moser, ktorá uskladňuje ekologicky vyrobenú elektrinu v batériách z elektromobilov. Na slovenský trh nedávno uviedol Huawei, známy skôr ako výrobca mobilných zariadení, nový inteligentný systém uchovávania energie LUNA S1. Prináša viacero inovatívnych technológií a mechanizmov, ktoré posúvajú energetickú správu domácnosti na vyššiu úroveň.

Batériové úložisko poslúži ako energetické centrum pre celú domácnosť, Výhodou je 15-ročná záruka. V porovnaní s konkurenčnými riešeniami poskytuje systém vďaka jedinečnej optimalizácii o 40 % vyšší výkon počas celého životného cyklu. Návratnosť investícií je tak rýchlejšia. 

Huawei LUNA S1 v sebe integruje päťvrstvový ochranný mechanizmus, ktorý chráni domácnosť proti väčšine rizík. Od elektrickej ochrany až po konštrukčnú robustnosť – systém je pripravený odolávať aj extrémnym podmienkam. Bezpečnostné certifikáty ako sú VDE 2510-50, IEC 62169, ISO 13849, IEC 63056, IEC 62040-1, IEC 62477 či UN 38.3 potvrdzujú, že bezpečnosť je prioritou. Zvláda prevádzkovej teploty od -20 °C do +55 °C.

Systém spĺňa certifikáciu odolnosti IP66 a prešiel 72-hodinovým testom bezpečnosti pri ponorení do hĺbky 40 cm, čo zaisťuje bezpečnú prevádzku počas záplav, dažďa alebo topenia snehu. Batéria je navyše navrhnutá tak, aby bola pevná a schopná odolať tlaku až 5 ton.

Montáž je jednoduchá. Systém je navrhnutý tak, aby bol jeho montážny proces čo najjednoduchší, a tým sa znížil čas potrebný na inštaláciu na polovicu v porovnaní s tradičnými systémami. Hlučnosť iba 29 dB zabezpečí, že vás systém nebude rušiť pri každodenných činnostiach. Navyše, ide o flexibilné modulárne konštrukčné riešenie, čo uľahčuje prípadné budúce rozšírenie kapacity systému podľa potreby.

Čo sa týka smart funkcií a prepojenia s domácnosťou, správa celej domácnosti je k dispozícii prostredníctvom aplikácie Huawei FusionSolar. Táto aplikácia poskytuje kompletný prehľad o využívanej zelenej elektrine v dome, umožňuje v reálnom čase riadiť výrobu, skladovanie a spotrebu elektrickej energie. Viac informácií aj o ďalších batériových riešeniach nájdete na webe solar.huawei.com.

Total
0
Shares
Related Posts