spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Atlas 15.5.2018
Hodnoť článok:
0 0

Spájame IT komunitu už takmer 10 rokov!

Spájať IT komunitu. To je isto honosný cieľ avšak táto cesta je veľakrát tŕnistá. V IT resp. v online svete pôsobíme už nejaký ten piatok, konkrétne od roku 2004. Za to obdobie z našej dielne vyšlo veľa projektov. Nie sme však ich vypracovateľmi, kódermi. Sme tí, ktorým skrsne v hlave myšlienka a hľadajú pre jej realizáciu externú pomoc. Šikovných freelancerov, ktorí sa nezľaknú novej výzvy!

Polená pod nohy

Už v začiatkoch sme však často narážali na problém, kedy zohnať takého ťukača na realizáciu našej myšlienky, čo prácu nielen rozrobí, ale aj dokončí a nezostane len pri sľuboch bola kapitola sama o sebe. Najhoršie pre akýkoľvek začínajúci projekt je, ak vám programátor v polovici vývoja vytuhne, prestane komunikovať, alebo to proste zabalí. Za roky v tejto sfére už máme svojich spoľahlivých ťukačov a nedáme na nich dopustiť, avšak ak ste začínajúca firma, ktorá chce preraziť so svojim produktom a miniete celý svoj budget na prácu, ktorú potom musí niekto opravovať, tak to môžete rovno zabaliť.

Frustrácia z tejto situácie preto viedla k myšlienke vytvorenia takého prostredia pre zadávateľov projektu, ktorí si v online trhovisku práce budú môcť vytvoriť zadanie pre svoj projekt a vypracovatelia projektu môžu zase na druhej strane barikády pridávať svoje cenové ponuky na vypracovanie zadania. A tak v roku 2009 uzrel svetlo sveta projekt nakoduj.to, ku ktorému sa veľmi rýchlo pridružil jeho brat nakresli.to.

Projekt, ktorý pomáha odstrániť odveký boj

Ruka v ruke tak vyšli na cestu spájania firiem s vypracovateľmi projektov a rozhodne mali úspech. IT komunita zajasala. Bolo fajn mať miesto, kde sa sústredí ponuka s dopytom, budujtete si tu svoje dobré meno hodnoteniami od užívateľov čím si rovnako robíte reklamu, ktorá určite pomôže pri uchádzaní sa o vypracovanie nových úloh.

Projekt ako taký by však problém s nedokončenými projektami a vyčerpaným budgetom bez finálneho produktu neriešil. nakoduj.to preto pôsobí súčasne aj ako garant projektov. Zabepečí tak, že peniaze budú ťukačovi odovzdané až po odovzdaní projektu, no súčasne je tak chránený aj vypracovateľ, pretože ešte pred začiatkom vypracovania má možnosť vidieť, že peniaze boli pripísané na účet nakoduj.to a čakajú len na odovzdanie projektu.

Praktičnosť je prvoradá

Veľmi ambicióznym projektom je aj projekt casovac.sk. Slúži primárne na sledovanie odpracovaného času na vypracovávaných projektoch. Či už ste firma alebo jednotlivec, jednoducho zaevidujete svoj projekt, úlohu na ktorej pracujete, hodinovku a fičíte. Zbieraním štatistík o odpracovaných hodinách tak chceme v prehľadných štatistikách firmám a freelancerom ukázať, aká je ich skutočná hodnota práce. Koľko času im berú jednotlivé činnosti a prečo by si mali pýtať za svoju prácu viac. casovac má pomôcť ľudom lepšie pochopiť a porozumieť cenotvorbe svojich služieb a prípadne ich optimalizovať. Rovnako je aj ideálnym prostriedkom na fakturáciu, kedy nemusíte spätne rozmýšľať, koľko že to hodín som to odrobil a rovnako, viete vo veľmi prehľadnom reporte zadávateľovi akéhokoľvek projektu (nemusí súvisieť s IT, môžete byť kludne aj bloger, marketér, či opravca telefónov) dokladovať činnosti, ktoré ste na zadaní odpracovali.

casovac.sk však vznikol ani nie pred necelým mesiacom, preto je to ešte mláďa, ktoré treba hustiť novým kódom, aby z neho vyrástol statný jedinec. Webdizajn sa nám ponúkol spraviť šikovný chalanisko, ktorého projekt nadchol rovnako, ako nás, preto veríme už čoskoro bude casovac aj v novom a modernom šate. Tento projekt je takisto veľmi otvorený verejnej mienke, priam si na nej zakladá, preto súčasný stav projektu by nemal odlákať ľudí od jeho používania, priam naopak. Čím skôr nastúpite na rozbehnutý vlak, tým väčšie výhody z neho môžete čerpať v budúcnosti. Ak je na trhu milión appiek či webových riešení, ktoré ponúkajú sledovať odpracovaný čas, casovac.sk ponúka možnosť v týchto počiatočných fázach, aby si ho jeho používatelia dotvorili na svoj obraz a neuspokojili sa tak s častokrát drahými riešeniami, ktoré nemusia svojimi funkciami svojim užívateľom tak úplne vyhovovať.

IT nás aj napriek úskaliam, ktoré má baví a robíme ho radi. Nebojíme sa výziev, skôr naopak, výzva je našou potravou, tešíme sa preto na všetko, čo IT so sebou v budúcnosti pre nás, ale ja pre celú IT komunitu prinesie.

Atlas Atlas

Not much to say, YET!


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Podnikanie > Spájame IT komunitu už takmer 10 rokov!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama