spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Monika Zbínová 5.12.2010
Hodnoť článok:
0 0

Telefóny pre ženy: Aký telefón darovať manželke či frajerke na vianoce

Blížia sa vianoce a telefóny sú taký vďačný darček. Všetci sú z nich nadšení, každý človek telefón potrebuje a každého poteší nový telefón (teda okrem starej mamy, tá sa nechce učiť nový telefón, tej stačí starý). Dnes poradíme, ako vybrať telefón pre ženu...

Vianoce nie sú len sviatkami lásky a pokoja, ale už sme si nejako nasilu zvykli na to, že sú aj sviatkami pre celú tu "bandu" obchodníkov, ktorí sa usilujú z nás vymámiť čo najviac peňazí nalákaním na dve čarovné slovíčka "vianočná akcia". Výnimkou nie sú ani mobilní operátori, a práve vianočné obdobie je vďaka zaujímavým akciám najbohatšie obdobie na podpisovanie nových a predlžovanie starých zmlúv. Ak aj vy riešite dilemu, ktorý z telefónov si vybrať, ponúkam vám zopár tipov.

Naschvál vás nebudem zaťažovať triedením do všetkých možných druhov paušálov, pretože by z toho bol len zbytočný chaos. Aj tak to v praxi funguje tak, že v snahe udržať si zákazníka vám pri návšteve predajne operátor ponúkne "ako špeciálnu akciu pre vás" telefón z vyššej kategórie.

Aké telefóny sa hodia ženám? Štyri kategórie telefónov pre štyri typy žien.

Žena "Rozprávačka"

Telefón Nokia 7230Je to typ ženy, ktorá potrebuje telefón iba na telefonovanie a písanie esemesiek. Pritom nerozhoduje, či je technický antitalent alebo milovníčka technológií. Skrátka nevyžaduje od mobilu iné funkcie ako tie primárne, pretože tie ostatné buď nepotrebuje, alebo ich používa inak (napr. má vždy poruke foťák, notebook, mp3-ku a pod.).

Čo vyžaduje od mobilu?
- jednoduché ovládanie
- pohodlnú klávesnicu
- dobrú výdrž baterky

Vhodné mobily:
- Nokia 7230  (na obrázku)
- Nokia C5
- Sony Ericsson Cedar
- Sony Ericsson Elm

Žena "Štýlovka"

Telefón Sony Ericsson Xperia X10 miniSem patria dievčatá a mladšie ženy, ktoré od mobilu požadujú viaceré moderné funkcie a naplno ho využívajú ako jedno zariadenie pre viacero účelov - mobil, foťák, mp3-ka a pod.)

Čo vyžaduje od mobilu?
- štýlový dizajn
- dotykový displej
- veľkú pamäť alebo možnosť rozšírenia pamäťovej karty pre ukladanie súborov
- lepší foťák
- hudobný prehrávač
- možnosť internetového pripojenia

Vhodné mobily:
- Nokia X3 Touch and Type
- Sony Ericsson Xperia X10 mini (na obrázku)
- Samsung Galaxy 3

Žena "Podnikateľka"

Telefón LG GD880Kombinuje prvé dva typy. Podnikateľka väčšinou telefonuje (esemeskuje menej), ale potrebuje mať v telefóne aj špeciálne funkcie pre svoje biznis potreby, a to hlavne dobrý prístup na internet spolu s kvalitným e-mailovým klientom, aby mohla mať nonstop prístup k elektronickej pošte, a možnosť prehliadať základné kancelárske dokumenty.

Čo vyžaduje od mobilu?
- väčší displej
- dobrú výdrž baterky
- e-mailový klient
- prehliadač dokumentov

Vhodné mobily:
- Nokia E52
- LG GD880 Mini (na obrázku)
- Nokia C6

Žena "Geek-girl"

Telefón HTC DesireZaujíma sa o internetové a mobilné technológie, je neustále online a v spojení s celým svetom na Facebooku či Twitteri. Neuspokojí sa s priemernými funkciami, ale potrebuje mať vždy to najlepšie, čo sa na trhu vyskytne.

Čo vyžaduje od mobilu?
- podporu najmodernejších technológii
- výbornu podporu internetového pripojenia
- maximum užitočných funkcií

Vhodné mobily:
- Apple iPhone
- HTC Desire (na obrázku)
- Samsung Galaxy S

Nezabúdajte, že mobilný telefón je už dnes spotrebným materiálom, a počíta sa, že ho približne každé dva roky vymeníte. Nekupujte si teda za každú cenu našlapaný mobil. Vyberte si taký, aby slúžil vašim potrebám.
Uvedené tipy vám môžu pomôcť pri rozhodovaní, no určite vám pred kúpou odporúčam pozrieť si nejaké stránky, ktoré sa na mobily špecializujú (napr. Fony.sk alebo pda.pravda.sk), kde si prečítate podrobné recenzie, skúsenosti a názory užívateľov.

Monika Zbínová Monika Zbínová

Geekgirl, jazyková korektorka, vydavateľka kníh, copywriterka a blogerka, zakladateľka projektu Červené pero. Fušujem aj do webov a grafiky, producírujem sa na sociálnych sieťach a zaujímam sa o metódy GTD.


Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Silvia Taffernerová 26.6.2017 11:14:42
Pekný článok, ale od tej doby už sa ponuka riadne vylepšila. Tohtoročná novinka od Huawei P9 lite 2017 napríklad. Aktuálne porovnanie je tu: http://www.nevahajporovnavaj.sk/, možno by nebyl odveci nový článok ;-)
0 0 Juraj Kundrik (fb) 27.12.2010 00:00:00
Neviem ci niekedy menej nie je viac
0 0 Viktor Čech (fb) 5.12.2010 00:00:00
kriste
0 0 Márius Rak (fb) 5.12.2010 00:00:00
Na obrázku je Desire Z, nie Desire ;) To len pre upresnenie, bolo by dobré to opraviť.
0 0 Zdenko Pek (fb) 5.12.2010 00:00:00
Otec chce kupit priatelke samsung dual sim nakolko zeny mavaju viac ako dve sim a je to zaroven aj prakticke. Mozno aj dual sim (i ked ich moc na trhu nie je) je vhodne spomenut. Je dotykovy teda moderny, splna ucel dvoch telefonov.

http://latestpriceindia.com/wp-content/uploads/2010/07/samsung-dual.png
Zajtra.sk > Technológie > Mobily > Telefóny pre ženy: Aký telefón darovať manželke či frajerke na vianoce


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama