spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 11.7.2018
Hodnoť článok:
0 0

Perfekná čítačka na microSD

Pamäťové karty microSD sa dnes používajú ako univerzálne pamäťové médium a preto rozhodne nie je na škodu mať aj dobrú a najmä spoľahlivú čítačku na tieto kartičky. Klasické USB však už nestačí, pretože napr. do nového MacBooku by sme potrebovali ešte aj redukciu. Kingston preto uviedol duálnu čítačku, ktorá okrem USB typu A (klasický konektor) má aj USB C.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že táto čítačka má niečo do seba. Má solídne kovové telo, veľmi príjemný dizajn a navonok pôsobí skôr ako USB flash disk, než ako čítačka. Celé „kúzlo“ je kryté pod modrým plastovým krytom, ktorý je mimochodom tiež výnimočne pevný a robustný, takže predpokladáme, že vydrží aj naozaj extrémne zaobchádzanie. Pod krytkou je umiestnený nielen USB C konektor, garantujúci vysokorýchlostný prenos súborov, ale aj slot pre pamäťovú kartičku formátov microSD, microSDHD alebo microSDXC rýchlostnej triedy UHS-I, čiže nebudete mať problém ani s extrémnymi kapacitami kartičiek rádovo v stovkách GB, ktoré sú dnes možno drahšie, no o nejaký ten rok to budú iste bežné kapacity a konkurenčné čítačky ich nebudú vedieť použiť. Čítačku využijú aj majitelia nových MacBookov, ktoré majú už iba USB C porty, čiže môže dobre poslúžiť aj na toto prechodné obdobie zavádzania USB C na trh na prenosy dát z Apple na iné platformy a naopak. USB C je tiež možné použiť v niektorých novších telefónoch ako OTG disky na prenos dát a zálohovanie priamo z telefónu.

Kartička sa zasunie celá do slotu, takže ak máte nejakú zvyšnú, môžete si z čítačky MobileLite Duo 3C vyrobiť USB flash disk, príp. ju využiť pri transportoch. Miniatúrna kartička sa veľmi ľahko stratí, no v tejto čítačke je uložená bezpečne a čítačku nájdete určite rýchlejšie. V tomto smere si zaslúži Kingston naozaj veľkú pochvalu.

Na spodnej strane čítačky a krytky je malé putko, na ktoré je tak na hrane použiteľnosti pre krúžok na kľúče, no je možné upevniť sem šnúrku a vytvoriť si tak z čítačky prívesok. Konštrukčne to už na prvý pohľad nie je úplne najideálnejšie riešenie, pretože šnúrka spája dva diely (disk a krytku), čo znemožní otváranie a prístup k pamäťovému slotu a USB C. Toto je snáď jediný nedostatok inak skvelého produktu. Ak však (rovnako ak ja) nepreferujete pripínanie flash diskov na kľúče, tento dizajnový nedostatok vás pravdepodobne nebude trápiť.

Čítačka je postavená pre dnešný svet a preto zvláda vysoké rýchlosti prenosu dát. U formátu SD je rýchlosť limitovaná radičom v pamäťovej kartičke a keďže by sme neradi zavádzali čitateľov, uvedieme len údaj od výrobcu – rýchlosť až 10 Gb/s. Výsledná reálna rýchlosť však závisí najmä od výkonu použitej kartičky. Kingston MobileLite Duo 3C vás rozhodne brzdiť nebude.

Malé rozmery, vysoko odolné kovové telo, kvalitné spracovanie, vysoké rýchlosti pri práci a použitie pre moderný smartphone a MacBook s USB C alebo klasické počítače s USB A – to všetko hovorí jasne v prospech Kingston MobileLite Duo 3C.

Za mňa teda jednoznačné odporúčanie. Je to rýchle, šikovné a cenovo rozumné riešenie, ktoré funguje spoľahlivo. Čo potrebujete viac?

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Perfekná čítačka na microSD


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama