Systém spája výkonné počítače, notebooky, smartfóny a ďalšie zariadenia so softvérom a službami na báze AI. Asus v tomto segmente ponúka napríklad rýchle notebooky ExpertBook P3, výkonné počítače ExpertCenter či minipočítače NUC, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu a bezpečnosť v práci. Okrem toho spoločnosť myslí aj na životné prostredie – nová platforma sleduje a analyzuje emisie uhlíka, aby Asus mohol lepšie kontrolovať svoju ekologickú stopu.

Pre bežných používateľov sú pripravené notebooky Zenbook a Vivobook s AI funkciami, ktoré zjednodušujú každodenné úlohy, napríklad písanie alebo úpravu fotografií. Novinkou je aj virtuálny asistent OMNI, ktorý pomáha s poznámkami či sumarizáciou textov – a funguje aj bez pripojenia na internet.
Zariadenia pripravené na budúcnosť
V segmente smartfónov zaujal Asus Zenfone 12 Ultra, ktorý má pokročilé AI funkcie na lepšie fotenie, prekladanie hovoreného slova alebo zlepšenie kvality hovoru. Tento telefón je pritom prvý na svete, ktorý používa špeciálny jazykový model priamo v zariadení, čo zvyšuje rýchlosť a súkromie.

Tvorcom obsahu Asus ponúka sériu ProArt – výkonné notebooky s kvalitnými grafickými kartami a procesormi, ktoré pomáhajú s náročnou prácou ako je strih videa alebo grafický dizajn.
Ako je na tom konkurencia?
Asus sa v AI oblasti stretáva s ďalšími veľkými firmami ako Lenovo, HP, Dell alebo Apple. Tí tiež vyvíjajú chytré riešenia pre lepšiu prácu a zábavu. V smartfónoch bojujú Samsung a Google, ktorí svoje zariadenia tiež vybavujú rôznymi AI funkciami, napríklad na vylepšenie fotografií či hlasové ovládanie.

Mohlo by vás zaujímať:
- Použil AI, tá napísala hlúposti. Prestížneho novinára teraz vyhodili
- Ako si vytvoriť udržateľný šatník na každý deň. Tipy nielen pre ženy
- Španielsko po výpadku elektriny potrebuje pomoc od Francúzska
Asus však vsádza na to, že ponúka široký a dobre prepojený ekosystém zariadení a služieb, ktoré spoločne prinášajú používateľom viac možností v práci aj bežnom živote.