Samsung uviedol nové skladacie smartfóny s dôrazom na udržateľnosť

Séria Samsung Galaxy Z
Séria Samsung Galaxy Z | Zdroj: Samsung

Najnovšia séria smartfónov Galaxy Z s ohybným displejom je nielen štýlová, s výkonným hardvérom a pokročilými funkciami umelej inteligencie, ktorú Samsung nazýva Galaxy AI, ale bola navrhnutá v duchu realizácie záväzku firmy podporovať obehový cyklus využívaním širšej škály recyklovaných materiálov.

ciara

Mohlo by vás zaujímať:

ciara

Samsung Galaxy Z Fold6
Samsung Galaxy Z Fold6 | Zdroj: Lenka Ivančíková

V nových modeloch výrobca použil v ešte väčšom počte než pri starších smartfónoch recyklované sklo, hliník, plast, kobalt a vzácne prvky. Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6 obsahujú prvýkrát súčasti z recyklovaného zlata a medi.

Vynovená je nielen konštrukcia telefónu, ale i spôsob jeho balenia. Krabička, v ktorej je zariadenie uložené, je vyrobená zo 100 % recyklovaného papiera. Veľmi dôležitou vlastnosťou udržateľného mobilného telefónu je dlhá softvérová podpora zo strany výrobcu.

Aby zákazník nemusel meniť svoje zariadenie po krátkom čase za novšie kvôli novým funkciám v systéme, prisľúbil Samsung pri novom rade Galaxy Z sedem rokov dodávania aktualizácií Androidu a rovnaký počet rokov bude na smartfóny dodávať bezpečnostné záplaty. Aj po dlhých rokoch tak budú mať majitelia svoje telefóny aktuálne a bezpečné.

Samsung Galaxy Z Flip6
Samsung Galaxy Z Flip6 | Zdroj: Lenka Ivančíková

Podrobnosti o výbave, funkciách a kompletné špecifikácie čerstvých noviniek, sa dočítate na našom partnerskom webe MôjAndroid.sk. V článkoch venovaných smartfónu určenému pre náročných zákazníkov Galaxy Z Fold6 a štýlovému véčku kompaktných rozmerov Galaxy Z Flip6 nájdete aj živé fotografie a podrobné informácie o cene, dostupnosti i finančných bonusoch, ktoré môžete pri ich kúpe získať.

Total
0
Shares
Podobné články