Samsung ako jediná kórejská firma získal za udržateľnosť od spoločnosti MSCI známku AA

Samsung udržateľnosť
Samsung udržateľnosť

Na ceste k udržateľnosti sa v roku 2023 Samsungu naozaj darilo. Od spoločnosti Morgan Stanley Capital International (MSCI) získal za pokroky v oblasti ekologickej a sociálnej politiky (ESG) výbornú známku AA. Vďaka oceneniu, o ktorom Samsung  informoval na svojom webe, sa tak v tejto oblasti zaradil medzi globálnych lídrov. 

Samsung udržateľnosť
Samsung a ekológia | Zdroj: Lenka Ivančíková

Aj v minulosti dostal Samsung ocenenie, no od roku 2020 zakaždým “iba” známku A. Teraz si svoje hodnotenie o stupeň vylepšil. Najlepšou známkou je AAA, najhoršou CCC. Za aktuálnym úspechom kórejskej firmy sú najmä globálne aktivity v oblasti udržateľnosti. Významný vplyv na celkovú známku mali pokroky v rozvíjaní ľudského kapitálu, vo vyhľadávaní možných zdrojov a zadávaní zákaziek či v oblasti corporate governance.

V oblasti spoločensky zodpovedného získavania nerastných surovín Samsung pravidelne skúma a kontroluje všetkých dodávateľov. Podľa správy MSCI si v tejto oblasti vedie lepšie než ostatné firmy na trhu. 

Samsung udržateľnosť
Samsung a ekológia | Zdroj: Lenka Ivančíková

Pri hodnotení vlastného výkonu sa v Samsungu kladie na udržateľnosť a ekologickú i sociálnu zodpovednosť veľký dôraz. Firma i v budúcnosti plánuje posilovať svoju stratégiu v oblasti ESG. Pri vývoji nových produktov uplatní šetrné technológie a v dodávateľskom reťazci je pre Samsung dôležitá aj podpora ľudských práv. 

Už dávnejšie prestal Samsung s ohľadom na životné prostredie do produktových balení smartfónov pridávať nabíjacie adaptéry a plastové obaly. Takisto pri výrobe produktov používa recyklované materiály. 

Samsung udržateľnosť
Samsung a ekológia | Zdroj: Lenka Ivančíková

Udržateľnosť svojich prémiových smartfónov zvyšuje Samsung aj dlhou softvérovou podporou. Pri modelovej sérii Galaxy S24 ponúka aktualizácie operačného systému v siedmich generáciách, rovnakú dobu bude dodávať bezpečnostné záplaty. Majitelia týchto zariadení tak nemajú dôvod meniť svoj telefón kvôli zastaralému systému. Namiesto tradičných dvoch alebo troch rokov im môže telefón aj vďaka výkonnému hardvéru slúžiť dlhé roky, pokojne aj sedem. 

Total
0
Shares
Related Posts