Pre Eko Fón je ekológia na prvom mieste. Stojí len 20 eur

Eko Fón
Eko Fón | Zdroj: Mojandroid.sk

Ochrana životného prostredia sa stáva prioritou mnohých ľudí a prispieť k zlepšeniu situácie chcú aj firmy. Spoločnosť Mobilonline v spolupráci s česko-slovenskou značkou Mobiola, ponúka na slovenskom trhu tlačidlový telefón so základnými funkciami pod označením EKO FÓN MB3120.

Mohlo by vás zaujímať:

Telefón poslúži jednoduchým ovládaním nielen seniorom na komunikáciu s rodinou, ale vhodný je aj pri digitálnom detoxe. Prípadne ho môžete vziať na stanovačku alebo letný festival, kde by vášmu drahému smartfónu hrozila “ujma na zdraví”. Ako názov napovedá, zameraný je na ekológiu.

Eko Fón
Eko Fón | Zdroj: Mojandroid.sk

Tlačidlový telefón je vyrobený z recyklovaného ekoplastu. To znamená, že na jeho výrobu boli použité materiály, ktoré by inak skončili v odpadkoch alebo na skládkach. A práve týmto spôsobom sa významne šetrí životné prostredie a znižuje sa množstvo produkcie plastového odpadu.

Eko Fón
Eko Fón | Zdroj: Mojandroid.sk

Na našom partnerskom webe MojAndroid.sk nájdete podrobnú recenziu tohto netradičného modelu telefónu. Minimalistické sú nielen funkcie telefónu, ale aj balenie. Ak si ho objednáte priamo z e-shopu mobilonline.sk, príde vám v recyklovanom sáčku, čo opäť znižuje množstvo odpadu.

Eko Fón
Eko Fón | Zdroj: Mojandroid.sk

Súčasťou balenia je eko nabíjací USB kábel s dnes už zastaralým microUSB konektorom. Obojstranné USB-C by potešilo viac. Zariadenie je malé a ľahké, batéria sa dá vymeniť aj doma, ďalší bod pre ekológiu. Výdrž na jedno nabitie je niekoľko dní používania.

Eko Fón
Eko Fón | Zdroj: Mojandroid.sk

Od fotoaparátu ani malého displeja žiadne zázraky nečakajte, tento telefón je ako návrat o 15 rokov späť. Hlavnú úlohu, a to volanie a SMS-skovanie, však zvládne na výbornú. Poteší aj cena, aktuálne sa Eko Fón dá kúpiť za 22,90 eur. Kompletnú recenziu sa dočítate v článku Ekofón je lacný jednoduchý telefón zo Slovenska. Ako funguje a pre koho je určený?

Ak by ste predsa len chceli smartfón a nie základný tlačidlový telefón, a pritom by ste radi podporili životné prostredie, poobzeratjte sa po modeloch značky FairPhone. Smartfóny tejto značky sú vyrobené z ekologických materiálov a zároveň sú zamerané na výšku uhlíkovej stopy, ktorú zanechávajú jeho majitelia na planéte.

Total
0
Shares
Podobné články