Ovládač od Samsungu nepotrebuje batérie. Dobijete ho aj svetlom

Samsung SolarCell
Samsung SolarCell | Zdroj: Samsung

Samsung patrí medzi spoločnosti, ktorým záleží na životnom prostredí a slovné spojenie “udržateľné technológie” mu nie je cudzie. V širokom portfóliu produktov nájdeme aj televízny ovládač, ktorý nefunguje na klasické vymeniteľné batérie, ale nabíja sa cez svetelný panel.

Samsung SolarCell
Samsung SolarCell | Zdroj: Samsung

Nabíjateľný akumulátor je nesporne ekologickejším spôsobom dodávania energie než tužkové batérie, ktoré by sa po použití mali vyhodiť do špeciálnych nádob určených na zber elektro odpadu. Ten má vlastný spôsob likvidácie. 

Ovládač Samsung SolarCell je vyrobený z recyklovateľných materiálov, vďaka čomu je ešte šetrnejší k životnému prostrediu a nabijete ho pomocou akéhokoľvek svetelného zdroja. To znamená, že pre nabíjanie môže poslúžiť obyčajná žiarovka v domácnosti, nočná lampička a podobne. Ovládač stačí položiť tak, aby solárny panel smeroval k svetelnému zdroju.

Samsung SolarCell
Samsung SolarCell | Zdroj: Samsung

Vďaka vstavanému mikrofónu poslúži na aktiváciu hlasového asistenta a na tele ovládača nechýba vyhradené tlačidlo na prístup k obľúbeným streamovacím službám. Samsung SolarCell je kompatibilný s TV Samsung a kúpite ho aj na Slovensku. Odporúčaná cena je stanovená na 49,99 eur.  

Total
0
Shares
Related Posts