Microsoft ukázal počítače, ktoré majú zabudované AI funkcie

Microsoft predstavil viacero nových počítačov, ktoré nesú označenie Copilot+ PC. Prekvapia množstvom AI funkcií, programami aj využiteľnosťou.
copilot pc
Zdroj: Microsoft

Microsoft Copilot je inovatívna funkcia, ktorá prináša umelú inteligenciu priamo do zariadení Windows, čím zásadne mení spôsob, akým používatelia pracujú so svojimi počítačmi. Vďaka výkonnému novému hardvéru s kapacitou viac ako 40 TOPS (triliónov operácií za sekundu) a celodennej výdrži batérie, umožňuje počítač Copilot+ robiť veci, ktoré na žiadnom inom počítači nie sú možné.

Funkcie ako Recall umožňujú ľahko nájsť a zapamätať si, čo ste videli na svojom počítači, zatiaľ čo Cocreator umožňuje generovať a vylepšovať AI obrázky takmer v reálnom čase priamo na zariadení. Live Captions prekladajú zvuk z viac ako 40 jazykov do angličtiny, čím prekonávajú jazykové bariéry. Tieto zážitky ožívajú na tenkých a ľahkých zariadeniach od Microsoft Surface a OEM partneroch ako Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo a Samsung.

Prvá vlna Copilot+ PC je len začiatkom. Za posledný rok sme boli svedkami neuveriteľného tempa inovácií AI, ktoré spoločnosti umožnili robiť veci, o ktorých nikdy nesnívali. Teraz začínajú novú kapitolu s inovatívnym AI priamo na zariadeniach. Kompletná prestavba PC – od silikónu po operačný systém, aplikačnú vrstvu až po cloud – sústredenou okolo AI znamená najvýznamnejšiu zmenu platformy Windows za posledné desaťročia.

Microsoft Copilot+ PC: Konkurencia nemá šancu

Predstavili úplne novú systémovú architektúru, ktorá spája výkon CPU, GPU a nový vysoko výkonný Neural Processing Unit (NPU). S veľkými jazykovými modelmi sú až 20x výkonnejšie a až 100x efektívnejšie pre fungovanie AI úloh. Prekonávajú Apple MacBook Air 15″ až o 58% v udržateľnom multithread výkone, pričom poskytujú celodennú výdrž batérie. S neuveriteľnou efektívnosťou môžu Copilot+ PC poskytnúť až 22 hodín prehrávania videa alebo 15 hodín prehliadania webu na jedno nabitie.

Každý Copilot+ PC je zabezpečený od výroby. Microsoft Pluton Security procesor bude predvolene nastavený na všetkých modeloch a predstavili aj množstvo nových funkcií, aktualizácií a predvolieb pre Windows 11, ktoré umožňujú používateľom ľahko zostať v bezpečí. Ochrana osobných údajov je pre firmu rovnako dôležitá, a preto nezabudli ani na jej implementáciu.

Total
0
Shares
Podobné články