spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Michal Stin 20.10.2013
Hodnoť článok:
1 5

Prosím, prosím daj mi hlas

Napísal vám už niekedy kamarát správu, v ktorej vás žiadal aby ste za neho zahlasovali v „lajkovacej“ sútaži na facebooku o najlepšiu dovolenkovú fotku alebo aby ste mu dali „lajk“ a on takvyhral nový iPhone? Mne a určite aj Vám sa to už stalo viackrát a priznám sa, dosť mi to liezlo na nervy.

Prišiel na psa mráz...

Sám som sa v týchto dňoch zapojil do súťaže Your Dream Job, kde môžem vyhrať svoju prácu snov. Hlasovanie je však opäť podmienené „lajkmi“ na facebooku. Chvíľu som rozmýšlal ako vyhrať toto hlasovanie, stať sa tak jedným z 3 finalistov a získať tak svoju prácu snov. Jednou z alternatív bolo začať postupne vypisovať všetkým priateľom na Facebook-u aby za mňa zahlasovali a keď sa dostanem na koniec zoznamu priateľov zapojím sa do jednej z nejakých skupín typu "Like za Like". Našťastie som sa k niečomu takémuto neznížil a ráno sa ešte môžem na seba pozrieť do zrkadla.

Daj mi hlas a ja ti dám kameru!

Rozhodol som sa vyhrať túto súťaž tak ako to ešte nikto nespravil. Rozhodol som sa dať ľudom príbeh. Hovorí sa, že v dnešnej dobe nie je nič zadarmo a tak som spravil microsite www.stin.sk, kde som vyzval ľudí k tomu, aby mi dali „lajk“ a ako protihodnotu som dal do hry najnovšiu GoPro kameru. Ak súťaž vyhrám, kúpim GoPro kameru, celú moju pracovnú stáž natočím, budem písať blog a uploadovať videá. Po skončení vyžrebujem jedného z ľudí, ktorí ma podporili a GoPro-čku mu dám.

Príbeh predáva

Možno sa pýtate prečo som nedal do hry napríklad 500€ alebo 1000€. Makretéri dobre vedia, že príbeh predáva viac ako peniaze. Snažím sa preto zaujať ľudí niečím, čo je viac ako len pekná vecná cena. Ak mi dáš hlas, budeš mať informácie z prvej ruky o celom priebehu stáže, uvidíš to všetko na videu a nakoniec môžeš vyhrať slávnu kameru, ktorou sa to celé „točilo“. No neznie to lepšie ako „daj mi hlas a vyhraj 500€“?

Zaujal ťa tento môj malý experiment?

Podpor ma v súťaži hlasom a zdieľaj moju stránku na Facebooku, tweeetuj alebo zdieľaj tento článok. Vyplnením formuláru na mojej stránke www.stin.sk sa zapíšeš do mojej databázy a okrem toho, že budeš mať najčerstvejšie informácie o celom tomto projekte, môžeš vyhrať aj slávnu kameru, ktorá zmenila históriu „lajkovacích“ súťaží na facebooku.

Vyhrá v tejto súťaži kreativita alebo to budú iné metódy získavania Lajkov? Aj ty mi môžeš pomocť odpovedať na túto otázku!

Hodnoť článok:
1 5

13 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

2 0 ajaj 9.11.2013 12:57:25
po precitani som presvedceny, ze si curak na pohladanie. A nie nedam ti ziaden, hlas. Je mi na grcanie z ludi ako si ty. Pekny den.
3 0 ebi 7.11.2013 18:53:49
Nechces si najst radsej nejaku slusnejsiu pracu?Lebo vidiet otravne reklamy na gmaily, youtube a neviem kam si to este zavesil, mi pripada o dost horsie, ako poprosit priatelov o lajk....Toto je vysnivany job?To je flakanie.Toto je sposob ako chces prispiet niecim pre ludstvo?Lebo mne to naozaj pripada cele smiesne, uz len ich kampan, nie to este tvoja.Ale kazdy mame ine priority...
0 0 František Čaník 31.10.2013 10:00:23
@Michal Stin To nič nemení na fakte, že: a) ty už svoje hlasy od ľudí dostaneš v dobrej viere, že ti pomôžu a že to snáď vyhráš a teda niekto z nich kameru dostane (o čom tiež pochybujem). Marketingovo je to "dobrý" pokus, ale reálne ide z tvojej strany o straaaaaaašny bullshit. To je jeden z dôvodov, prečo u nás nikdy nefungovali LIKE súťaže.

Ja osobne som sa po organizačnej stránke zúčastnil a vytvoril desiatky "like-gate" súťaží a ver mi, účasť bola tak mizerná, že niekedy bolo ťažké vybrať finalistov. Ľudia proste neveria týmto typom "hier"...
0 2 Michal Stin 30.10.2013 13:47:23
Áno stále si myslím, že je to korektné. Neviem ako si prišiel k tomu, že promujem niečo čo nedodržím. Ja hovorím, že ak vyhrám súťaž, tak kúpim kameru, budem točiť videá a po tom tú kameru niekomu dám. A toto aj dodržím!

To, že sa to tebe nepáči rešpektujem a ani sa ťa nesnažím presvedčiť o opaku.
0 0 František Čaník 30.10.2013 11:39:42
@Michal Stin A ešte stále si myslíš, že je potom od teba "korektné" takéto správanie? Promovanie niečoho, čo nedodržíš? Ak vychádzam z tvojho skeptického pohľadu (nehovorím, že väčšia časť súťaží sú samí FAKE) na to, akú máš šancu na výhru, potom je aj tvoje "žobranie" o hlasy len čistá kopa reklamy o ničom...
0 0 Michal Stin 29.10.2013 19:18:19
Neviem prečo máš pocit, že som sa vyhol odpovedi, keď si sa nič nepýtal. Pochopil si to správne, ak nevyhrám súťaž, tak nedám nikomu kameru.
0 0 František Čaník 29.10.2013 10:15:20
@Michal Stin ale ako sám vidíš, tiež si sa vyhol odpovedi, či aj napriek tomu, že nevyhráš, odovzdáš výhru niekomu, kto ti "pomôže"... a o tom to celé je. Ty sám staviaš súťaž na ilúzii. Môj názor je čisto otvorený a nikoho neovplyvňujem.
0 0 Michal Stin 28.10.2013 21:55:03
Áno, nemám zaručené, že súťaž vyhrám. Nevidím dôvod prečo by to malo byť zaručené.

To, že neverím tej súťaži som nenapísal. Možno si to zle pochopil. Ja som napísal, že nemám rád súťaže založené na získavaní Like-ov (znovu opakujem, že túto súťaž nemusí bezpodmienečne vyhrať ten, kto bude mať najviac Like-ov) a tento fakt ma podnietil k realizácii mojej myšlienky.

To, že sa to nepáči tebe je v poriadku, ale generalizovanie typu "každý kto má štipku rozumu automaticky vie, že nič ako podradná propagácia" považujem za prehnané. V každom prípade ti ďakujem za vyjadrenie názoru a beriem ho na vedomie.
1 0 František Čaník 28.10.2013 13:10:44
@Michal Stin reálnym pohľadom na vec. Promuješ niečo, kde sa k niečomu zaväzuješ a pritom je podstata pochybná. Inými slovami: a) nemáš zaručené, že to vyhráš, b) tým pádom tvoj plán natáčať to a venovať potom niekomu tú kameru je na vratkých základoch, c) sám píšeš, že neveríš tej súťaži a pritom staváš "svoju súťaž" na rovnakých "vratkých nohách"... takže sorry, ale každý kto má štipku rozumu automaticky vie, že nič ako podradná propagácia tvojej vlastnej stránky to nie je, tudiž sa čudujem, že vôbec si v zozname "featured" článkov.
0 0 Michal Stin 22.10.2013 22:43:02
Miloš, absolútne súhlasím s tým čo si napísal. Možno som to nenapísal dosť jasne, ale ani ja nemám rád súťaže, kde treba lajkovať, ani sa do nich veľmi nezapájam. Táto súťaž ma však zaujala a keď som rozmýšľal ako by sa to dalo vyhrať, tak mi napadlo, že spravím tento malý "experiment". Na tejto súťaži je dobré to, že ten čo má najviac hlasov nie je výherca iba jeden z troch finalistov. Sám som zvedavý ako to celé dopadne. Verím, že by sa dalo nájsť milión iných spôsobov ako získať najviac Lajkov, ale ja som sa rozhodol spraviť to takto pretože sa mi páči myšlienka, že to celé natočím a budem o tom písať.

A František, áno je to z časti "propaganda", ale rozhodol som sa o tomto napísať článok pretože plánujem po skončení všetko zosumarizovať do ďalšieho článku. Verím, že ten sa ti bude páčiť viac.
2 0 Miloš 22.10.2013 21:14:54
Súťaže tohto typu ignorujem. Stalo sa nám totiž toto: Webnoviny vyhlásili súťaž s názvom tuším Okno do minulosti. Išlo o to, držať fotku v ruke a odfotil okolie okolo fotografie zo súčastnosti, také boli aspoň pravidlá. Narobili sme pár fotiek a čakali sme ako to dopadne. Webnoviny dali fotky na Facebook a hlasovalo sa. Nevyhrali sme. Nevadí. Ale do prvej desiatky sa dostal šikovný chalan, ktorý vôbec nedoržal pravidlá. Fotku zakomponoval do reálnej pomocou Photoshopu. Miesto toho, aby jeho hlasy ignorovali, keďže bolo škoda, aby jeho fotky aspoň ostatným neukázali. Oni ho rovno dali do prvej desiatky, keďže hlasov mal dostatok, aby sa tam dostal. Hlavná vec, že pravidlá súťaže nedodržal. Jeho výhovorka bola, že to síce fotil, ale tie fotky mu presne nepasovali na odfotenú scénu. Nám tiež nepasovali, väčšine to tam nepasovalo, ale s tým sa nedalo nič robiť. Ale aj tak sa medzi výhercov dostal. To, že niektoré vyslovene otrasné fotky tiež vyhrali vďaka priateľom na Facebooku, čo nám tiež vadilo ma nevytočilo tak ako ten Photoshop v prvej desiatke. Súťaže typu, počet lajkov rozhoduje sú kravina. Počet priateľov, resp., kto je aký známy je rozhodujúce. To nie je súťaž, to je len o tom, kto je aký aktívny na Facebooku.
0 0 Tomáš Abaffy 21.10.2013 18:39:48
Mily clanok. Mna to trochu zaujalo:)
0 0 František Čaník 21.10.2013 11:53:37
Toto nie je priestor na taketo "propagandy"...
Zajtra.sk > Marketing > Social > Prosím, prosím daj mi hlas


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama