spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Michal Obeda

Michal Obeda

43 ročný Programátor, Projektový manažér, Konzultant, Podnikateľ, SEO špecialista, Analytik, Investor, Nové Mesto nad Váhom


too much to write ...

Zabanovaný potmehúd, členom od 27.10.2011

(zatiaľ žiadne)

Michal Obeda nenapísal žiadne články/novinky

Michal Obeda napísal 313 komentárov

0 0 Michal Obeda 2012-12-06 14:15:31
@Peter Širka - to už môžu zakázať rovno komentáre k článkom.
Všimol si si, ale kde je problém? Nie v tom, že niekomu napíšem pravdu, ale v tom, že niekto tú pravdu neustojí a reaguje podráždene.
Pozri sa, ako autor reagoval na @Peter Sjekel - a pritom on mu napísal úplne normálny, nikoho neurážajúci komentár.

@Peter Sjekel - som rád, že to niekto chápe. Pôvodné seriály (Codeigniter, Yii atď.) boli dobré, nemal som dôvod ich kritizovať. Ale ak sa v poslednej dobe objavujú iba podpriemerné (a reklamné) články, ktoré ťahajú úroveň dole, tak prečo by som nevyjadril svoj názor?

Bol tu napríklad zaujímavý seriál o Nette (áno, veľmi dobre viem, kto je autor a aj tak nekritizujem), hodilo by sa urobiť jeho pokračovanie (zamerané na najnovšiu verziu a použitie napr. s Nette/Database). Bolo by to určite prínosnejšie a aj keby boli určené pre menej skúsených, nikomu by to nevadilo (pretože by to neboli úplné základy, ktoré nájdu všade).

@František Čaník - áno, aj ja som začínal. Dokonca som si pri tomto článku spomenul na človeka, ktorý mi pár týždňov po mojich začiatkoch s php napísal obdobnú galériu (čiže áno, mal som niekoho, kto vedel o trochu viac). Ale neotravoval som ho - nakúpil som si veľa kníh, sťahoval som si z netu už hotové kódy a na nich som sa učil.
Teraz je moderné prísť na fórum a napísať "urobte mi to... nejde mi to, čo s tým?" a pod. Ja som sa na fórach nikdy nepýtal a ak som položil jednu/dve otázky, tak to som bol naozaj v koncoch. Ale predtým som venoval týždeň skúšaniu a hľadaniu po nete.

"Prečo by musel každý začiatočník hľadať cez google a preliezať cez 510 tis. výsledkov" - pretože sa chce naučiť niečo, za čo možno bude dostávať peniaze? Pretože on to potrebuje a preto by mal investovať svoj čas a nie čas niekoho cudzieho? Alebo iba preto, že nie je lenivý a neschopný a nenechá ostatných robiť za seba?
0 0 Michal Obeda 2012-12-06 10:58:18
@František Čaník - prečo sa nedržíš svojich rád? Ak sa ti nepáči môj komentár, tak na neho nereaguj ;-)

A čo sa týka počtu likeov/dislikeov - aj Fico mal veľa percent vo voľbách, komunisti vždy víťazili 99,9% väčšinou hlasov, Hitlera tiež bežný ľud miloval a zvolil za svojho vodcu. Treba si uvedomiť, že to, čo väčšina má (nemá) rada, ešte automaticky nemusí byť dobré (alebo zlé).
0 1 Michal Obeda 2012-12-05 23:27:21
@Miroslav Petro - rovnako mal možnosť zajtra.sk kúpiť František Čaník a mohol si sem písať, čo len chce a zakázať komentovať ľuďom, ktorí mu hovoria pravdu.
0 1 Michal Obeda 2012-12-05 17:20:56
@WarnAsError - trápne je, registrovať sa s novým menom a vyjadrovať sa k nesúvisiacim veciam (ku ktorým som sa už vyjadroval, ale to by si vedel, keby si chodil na tento web pravidelnejšie).

A pre všetkých - odporúčam si pozrieť prvé komentáre k tomuto článku, kto začal s osobnými útokmi (že som boží, slovenský Chuck Norris) atď. To len na margo arogancie a urážania ;-)
0 2 Michal Obeda 2012-12-05 16:50:09
@WarnAsError - ďalší novorogestrivaný, hlavne, že mňa @František Čaník obvinil, že tu mám alter-ego. Nie je trochu trápne, že si takto zakladáte stále nové a nové kontá?
K tamtomu portfóliu sa nevyjadrujem, písal som to už veľakrát. Ako sa vraví - ani farár dvakrát nekáže.

@František Čaník - nikde nie je písané, že Zajtra.sk je pre každého. Ak sa ti nepáčia moje komentáre, tak prečo sem lozíš a vnášaš sem iba aroganciu a negativizmus do tvojich komentárov?

Nauč sa rozdiel medzi hejterstvom a kritikou, mýli sa ti to (rovnako, ako nerozumieš slovu xenofóbia). Neviem, prečo píšeš, že sa mám urážať. Jediný, kto tu nadáva, uráža a pení, si ty, ty si sa urazil. Prečo prenášaš všetky tvoje negatívne vlastnosti na mňa?

Tej žene som odpovedal adekvátne k tomuto webu a článku, pod ktorým sa pýtala. To, že ľudia si dajú zaviesť internet a absolútne pri tom nepoužívajú mozog (nevedia nič o netikete, nerozmýšľajú nad tým, či je otázka vhodná pre ten web), nie je moja starosť. Je to rovnaké, ako keby som prišiel na konferenciu kardiochirurgov a pýtal sa ich, čo mám robiť s hemoroidmi. Oni robia so srdcom, ktoré pumpuje krv a hemoroidy krvácajú, je to predsa to isté, nie?

Ja vidím vo veľa veciach veľa pozitívneho, akurát nie som zaslepený idiot, ktorý pochváli h*vno len preto, že dnes je menej riedke. Veľa diskutérov pod týmto článkom mi pripomína rodičov detí zo SuperStar. Doma im tlačia do hlavy, ako super spievajú a keď prídu pred porotu, tak sa rozplačú, pretože nič nevedia a nikto im nikdy nepovedal pravdu.
0 0 Michal Obeda 2012-12-05 13:38:41
2admin > zablokovať používateľa @František Čaník, zo všetkých komentárov, ktoré venoval mojej osobe, ani jeden nie je vecný a v každom iba na mňa útočí.

@František Čaník - klameš. Môžem ťa volať Fico? Všetky moje príspevky sú k téme, proste otvorene poviem, ak je článok zlý, chybný. Nikdy nikoho neurážam (okrem príspevkov v tejto téme, kde na teba reagujem rovnakým tónom, ako ty na mňa). Alebo dokáž, že som niekedy niekoho urážal - ale nemýľ si pravdu s urážkami ;-)

Mimochodom, k tomu, že chceš vidieť moje projekty, práce... Ja chcem vidieť západ slnka na Marse, ale tiež sa mi to asi nesplní. Čo už, nemôžeme mať všetko.

edit: ale ako tak čítam, tebe asi fakt záleží na mojej pochvale. Tak som si vstúpil do seba a odteraz budem všetky články iba chváliť a písať pozitívne komentáre. Nebudú síce úprimné, ale budú sa vám páčiť. Súhlasíte?
0 1 Michal Obeda 2012-12-05 12:32:47
@František Čaník - šup, šup, doštudovať, čo znamená xenofóbia a arogancia. Jediné arogantné príspevky, ktoré tu vidím, sú od teba a tvojich "kamošov".
A tri veci na záver:
1. keď so mnou končíš, prečo mi venuješ ďalší príspevok? S*rieš si do huby?
2. narozdiel od teba, niektorí ľudia musia pracovať (to je ten dôvod, prečo som ja profík a ty nie). Preto nemám čas cez pracovný deň vybehávať kade-tade.
3. dúfam, že do toho Auparku si ma pozval len na priateľské stretnutie a nemusím to brať ako vyhrážanie sa, však?
1 2 Michal Obeda 2012-12-05 11:39:25
@František Čaník - klesol si k osobným útokom? Došli argumenty? :)
Táto veta je krásna: "Keby malo byť zajtra len pre skúsenú IT komunitu, už by si tu nemal čo robiť a nemal do koho rýpať, pretože to nie je komunita pre teba.", tak reaguje urazený začiatočník, ktorému niekto stúpil na "otlak".

Ak porovnávaš seriál, ktorý rozoberá akýkoľvek framework od jeho základov, s tvojim "skoro-hello-world" článkom, tak očividne o programovaní moc nevieš.

"aby tomu porozumel aj človek, ktorý sa v PHP len začal "rypkať"" - tvoj článok je pre človeka, ktorý začal s php pred pár týždňami. Podobných článkov sú stovky, príklady sú priamo v dokumentácií. Ak to niekto potrebuje naservírovať preložené a rovno na webe, kam chodí najčastejšie, tak nemá čo hľadať medzi programátormi, je príliš neschopný, aby to zvládol.

"Veď ako si sám napísal, slováci sú len ovce, ktoré radšej držia hubu keď sa im niečo nepáči." - nič také som nenapísal (problém pochopiť písaný text?), ale to je presne to, čo ja nie som. Nie som ovca (narozdiel od niektorých ľudí, ktorí iba útočia a nenapísali nič konštruktívne).

Mimochodom, koľko z vás dalo konštruktívny komentár a koľko z vás na mňa iba útočí? Ups, porušil som vaše posvätné bratstvo a dovolil som si na vás ukázať prstom? Tak sa rýchlo zomknite a začnite urážať človeka, ktorý si vám dovolil povedať pravdu.

@František Čaník - mimochodom, stále čakám na meno toho môjho alter ega.
1 1 Michal Obeda 2012-12-05 09:37:10
@František Čaník - moje alter ego? :) No daj, kto by mal byť moje alter ego, nech sa zabavím :)
Poviem to takto - ľudí ako ty, ktorí len nadávajú na parlament, ale nič konštruktívne neurobia, je plné Slovensko. Viete sa zamerať len na všeobecné a nepotrebné drobnosti (ako tento článok) a keď si niekto dovolí oponovať, že je článok zlý, nezaujímavý, tak sa cítite urazene.

@Peter Širka - moje komentáre sú konštruktívne. Prepáčte mi, milé deti, že vám nehladkám brušká a nie som po pás strčený vo vašom anále, ale konštruktívny komentár != pozitívny komentár.

Tento článok je zlý a zbytočný. Zajtra by malo byť pre IT skúsenejších a nie pre úplných začiatočníkov. A keď už má byť pre začiatočníkov, tak nemôžeš odfláknuť popis lightboxu takouto vetou: "Isto ste si v kóde všimli, že pri odkliku som použil triedu class="lightbox", ktorá by nám pri pridaní pár drobností mala otvárať veľký obrázok do tzv. modálneho okna". To potom môžeš o všetkom napísať, že stačí taká "drobnosť" a majú to hotové.
1 3 Michal Obeda 2012-12-04 21:28:24
@kaktus - sorry, ale nemyslím si, že by ľudia, ktorí nepridali článok, mali mať právo pridávať komentáre.

Nemôžem za to, že v poslednej dobe sa sem pridávajú len zlé články. A nevidím dôvod, prečo by som sem mal niečo písať. Ty si už niečo napísal, keď komentuješ?

@mulpogu - páči sa mi, ako sa vždy pod takýmto článku vynorí pár nových registrácií, aby mohli obhajovať kvalitu článku a mne nadávať. Je pekné, že existujú aj začiatočníci, ale nemal som pocit, že toto je web pre úplných začiatočníkov.
6 6 Michal Obeda 2012-12-04 11:15:26
Hmm, skutočne "zaujímavý" článok. Nabudúce by to chcelo niečo o "Hello world".
Ale nie o tom som chcel. Nikdy ma neprestane udivovať, že niektorí (ževraj) pokročilí programátori, ktorí sa (ževraj) vyznajú do niektorých z najrozšírenejších php frameworkov, nepoznajú základné funkcie jazyka, v ktorom (ževraj) programujú.
A teraz mi môžete dať mínusky.
0 0 Michal Obeda 2012-12-03 19:55:54
Čo sú to "SEO články"? Niečo ako PR optimalizácia?
Nezamieňal by som platené PR články so SEO, ako hovorí skratka "PR" a ľudia, ktorí sa do toho trochu vyznajú: https://twitter.com/plavacek/status/275507022450012160 - sú to hlavne reklamné články.
0 1 Michal Obeda 2012-12-03 00:43:31
FB aplikácie sa vyvíjajú pre IE8+, nižšie verzie nie sú podporované Facebookom (resp. čoraz viac novej funkcionality sa v ňom nezobrazí). Ja mám IE9.

A je jedno, či máš alebo nemáš rád Windows a či ho chceš používať. Ak chceš robiť weby, je to nevyhnutnosť a žiadna výhovorka neobstojí (ani to, že firma funguje na Macoch, alebo ty na Linuxe, ak sa nemýlim).
Ja napr. nie som fanúšik iZariadení, ale pri testovaní mobilných webov ich musím používať (a musím ich mať k dispozícií).
0 1 Michal Obeda 2012-12-02 19:29:17
Bohužiaľ, IE je nutnosť (to je nevýhoda reklamiek a všetkých horlivých pro-Mac firiem, ktoré si neuvedomujú následky).

Teraz, ako si to upravil, vyzerá, že to bude fungovať. Popup mi normálne otvorí, aj ho viem vyplniť.
Ale v IE mi stále prekrýva modálne okno ten button, namiesto opacity ho buď posuň niekde mimo obrazovky, alebo mu daj display: none.
0 1 Michal Obeda 2012-12-02 19:02:55
1. pri takýchto jednoduchých aplikáciách sa vykašlať na všetky moderné-cool vecičky (ako otváranie modálnych okien cez :target) použi klasické technológie - čiže okná otváraj cez javascript atď. Vidíš, že s tým máš iba problémy.

2. osobne som sa nestretol s tým, že by sa mi aplikácia správala v každom IE inak. Si to predtým na IE netestoval?

3. ako som povedal, toto je jednoduchá FB aplikácia, kde na začiatku iba potvrdí aplikáciu a ďalej kontroluješ, či like-ol fanpage. Inak je to iba o pár buttonoch a o zobrazovaní pár popupov/divov.

Neviem, ako ti poradiť, proste toto je aplikácia na 8 hodín práce (čiže fakt niečo jednoduché), nevidím dôvod, prečo by to malo robiť problém v rôznych prehliadačoch. Jediná možnosť, urobiť to od začiatku a každý krok si testovať v každom prehliadači.
3 1 Michal Obeda 2012-12-02 14:07:13
"sa mi chova uplne cudne" - to je popis, za ktorý nováčika vždy zdrbem, ale ak to napíše "skúsený" programátor, tak zbohom.
Aplikácia sa správa úplne štandardne, akurát je napísaná čudne. Chybu v IE som odhalil hneď, ale... ako môžeš tak jednoduchú aplikáciu napísať tak zle? Len čo som otvoril kód a videl, že title vylieza z head, tak ma zamrazilo.
Takýchto primitívnych FB aplikácií robím x desiatok ročne a nemôžem si dovoliť, aby nefungovala (koľko času by som potom strávil nad zložitejšími aplikáciami).

A to tvoje "chová sa úplne čudne" môže byť viacero vecí:
- v IE nejde kliknúť na button (prekrýva ho to modal okno, urob to inak, jednoduchšie).
- nezobrazí sa mi Like button (nielen v IE), takže vlastne nemôžem súťažiť.
- po kliknutí na "páči sa mi to" sa nestane nič, modálne okno sa nezatvorí, takto to nemôžeš mať urobené.
- a po Likenutí a znovu stlačení buttonu mi naskočí len loader a nič sa nedeje.

Fakt by to chcelo napísať, čo z toho je to tvoje divné správanie, z môjho pohľadu je divná celá aplikácia (proste nefunguje).
A ako si čítam FB fanpage Europa2, tak tie ich komentáre ma pobavili: "dolezite info: pre spravne fungovanie appky odporucame aktualnu verziu prehliadaca Google Chrome".

Toto skutočne vypusti do sveta Creative Department? Ja som tam dávnejšie bol na pohovore, ako FB programátor, ale mali záujem o skúseného FB programátora. Ak by som niečo takéto naprogramoval, tak so mnou na mieste rozviažu spoluprácu.
+ v aplikácií chýbajú súťažné podmienky.
K článku
0 1 Michal Obeda 2012-11-27 14:26:12
Áaa, ďalší reklamný článok od fonzan-a.
Teraz som si už celkom istý, že platí redakcii za reklamné články. Tým pádom by ale redakcia mala označiť reklamu, v opačnom prípade je to minimálne neetické (a možno aj nezákonné, neviem).

A teraz k článku - ak je môj "klasický" chladič s 12cm ventilátorom hlučný, o čo menej bude hlučné all-in-one vodné chladenie s 12cm ventilátorom? Tipujem, že o nič. A hlavne, veľké kovové bloky majú oveľa vyššiu účinnosť, ako tieto napodobeniny vodného chladenia.
Ak mám malú skrinku a chcem, aby bola tichá, radšej si tam dám poriadny pasívny chladič bez ventilátora, ako toto.
0 1 Michal Obeda 2012-11-24 23:02:09
@maria jendrassakova - ja sa považujem tiež za náročného človeka, mňa by zariadenie s Androidom vyslovene urazilo, niečo s iOS už menej (aj keď by som nadával na iTunes) a chcel by som výlučne tablet s Win8. Čo ak podobne zmýšľa tá tvoja osoba? Myslíš, že ti poradia ľudia, ktorí ho nepoznajú a ešte na webe venovanom pre IT pokročilejších ľudí?
Jeden ti napíše "jedine Samsung, neznášam Apple, sú to ovce" a druhý ti napíše "Apple je proste Apple, dizajn, ekosystém, to sa nedá porovnávať s nejakým Androidom". Čo si z toho vyberieš? Ty tú osobu poznáš, ty vieš, čo chce/potrebuje. Nie je moc šťastné pýtať sa cudzích ľudí (a tiež nie je najšťastnejšie pýtať sa pri takomto článku a na takomto webe).
4 2 Michal Obeda 2012-11-22 15:30:20
@Štefan Dark Valčo: "ja nechcem sablonu, ja chcem originalny design". A ja chcem Mercedes, ale chcem zaplatiť len za Daciu. Tvoj príspevok mi prišiel dosť drzý. Ak niečo "chceš", tak by si mal za to ponúknuť protihodnotu, nemyslíš?
1 1 Michal Obeda 2012-11-19 22:41:28
@viťo - zaujímavé, prečo si nepoužil to svoje riešenie, ktoré si dal predtým? Aha, ono to nešlo. A ty si to nevedel, keď si to písal? Smutné...
Zajtra.sk > Ľudia > Michal Obeda