spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Ondrej Proksa 2.4.2013
Hodnoť článok:
2 0

Portál Našeobce.sk prináša trendy zániku organizácií, nové údaje, funkcionalitu a spoluprácu so samosprávami

Portál poskytujúci prehľadné štatistické informácie o obciach a mestách na Slovensku prináša nové možnosti, funkcionalitu a údaje.

Portál poskytujúci prehľadné štatistické informácie o obciach a mestách na Slovensku prináša nové možnosti, funkcionalitu a údaje. Používatelia si nájdu na stránke ďalšie informácie o samosprávach. Pribudli aj podrobnejšie texty o mestách a obciach, ktoré privítajú hlavne študenti pri tvorbe referátov a školských projektov.

Novinku je aj spolupráca so samosprávami. "Od nového roku ponúkame obciam, aby sa zviditeľnili a spolupracovali s nami. Obec si na svojej internetovej stránke zverejní naše logo a automaticky sa stáva partnerskou obcou. Zaradíme ju do zoznamu partnerských obcí a od tej chvíle môže pravidelne uverejňovať články v oblasti cestovného ruchu na internetovom portály PromoSprávy.sk.". vysvetľuje zakladateľ projektu NašeObce.sk. Od nového roku sa do spolupráce zapojili obce z Nitrianskeho kraja: Nové Sady, Malé Zálužie, Ľudovítová, Šurianky, Hruboňovo a Čab. "Táto spolupráca je veľmi jednoduchá, ale veľmi účinná a hlavne zadarmo, čo je väčšinou rozhodujúci faktor. Je výhodná hlavne pre malé obce, ktoré tak dostávajú šancu, aby sa prezentovali. Obce, ktoré majú záujem nás môžu kontaktovať na adrese: spolupraca@naseobce.sk" dodáva Ondrej Proksa.

Nová verzia Našeobce.sk obsahuje aj dáta zo Sčítania obyvateľov domov a bytov z roku 2011, ktoré boli zverejnené Štatistickým úradom minulý rok. Portál zobrazuje trendy vývoja obyvateľstva počas posledných 15 rokov. "Na stránke pribudli trendy zániku organizácií a počas posledných rokov môžeme vidieť istý rast počtu organizácií, ktoré ukončili svoju činnosť" analyzuje Ondrej Proksa.

Na stránke pribudol aj vyhľadávač PSČ, ktorý dokáže hľadať podľa poštového čísla ale aj podľa mesta, obce alebo ulice. Nájdené výsledky je možné lokalizovať na mape.

NašeObce.sk prinášajú aj ďalšiu službu - ponuku dáta. "Rozhodli sme sa ponúkať verejné dáta, ktoré sme zozbierali zo Štatistického úradu, v prehľadnom a štruktúrovanom formáte. Kto by mal záujem o analýzy, dáta, tabuľky alebo podrobnejšie reporty môže nás kontaktovať" prezrádza Ondrej Proksa.

Projekt vznikol v máji v roku 2011 a postupne si získava návštevníkov, ktorý hľadajú štatistické informácie, zaujímavosti, grafy a majú radi Slovensko. "NašeObce.sk je portál, ktorý je o Slovensku pre Slovákov. Veríme, že aj vďaka projektu a spolupráci so samosprávami bude môcť cestovných ruch na Slovensku rásť Pripravili sme pre vás aj propagačné video, ktoré je dostupné na www.bit.ly/17bx8IK" dodáva Ondrej Proksa.

Portál nájdete na stránke www.naseobce.sk a propagačné video www.bit.ly/17bx8IK.

Kontakt: Ondrej Proksa, ondrej.proksa@naseobce.sk

Hodnoť článok:
2 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Rozvoj projektu > Portál Našeobce.sk prináša trendy zániku organizácií, nové údaje, funkcionalitu a spoluprácu so samosprávami


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama