Slovenskom otriasa nezamestnanosť. Elitná IT databáza garantuje dream job.
Exkluzívne pracovné ponuky získajú IT odborníci registrovaní v databáze NetCommunity. Slovensko má bezprecedentný personálny projekt, kde sa dajú zdieľať skúsenosti, inšpirácie a vedomosti.
Napriek rastúcej nezamestnanosti dosahujú absolventi IT odborov dlhodobo stopercentnú zamestnanosť. Program výchovy sieťových špecialistov NetAcad za pätnásť rokov úspešne absolvovalo asi 30 000 študentov. Organizátormi projektu NetCommunity sú IT spoločnosť Cisco a personálna agentúra Adecco. Spoločne zriadili elektronickú databázu IT špecialistov, do ktorej sa môžu zaregistrovať všetci absolventi a študenti sieťových akadémií, ktorí ukončili aspoň jeden semester, ako aj držitelia medzinárodných certifikátov Cisco. „Zaregistrovaní majitelia certifikátov nám poskytujú hodnotnú spätnú väzbu na kurzy. Ich kariéra je zároveň motiváciou pre záujemcov,“ hovorí koordinátor programu sieťových akadémií František Jakab. Priemerný plat IT absolventa presahuje 1000 eur.
Exkluzívny klub sieťarov
Do NetCommunity sa doteraz prihlásilo viac ako 1 200 IT špecialistov. Autori projektu očakávajú, že ich počet bude zakrátko niekoľkonásobný. Ak pri registrácii priložia životopis s kontaktnými údajmi, personálna agentúra Adecco, ktorá je jedným z najväčších svetových zamestnávateľov, im bude predkladať atraktívne pracovné ponuky zo svojich zdrojov. „Na Slovensku každoročne dodávame tisíce zamestnancov kľúčovým klientom, ku ktorým patria napríklad Hewlett Packard alebo Volkswagen,“ uvádza riaditeľka slovenskej pobočky Adecco Bruna Beata Jakub.
Členovia NetCommunity budú zároveň začlenení do exkluzívnej databázy odborníkov Cisco, čo je vstupenka medzi svetovú technologickú elitu. Zaregistrovaní členovia budú navyše zaradení do žrebovania o lístky na narodeninovú oslavu k 15. výročiu otvorenia programu NetAcad a o ďalšie vecné ceny.
Slovensko je stále na špici
NetAcad je najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Na Slovensku funguje od roku 1999. Vznikol ako reakcia na nedostatok špecialistov, ktorí majú know-how na projektovanie, realizáciu a údržbu komunikačných infraštruktúr v informačne orientovanej spoločnosti. Každoročne sa do programu zapája asi pol milióna študentov v 165 štátoch. Z hľadiska dosahovaných výsledkov patrí Slovensko medzi najúspešnejšie krajiny.
Dlhodobým cieľom programu NetAcad je každoročne pripraviť najmenej 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom CCNA alebo CCNP, ktorí budú schopní pokryť rastúci dopyt IT firiem po sieťových špecialistoch. Na Slovensku bola vybudovaná efektívne fungujúca sieť 53 stredných a 6 vysokých škôl, ktoré umožňujú ročne pripraviť požadovaný počet sieťových odborníkov.
www.netcommunity.sk

Som študentka FIIT STU, venujem sa organizácií projektu How-Know www.how-know.sk a som člen PR pre občianske združenie Ynet www.ynet.sk.
1 komentár k článku:
Komentovať môžu iba prihlásení
Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)
Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:
Novinky
1 rokom
Používatelia Chrome začali prechádzať na nový rýchlejší Firefox, avizujú dáta Mozilly
Nový lepší a rýchlejší prehliadač Firefox 57 Quantum vyúsťuje zrejme do viac používateľov prechádzajúcich respektíve vracajúcich sa na tento prehliadač z iných prehliadačov, na osobných počítačoch aj smartfónoch.
1 rokom
Briti dokončili kúpu SK-NIC-u. Nové .sk domény nechávajú za 8.4 eur
Predaj správcu slovenskej domény .sk, SK-NIC, bol dokončený a novým majiteľom po telekomunikačnej skupine Danubiatel, do ktorej patrí napríklad Swan a 4ka, je britská spoločnosť CentralNic.
1 rokom
Šifrovanie diskov v Linuxe sa výrazne zlepšuje, dostáva ochranu integrity
Technológia šifrovania diskov LUKS podporovaná v Linuxe a využívaná mnohými linuxovými distribúciami dostáva výrazné vylepšenie v podobe vydania novej hlavnej verzie nástroja cryptsetup 2.0.0.
1 rokom
Blýská se Tesle na lepší časy? PepsiCo objednala 100 kamionů Semi
Známá automobilka Tesla má v poslední době problémy s plněním ambiciózních výrobních plánů stanovených vizionářem Muskem a pohybuje se v červených číslech.
1 rokom
DSL rozchodili cez mokrý špagát, dosiahli 3.5 Mbps. Nesimulovali slovenské linky?
Technik menšieho britského telekomunikačného operátora Andrews & Arnold uskutočnil zaujímavý experiment, keď sprevádzkoval pripojenie technológiou ADSL cez namočený špagát.
Staršie novinky »TOP dlhšie
- 01 Podporte každoročnú akciu Týždeň práce z domova (5029x)
- 02 Inteligentná domácnosť: III. diel - inštalácia a rozbehanie ovládania (851x)
- 03 Môj život s Philips Hue (519x)
- 04 Java 8 - Lambda výrazy (465x)
- 05 GDPR: Pozor na dáta na vyradených diskoch! (441x)
- Aj ty môžeš byť najčítanejší. Napíš článok »
TOP tento mesiac
- 01 Skvelý dôvod, prečo sa hráči mali zbaviť káblov (183x)
- 02 Nahradí micro LED televízory OLED? (82x)
- 03 PPC – vojna, alebo ako poraziť konkurenta (80x)
- Aj ty môžeš byť najčítanejší. Napíš článok »
Nové články:
- 1.PPC – vojna, alebo ako poraziť konkurenta
feb - 31.Nahradí micro LED televízory OLED?
jan - 30.Skvelý dôvod, prečo sa hráči mali zbaviť káblov
jan - 14.Šifrované SSD Kingston UV500
dec - 10.50 rokov od predstavenia myši
dec - Viac »
- Aj ty môžeš byť najčítanejší. Napíš článok »
Pekné veci
Pekné veci
Pekné veci
Pekné veci
Posledné komentáre
- Zdravím, mám restaurační zařízení v turisticky hojně navštěvované oblasti, kde je však k...
- Kingston je najlepsia znacka na usb,flash discy ako aj na sd karty. Kto by chcel moze vy...
- Tiez pouzivame profit365, v ramci tychto ekonomickyhc softverov nam daval najlepsi vyzna...
- Taketo zariadenie by sa mi zislo. Mam viacero zariadeni od TP Link, skvela znacka na zar...
- Mam doma smart TV Philips s ambilight. Dobre sa pozera na TV ked je zo zadu osvetlene a ...
Kritika
Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!
Reklama
Slovenská IT komunita
Seriály zo Zajtra.sk
· Ako písať blog
· Ako sa stať PHP ninja s Yii Frameworkom
· Aplikácie pre Facebook
· CSS triky
· iOS vývojára príhody a skúsenosti
· Jednoduché programy, ktoré vám ušetria čas
· Modelovanie webového sídla
· Nauč sa CodeIgniter [HD]
· Nauč sa jQuery [HD]
· Nette PHP framework
· OOP v Javascripte
· Programujeme v Jave
· Programujeme v Lazaruse
· Programujeme v Pythone
· Robíme Eshop v ASP.NET Web Pages
· Slovenskí iOS developeri
· Webdizajn krok po kroku
· Yablkov TurboTip [HD]
Pozerám čo nové na zajtra.sk po dlhšom čase a polovica nových článkov len samé reklamy. Ide to tu dole vodou. Zvažujem odstránenie zo záložiek.