spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zuzana Krnacova 11.3.2013
Hodnoť článok:
1 0

Slovenskom otriasa nezamestnanosť. Elitná IT databáza garantuje dream job.

Exkluzívne pracovné ponuky získajú IT odborníci registrovaní v databáze NetCommunity. Slovensko má bezprecedentný personálny projekt, kde sa dajú zdieľať skúsenosti, inšpirácie a vedomosti.

Napriek rastúcej nezamestnanosti dosahujú absolventi IT odborov dlhodobo stopercentnú zamestnanosť. Program výchovy sieťových špecialistov NetAcad za pätnásť rokov úspešne absolvovalo asi 30 000 študentov. Organizátormi projektu NetCommunity sú IT spoločnosť Cisco a personálna agentúra Adecco. Spoločne zriadili elektronickú databázu IT špecialistov, do ktorej sa môžu zaregistrovať všetci absolventi a študenti sieťových akadémií, ktorí ukončili aspoň jeden semester, ako aj držitelia medzinárodných certifikátov Cisco. „Zaregistrovaní majitelia certifikátov nám poskytujú hodnotnú spätnú väzbu na kurzy. Ich kariéra je zároveň motiváciou pre záujemcov,“ hovorí koordinátor programu sieťových akadémií František Jakab. Priemerný plat IT absolventa presahuje 1000 eur.

Exkluzívny klub sieťarov

Do NetCommunity sa doteraz prihlásilo viac ako 1 200 IT špecialistov. Autori projektu očakávajú, že ich počet bude zakrátko niekoľkonásobný. Ak pri registrácii priložia životopis s kontaktnými údajmi, personálna agentúra Adecco, ktorá je jedným z najväčších svetových zamestnávateľov, im bude predkladať atraktívne pracovné ponuky zo svojich zdrojov. „Na Slovensku každoročne dodávame tisíce zamestnancov kľúčovým klientom, ku ktorým patria napríklad Hewlett Packard alebo Volkswagen,“ uvádza riaditeľka slovenskej pobočky Adecco Bruna Beata Jakub.

Členovia NetCommunity budú zároveň začlenení do exkluzívnej databázy odborníkov Cisco, čo je vstupenka medzi svetovú technologickú elitu. Zaregistrovaní členovia budú navyše zaradení do žrebovania o lístky na narodeninovú oslavu k 15. výročiu otvorenia programu NetAcad a o ďalšie vecné ceny.

Slovensko je stále na špici

NetAcad je najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Na Slovensku funguje od roku 1999. Vznikol ako reakcia na nedostatok špecialistov, ktorí majú know-how na projektovanie, realizáciu a údržbu komunikačných infraštruktúr v informačne orientovanej spoločnosti. Každoročne sa do programu zapája asi pol milióna študentov v 165 štátoch. Z hľadiska dosahovaných výsledkov patrí Slovensko medzi najúspešnejšie krajiny.

Dlhodobým cieľom programu NetAcad je každoročne pripraviť najmenej 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom CCNA alebo CCNP, ktorí budú schopní pokryť rastúci dopyt IT firiem po sieťových špecialistoch. Na Slovensku bola vybudovaná efektívne fungujúca sieť 53 stredných a 6 vysokých škôl, ktoré umožňujú ročne pripraviť požadovaný počet sieťových odborníkov.
www.netcommunity.sk

Zuzana Krnacova Zuzana Krnacova

Som študentka FIIT STU, venujem sa organizácií projektu How-Know www.how-know.sk a som člen PR pre občianske združenie Ynet www.ynet.sk.


Hodnoť článok:
1 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Miloš 14.3.2013 16:33:31
Pozerám čo nové na zajtra.sk po dlhšom čase a polovica nových článkov len samé reklamy. Ide to tu dole vodou. Zvažujem odstránenie zo záložiek.
Zajtra.sk > Život > Správy > Slovenskom otriasa nezamestnanosť. Elitná IT databáza garantuje dream job.


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama