spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Redakcia Zajtra.sk 14.12.2010
Hodnoť článok:
0 0

František Grunt: Rozdávame hosting zadarmo na 6 mesiacov

REKLAMNÝ ROZHOVOR. Dnes vám na Zajtra.sk prinášame rozhovor s Františkom Gruntom z webhostingovej spoločnosti ACTIVE 24, ktorá priniesla na Slovensku unikátny multihostingový balík HOME za veľmi príjemnú cenu a dokonca vám ho daruje na polroka bez záväzkov zadarmo.

František Grunt pracuje v ACTIVE 24 od roku 2008, má na starosti marketing a obchod v Českej republike a na Slovensku.

Spoločnosť ACTIVE 24 predstavila svoj multihostingový balíček HOME, ktorý ponúka možnosť hostovania až pre 5 domén. Znamená to, že za jednu cenu môže klient v jednom balíku hostovať až 5 rôznych projektov?
Áno, presne tak. Za cenu jedného balíčka je možné hostovať až 5 domén. Multihostingový balíček HOME totiž umožňuje zriadenie až 5 samostatných virtuálnych serverov, kde užívatelia môžu prevádzkovať weby i e-mailové stránky. Je to vlastne 5 hostingov v jednom - za jednu cenu, v tomto prípade 4,95 EUR.

Pre objednanie balíčka si musí objednať aj 5 domén, alebo stačí na začiatok jedna doména a postupne si pridávať domény až kým ich nebude mať 5?
Balíček je možné objednať dokonca bez domény a jednotlivé domény môžu užívatelia postupne pridávať.

A môže sa aj vymazávať? Ak sa človek rozhodne “vymazať doménu z multihostingu” a nahradiť inou, aby nemusel objednávať nový hosting?
Užívatelia môžu jednotlivé domény ľubovoľne pridávať, nahradzovať alebo mazať, záleží len na nich ako balíček využijú. Jediným obmedzením je veľkosť priestoru, v prípade balíčka HOME je to 5 GB, čo je priestor pre 5 webov viac ako dostatočný.

Čo všetko obsahuje váš multihosting?
Multihostingový balíček HOME obsahuje 5 GB priestoru, ktorý si užívatelia môžu ľubovoľne rozdeliť medzi jednotlivé weby (domény) tak, že si zriadia samostatné virtuálne servery. Vrámci jednotlivých serverov je možné priestor ďalej deliť medzi web, e-maily a databázu. Každý server potom obsahuje databázu (MySQL/MSSQL) a skripty (PHP/ASPX) podľa zvoleného operačného systému, FTP prístup, neobmedzený počet e-mailových schránok a ďalšie komponentay. Kompletný prehľad obsahu balíčka nájdete na: http://www.domeny.sk/sk/webhosting/porovnanie-balickov/

A prenos dát?
Prenos dát je na Slovensku a do zahraničia neobmedzený.

Multihosting - Informácie o serveri
Screenshot: Zákazník si vytvára v rámci multihostingu vlastné virtuálne servery.

Ako si človek rozdelí svoj priestor či databázy? Môže si to človek obhospodáriť sám cez nejaký control panel, alebo je nutné kontaktovať nejakú technickú podporu?
Celá správa multihostingu prebieha prostredníctvom control panela. V našom prípade ho nazývame Zákaznícke centrum, ktoré je komplexný administračný nástroj obsahujúci nielen aktívnu správu multihostingu a zriadenie virtuálnych serverov a e-mailových schránok, ale i informácie o objednaných službách, údajoch o užívateľovi, platbách, novinkách alebo chode serverov.

Toto rozdelenie priestoru je trvalé alebo sa dá kedykoľvek meniť? Napríklad zákazník má 5 domén, každej doméne pridelí 1GB priestoru, neskôr zistí, že na jednu zo stránok sa rozhodol dávať si svoj videoblog a 1GB priestoru sa mu zdá málo, môže si človek tento priestor sám aj neskôr znovu prerozdeliť?
Zákazník si priestor môže sám prerozdeľovať, a to kedykoľvek práve prostredníctvom Zákazníckeho centra. Priestor je možné ľubovoľne meniť medzi jednotlivé domény (virtuálne servery), vrámci jednotlivých serverov potom prostredníctvom nášho nástroja FLEXIBLE ďalej medzi web, e-maily a databázy. Všetko jednoducho a prehľadne.

Multihosting - Nastavenie serveru
Screenshot: Zákazník si sám môže meniť, koľko diskového priestoru, priestoru pre databázy atď vyhradí príslušnej doméne v rámci svojho multihostingového balíčka.

5 x FTP prístup pravdepodobne znamená, že ku každej doméne má osobitný prístup, vie si človek nastaviť, že bude používať iba jedno FTP a prihlasovať sa ním na všetky svoje domény?
To je bohužiaľ jediné drobné obmedzenie k jednotlivým webom (virtuálnym serverom) sa pristupuje prostredníctvom jednotlivých FTP prístupov. Nie je možné mať jeden FTP prístup pre všetky weby vrámci multihostingu.

Cena multihostingového balíčka je 4,95 Eur + DPH, túto cenu platí zákazník bez ohľadu na to či využíva multihosting na všetkých 5 domén alebo v ňom má len jednu doménu?
Áno, je to presne tak. Cena multihostingového balíčka je takto stanovená. Užívateľ môže využiť celý balíček pre jednu doménu alebo pre 5 domén, cena sa nemení. Nesmieme ale zabudnúť na to, že je to vlastne 5 plnohodnotných webhostingov v jednom, takže zákazníkom stačí kúpiť jeden balíček namiesto piatich.

Cena tohto multihostingu (4,95 Eur + DPH mesačne) je nižšia ako ceny bežných hostingových balíčkov u veľkých firiem ako Yegon (Host 2GB - 5,51 Eur + DPH), Websupport (Neobmedzený hosting - 5,50 Eur + DPH) či Webglobe (Balík Standard - 5,94 Eur + DPH). Navyše ponúkate za túto cenu možnosť hostovať až 5 webových projektov, neobávate sa, že si vybudujete imidž low-cost-ového hosting?
Tohto sa vôbec neobávame. Balíček má i pri výhodnej cene všetky parametre nášho bežného hostingu - teda vysokú technickú kvalitu, nonstop zákaznícku podporu, je prevádzkovaný na špičkových serveroch, bezpečne chránený a mohol by som pokračovať. Pripravili sme taký produkt, ktorý poskytuje špičkovú kvalitu za dobrú cenu. Teda presne to, po čom naši zákazníci volali.

Komu je multihosting primárne určený?
Multihosting je určený všetkým, ktorí potrebujú hostovať svoj web, aplikáciu, internetový obchod. Medzi našimi zákazníkmi sú jednotlivci, ktorí ho využívajú napríklad pre firemný web a popri tom blog alebo inú aplikáciu, firmy, ktoré prevádzkujú niekoľko webov napríklad v niekoľkých krajinách, programátori a vývojári, ktorí na multihostingu hostujú alebo skúšajú svoje aplikácie, webdesignéri a webdesignérske štúdiá, ktoré na ňom hostujú weby svojich klientov.

A títo ľudia si to môžu vyskúšať teraz na polroka zadarmo?
Áno, všetci si môžu vyskúšať multihosting bez záväzkov na pol roka zadarmo, stačí sa riadiť inštrukciami, ktoré sú na našom webe

Je treba urobiť nejaký špeciálny postup, aby človek dostal webhosting na polroka zadarmo? Alebo stačí ísť cez normálnu linku na vašej stránke a prvých 100 ľudí, ktorí si multihosting objednajú ho dostanú zadarmo?
Nie, nie je to potrebné, stačí sa riadiť jednoduchými inštrukciami na našich stránkach a byť medzi prvými 100 záujemcami.

Už vyššie ste spomínali, že sa dá multihosting kúpiť aj bez domény. Dá sa využiť aj akcia 6 mesiacov zadarmo aj keď zákazník už má doménu kúpenú u iného registrátora? (Čiže prakticky nič nezaplatí)
Áno, je to možné. Chceme dať príležitosť všetkým, aby si multihosting od ACTIVE 24 vyskúšali.

Vyskúšajte si multihosting na pol roka zadarmo aj Vy.

Objednaj si multihosting na 6 mesiacov zadarmo:
OBJEDNÁVKA TU

Redakcia Zajtra.sk Redakcia Zajtra.sk

Redakcia portálu Zajtra.sk, sa vám snažila prinášať články, prinášať zaujímavé oné. Jej cieľom bolo vybudovať miesto, ktoré spojí slovenskú IT komunitu. Od 10.3.2012 redakcia nefunguje ako redakcia. Portál Zajtra.sk funguje ďalej bez oficiálnej podpory, zmenil sa na otvorený magazín


Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Marika Schvarczová (fb) 14.12.2010 00:00:00
Naše servery sú umiestnené v telehouse SITEL v Prahe. Po technickej stránke sme absolútne sebestační, nie sme reselleri,. Hostujeme domény v 15 krajinách Európy, centrála je v nórskom Oslo. ACTIVE 24
0 0 Moďerný Občan (fb) 14.12.2010 00:00:00
akosi som nepostrehol, kde mate ulozene servery? vacsina multihostingov su z texasu, tak sa obavam ci znova nejde o jeden z mnoha reseller programov? (pytam sa preto, ze uz dlhsie nad vami premyslam)
0 0 Janko Horo (fb) 14.12.2010 00:00:00
sorry az neskor som si vsimol co bolo napisane pod ciarou
0 0 Tomas Abaffy (fb) 14.12.2010 00:00:00
@Jan Horecny ano
0 0 Janko Horo (fb) 14.12.2010 00:00:00
platene PR?
Zajtra.sk > Život > Rozvoj projektu > František Grunt: Rozdávame hosting zadarmo na 6 mesiacov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama