spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Ondrej Proksa 5.9.2012
Hodnoť článok:
2 4

Portál NašeObce.sk vizualizuje štatistiky slovenských krajov, okresov, miest a obcí

Informačný portál, ktorý zobrazuje informácie a mapy pre mestá a obce na Slovensku. Mestá a obce, okresy, kraje, firmy a organizácie na Slovensku.

Unikátny portál poskytujúci prehľadné štatistické informácie o obciach a mestách na Slovensku spravil opäť krok vpred. Svojím užívateľom poskytuje nové možnosti, prostredníctvom ktorých môžu návštevníci portálu získať množstvo zaujímavých informácií o svojej vlastnej obci či meste. Tie sa týkajú demografie miest či obcí, podnikateľských subjektov pôsobiacich v danom meste či obci a ďalších oblastí.


Nová verzia internetového portálu Našeobce.sk obsahuje globálne štatistiky miest a obcí, ktoré sú zosumarizované do prehľadných tabuliek či grafov. Celkovo portál poskytuje informácie o ôsmich krajoch, 79 okresoch, 177 mestách a 2753 obcí. Po novom sa však na portáli nachádzajú aj údaje o viac ako 1 200 00 firmách či organizáciach. Novinkou sú tiež údaje o dotáciách samospráv vo výške 423 397 714,167 eur a poskytnutých eurofondoch vo výške 26 156 038 741, 156 eur.


Významnou novinkou je tiež mapovací komponent, prostredníctvom ktorého si môže každý úžívateľ zistiť informácie o subjektoch z jeho vlastného okolia. Mapovací portál tak efektívne a prehľadne prenáša vyzbierané štatistiky do priestoru mapy.


Zdrojmi štatistických údajov portálu sú verejne dostupné databázy Štatistického úradu Slovenskej republiky a Registra organizácií.


Ďaľšou významnou zmenou je nový vzhľad, ktorý sa po roku fungovania zmenil. „Na novej verzii sme pracovali viac ako pol roka. Počas roku sme získali dvoch významných partnerov a vďaka podpore firmy ArcGEO sme mohli do stránky implementovať aj geodáta a mapy. Stránku sme vynovili, zatraktívnili, ale stále je čo zlepšovať. Už teraz pracujeme na novej verzii.“ konštatuje Ondrej Proksa, zakladateľ projektu NašeObce.sk.


Portál vznikol v spolupráci so spoločnosťou ArcGEO Information systems s.r.o., ktorá celý projekt aj finančne podporuje a za odbornej konzultácie Centra rozvoja samospráv. Autorom projektu je združenie Lentil.sk.


Portál nájdete na stránke www.naseobce.sk.


Kontakt: Ondrej Proksa, ondrej.proksa@naseobce.sk

Hodnoť článok:
2 4

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Rozvoj projektu > Portál NašeObce.sk vizualizuje štatistiky slovenských krajov, okresov, miest a obcí


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama