spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Trinity Black 15.6.2012
Hodnoť článok:
0 0

Dá sa prekonať lenivosť?

Áno, sami si škodíme svojou lenivosťou. Vieme, že sme leniví, daktorí to chceme aj zmeniť. Áno! A nie, nie je to vždy také ľahké.

Lenivosť. Hrozná vec. Skaza. Keby jej nebolo, svet by bol niekde inde. Ale je. Často aj nechceme byť leniví ale sme. Lebo náš mozog si zvykol byť lenivý. Sme príliš hlúpi, keď nechávame svoju pohodlnosť zvíťaziť.
Nadobudnutý nezáujem o okolité veci, ľudí už spôsobený akokoľvek nič dobré neplodí. Nezáujem plodí len lenivosť. A vraj od lenivosti mozog hrdzavie. To nesmieme dopustiť. Ak sa to stane, treba ho zas nejak nabudiť. Ak sa to teda dá.

Prvý krok je teda nazáujem... Najprv odstránime ten. Ako? No niekedy aj v tých najnezaujímavejších veciach sa dajú nájsť pozitíva. Chce to len fantáziu, poznať svoje silné stránky a ide sa na to. Ak sme leniví, treba si nájsť v práci nejaký zábavný spôsob riešenia konkrétnej úlohy podľa vlastného gusta. Podľa toho, čo nás vystihuje. Napríklad predstavme si situáciu: Pri učení sa na písomku z matematiky, kde je treba naučiť sa vzorce, pričom učenie vzorcov - t.j biflovanie je fakt náročné, namáhavé a zbytočné. Ak je niekto dobrý napríklad v slovných hrách, pri učení vzorcov môže využiť nejaké slová ako pomôcky. Ako šifry. Pretože ak nenachádzame riešenia pri plnení úloh, ktoré by sme mali robiť, je jasné že sa nám do toho nebude chcieť.

Je teda potrebné mať nejakú predstavu o tom, čo a ako chceme vykonať. Niečo ako plán. Jeho výhodou je, že vieme odhadnúť vlastné sily a určiť si, čo potrebujeme stihnúť spraviť a za akú dobu.

Vraj najväčším dôvodom lenivosti je neuvedomovanie si pocitu zodpovednosti. Treba si určiť svoje priority. A vieme, pre koho to robíme. Sme zodpovední iba za seba. Nikto iný, len my.

Hodnoť článok:
0 0

7 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Lukáš Andel 30.6.2012 16:14:43
Cra Zy Sheep, z casti mas pravdu, teraz sa casto budes stretat s clankami "na rychlo" z dovodu, ze aby autor mohol ziskat financnu odmenu musi zverejnit najprv 5 clankov, na jednej strane chceli ozivit portal, na druhej strane kvalitativne sa ludia zacnu venovat clankom asi az po piatej publikacii ...

Peto Vrabel, ja poznam take, ze: "Hovori kotel hrncu ..." na tom, ze myslis, ze tvoj clanok bol prinosnejsi nezalezi, to musia posudit citatelia
0 0 Andrej Očenáš 18.6.2012 14:35:18
Ja by som navrhol system hodnotenia clankov, pripadne nasledne zoradenie alebo hladanie podla hodnotenia. Majitelia stranok by tak mali moznost aj vidiet kto pise ake kvalitne a prinostne clanky(ak by sa zase nemanipulovalo hlasovanie)
0 0 Cra Zy Sheep 18.6.2012 13:55:42
Podla mna zavedenim odmeny za clanky tu zacnu vznikat rozne bezduche clanky ktore sposobia to ze clovek prestane citat vsetko lebo medzi tym mnozstvom odpadu sa mu nebude chcet hladat poriadne clanky Ale tak uz tu boli aj jeden a polriadkove clanky takze ...
0 0 Peter Vrábel 18.6.2012 13:41:55
Myslím, že pre zajtra.sk bol prínosnejší.
0 0 Michal Obeda 17.6.2012 00:34:39
Peter Vrábel - je zaujímavé, že niečo také vravíš práve ty. Stačí iba presunúť tvoj komentár k tvojmu článku "Prečo vytvárať mikrostránky?" a nikto by si to ani nevšimol. Alebo máš pocit, že tvoj článok bol prínosnejší ako tento?
0 0 Peter Vrábel 16.6.2012 13:50:18
Dosť slabý článok, na zajtra.sk by som čakal viac. Aj keď nová autorka môže ešte len začínať s písaním. Ak by som mohol osobný rozvoj a motiváciu prispôsobujem výkladu cez obrazy alebo príbehy. Strohý, neodborný popis všeobecného pravidla mi nepripadá ako prínos.
0 0 Michal Biroš 16.6.2012 10:56:32
Clanok mi pripomina povinne eseje na strednej skole. Milion slov, ziadny prinos.
Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Dá sa prekonať lenivosť?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama