spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martin Korenica 23.2.2012
Hodnoť článok:
0 0

Cestujte lacnejšie, rýchlejšie a ekologickejšie.

Nasadni je portál pomáhajúci cestovať autom lacnejšie, pohodlnejšie a ekologicky. Šofér si zadá kam cestuje a spolujazdci si nájdu šoféra.

Aj vy ste si všimli tie množstvá poloprázdnych, ba až „prázdnych“ áut na našich cestách? Presne takto to začalo.

Dnešná, na jednej strane veľmi silno o ekologické fungovanie sa snažiaca doba, je paradoxne tak neekologická. Ľudia sú uponáhľaní a často vôbec nemyslia nato, ako ušetriť pár eur povedzme na palive a zároveň byť viac „zelení“.

Ďalšou je samotná potreba ľudí, ktorí si tento fakt uvedomujú a chcú na cestovaní ušetriť. Takíto ľudia často píšu na sociálnych sieťach a hľadajú si spolujazdcov, alebo šoférov, ktorí by ich zviezli. Našli ste sa medzi nimi aj Vy, študenti cestujúci stovky kilometrov kvôli škole?

Vytvorili sme teda priestor pre stretávanie sa šoférov a spolujazdcov za účelom koordínácie ich ciest. Šoféri si tak hľadajú spolujazdcov a naopak. Jednoducho a interaktívne na www.nasadni.sk.

Naším dlhodobým cieľom je poskytnúť "alternatívu" ku komerčnej a konvenčnej osobnej preprave (vlakové, autobusové a letecké spoločnosti) na Slovensku a v Európe. Je jasné, že týmto spoločnostiam zaplatíte viac, čo sa odzrkadlí na spoľahlivosti a dôveryhodnosti zo strany nimi poskytovaných služieb. Preto sme vytvorili prostredie, kde sú takéto potreby používateľov uspokojené za nižšiu cenu. Spolujazdci môžu uverejniť svoje požiadavky o odvoz, šoféri ich vyhľadajú a dohodnú sa s nimi telefonicky, alebo e-mailom. Šoféri tiež môžu uverejniť svoje cesty, na ktoré im spolujazdci pošlú žiadosť o nasadnutie. 48 hodín pred začatím cesty sa cesta potvrdí a účastníci môžu odstúpiť s tým, že bude dovolené ich hodnotenie z druhej strany. Pred týmto limitom môžu spolujazdci nasadať a rušiť svoje požiadavky o nasadnutie bez obáv o negatívne hodnotenie. Nechýba teda hodnotenie od samotných používateľov (šoférov aj cestujúcich, slovom aj známkou). Hľadanie ciest je jednoduché a intuitívne, takisto ako vyhľadávanie všetkých použivateľov portálu a ich detaily. Šoféri uvádzajú východzie miesto, prechodné miesta a cieľové miesto, cenu a niekoľko ďalších detailov cesty. Táto funkcionalita dovoľuje spolujazdcom vybrať si tú najlacnejšiu cestu s najlepšie hodnoteným šoférom. Pre zjednodušenie je registrácia a prihlásenie možná aj cez služby Google a Facebook, čo skracuje čas na cca 5 sekúnd k plnému využívaniu stránky. Všetky ďalšie potrebné informácie sú uvedené priamo na stránke http://www.nasadni.sk/ako-na-to .

Pomôžte životnému prostrediu aj Vy! Obetujte pár minút a cestujte lacnejšie, pohodlnejšie a ekologickejšie na www.nasadni.sk. Navštívte aj našu facebook stránku, dajte svoj „like“ a zdieľajte ju so svojimi priateľmi https://www.facebook.com/Nasadni. Čím viac ľudí ju uvidí, tým bude výber ciest väčší.

Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Miro Mašat 29.2.2012 11:29:28
dizajn je podla mna hrozny :-/ Napad by bol celkom cool... ale ten dizajn to fakt zabil :-/
0 0 Michal Hadár 24.2.2012 21:30:36
nemyslim ze nerealizovatelny, vsak takych tu mame kopec a da sa povedat ze funkcnych a vyuzivanych
0 0 Martin Lueders 24.2.2012 08:09:56
Zaujímavý projekt, ale ako Ľuboš podotkol, v SR nerealizovateľný.
Ale ak mám dobré info tak v funguje niečo ako sieť stopárov, kde si dávajú rôzne infošky atď.
0 0 Peter Sjekel 23.2.2012 20:37:29
opravte si link http://www.nasadni.sk/ako-na-to. v článku
článok som nečital, web sa mi nepáči
0 0 Ľuboš Beran 23.2.2012 18:45:11
Zaujímavé. :-) Ďaľšia z nudných reklám. Síce nápad je to fajn, ale nerealizovateľné na slovensku. Podľa mňa. Tento portál budú aktívne využívať zlodeji.
Zajtra.sk > Život > Rozvoj projektu > Cestujte lacnejšie, rýchlejšie a ekologickejšie.


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama