spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Roberto Kurucz 21.8.2011
Hodnoť článok:
0 0

Nepredbiehaj svoje kroky

Nesnažme sa niektoré veci predbiehať.

Je to v každom z nás, bez rozdielu veku, farby pleti či národnosti. Je to túžba byť úspešným mužom, úspešnou ženou v rôznych oblastiach. Pod slovom úspešný život každý z nás hľadá niečo iné. Niekto chce byť vzdelaný profesor, prosperujúci biznis man, nadaný športovec, hudobník a možno rodič. To všetko sú prirodzené túžby a napriek tomu, že sa od seba odlišujú si vyžadujú jednu spoločnú vlastnosť. Všetci ju poznáme a často s ňou máme problémy. Je ňou TRPEZLIVOSŤ.

Byť trpezlivým na ceste za našimi úspechmi je často pre každého z nás veľmi ťažké. Niekedy to trvá dni, týždne, mesiace a hlavne roky kým pocítime úspech v tom čo robíme. Z niekoho sa stane cez noc milionár, iný svoje milióny musí zhromažďovať desiatky rokov. Prečo je to tak? Ja, som dodnes na to odpoveď nenašiel. Jedno je však isté a v ceste za akýmkoľvek úspechom nemenné. Trpezlivosť ruže prináša. Viem, že to znie ako klišé, ale táto veta má v sebe kus pravdy.

To, čo vám dnes chcem povedať je, že NEPREDBIEHAJME SVOJE KROKY. Práve ste možno dočítali knihu a žasnete nad tým ako autor rozprávkovo zbohatol a chcete to aj vy. Videli ste obdivuhodné výkony svojich obľúbených športovcov, hercov, spevákov a tužíte byt ako oni. A je to skvelé, že potom tužíte . A poviem vám jedno. Vy môžete byť ešte lepšími ako vaše vzory a idoly. Áno, je to skutočne tak. Môžete dosiahnuť omnoho lepšie výsledky a výkony v tých oblastiach ktoré vás zaujímajú, ako vaše vzory. Ale nezabudnite! Nepredbiehajte svoje kroky! Výsledky a úspechy našich idolov boli väčšinou budované dlhé roky.

Prečítali ste knihu o podnikaní za pár dní ? Ja mnohokrát áno. Nesmieme zabúdať, že to čo sa zhrnulo do dvesto stranovej knihy , znamená roky tvrdej práce na sebe samom, mnoho sklamaní, pádov a samozrejme aj víťazstiev. Matematika knihy alebo životopisu o úspechu autora podľa mňa znie takto : 1 kniha sa rovná 10 až 15 rokov budovania jeho kariéry. Každý by sme radi preskočili niektoré etapy svojho života a mali po nich, ale tak to proste nefunguje a musíme sa s tým zmieriť. Ja to nevidím vôbec tragicky. Naopak, verím, že je to preto, aby to budovalo môj a aj váš charakter.

Ak začnete brat steroidy na podporu rastu svalov tak vieme, že do šiestich/siedmych týždňov sa naše telo vyformuje, ale na ako dlho a s akými zdravotnými rizikami? Viem, že ak by mi pred piatimi rokmi ktosi dal 30 000 € tak by som ich asi rozflákal, ale dnes keď mám 26 rokov viem, že by som ich chcel múdro investovať a získať z nich zisk. Ale toto myslenie a skúsenosti neprišli ihneď. Prišlo to postupne a viem, že je ešte mnoho veci ktorými musím ja a aj vy prejsť ak chcem byť úspešnými. Nesnažme sa predbiehať svoje kroky, lebo sa môžeme občas zraniť fyzicky ale aj psychicky a pritom úplne zbytočne.

Želám vám veľa trpezlivosti vo všetkom do čoho sa dneska pustíte.

Roberto Kurucz Roberto Kurucz

Som Slovák, narodený v roku 1985 v Českej republike.Rodinu a ani niektoré životné okolnosti si človek občas nevyberie a tak som sa stretol so všeličím,no čo nás nezabije to nás posilní.Všetky tieto skúsenosti ma viedli k jednej veci.Venovať sa článkom,prednáškam a workshopom na tému motivácia a osobný rozvoj.Mojou túžbou a vášnou je motivovať človeka nech je v akejkoľvek životnej situácii.Mojím prvým krokom k naplneniu týchto mojich cieľov je aj projekt na stránke www.nikdysanevzdaj.com


Hodnoť článok:
0 0

13 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Roberto Kurucz 8.10.2011 23:47:03
Andrej Molnar : Čo keby si aj ty napísal článok? Rád mu venujem aj 20 minút svojho života :)
0 0 Andrej Molnar 16.9.2011 02:41:59
stratenych 5 minut mojho zivota ;(
0 0 Roberto Kurucz 23.8.2011 22:03:05
Ďakujem za ohlasy.Všetky potešia a aj autora usmernia ak robí chyby. Budem sa snažiť publikova ďalšie články na tému osobného rozvoja.
0 0 Peter Druska 23.8.2011 06:55:49
@Matúš, správny prístup!
0 0 Matúš Koprda 22.8.2011 23:46:54
@Daniel: Keď vidíš tých ľudí, čo sa im niečo veľké podarilo, nemáš pocit, že niečo je na nich dramaticky iné? Ja som si pred pár rokmi myslel, že oni musia mať určite niečo, čo ja nie. A veru aj mali.. trpezlivosť, alebo skôr by som to nazval "perzistentnosť". Schopnosť s niečím začať a napriek prvotným neúspechom neprestať (pokiaľ to má aký-taký význam).

Napríklad keď som začal s blogom.. Chvíľu sa nič nedialo, chodilo tam 5 a pol človeka. Písal som aj s Yablkom takmer pre nikoho, všade 0 komentárov, iba občas čo kamoš napísal nejakú haluz. Ale postupne (2-3 mesiace) sa to začalo zlepšovať. Začal som hľadať možnosti ako ten blog rozšíriť a vďaka tomu som vlastne natrafil na zajtra.sk a začal sem písať. Potom som po čase nakódil nové zajtra.sk a teraz mám toľko roboty, že si idem založiť webdev. firmu.

Akože nič prevratné, ale sám vidím, že takýmito postupnými malými krokmi sa môžem dostať ako ďaleko len chcem.

Takže ten postoj naberieš tak, že raz pocítiš, že funguje. Začať treba tak, že budeš niečo dostatočne silno chcieť. Keď to budeš fakt chcieť, budeš sa tomu venovať a keď sa tomu budeš dlho venovať, raz sa to podarí.
0 0 Daniel Dička 22.8.2011 22:59:48
Otázne je, ako sa človek dopracuje k tomu, aby nabral v živote postoj: Trpezlivosť ruže prináša.

Dá sa to vôbec naučiť, prichádza to vekom, vzdelaním, alebo na to človek musí mať charakter?
0 0 Roberto Kurucz 22.8.2011 17:25:38
Pre Adrewa: To s tou gramatikou mas veru pravdu a snazim sa to osobne riesit do buducna,lebo tiez si uvedomujem,ze citatel si zasluzi aj bezchybny text kedze mu venuje svoj cas.A zrovna dnes sa mi osobne podarilo zohnat si cloveka na korekturu co mi vzdy pred zverejnenim najde nedostatky.
0 0 Andrew Bushak 22.8.2011 14:57:21
bolo by vhodne, keby v ste mali redaktora, ci sefredaktora, ktory by clanky pred zverejnenim najprv upravil, opravil gramatiku a ostatne drobnosti. tyka sa to vacsiny clankov na zajtra.sk .
Inak tento clanok je dobry, cenna myslienka.
0 0 viťo 22.8.2011 14:45:44
problem s tymto maju terajsi SS, VS - skoncia skolu a rychlo robit to, co studovali. blbost roka.. zacina sa od nuly.. vo fabrike cistenim strojov technickym benzinom, casom clovek postupi vyssie.. v cechach moj kamarat so mnou zacinal ako operator, teraz je sef supervisorov vo foxconne.. hmm
0 0 MH 22.8.2011 14:02:00
len k tomu "zbohatnutiu cez noc" - zatial som sa nestretol s tym ze niekto naozaj zbohatne len tak (ak teda nevyhral loto). takmer vzdy je za tym kopa driny. ludia vsak maju tendenciu akosi nebrat v uvahu priciny, ale len nasledky.
0 0 Roberto Kurucz 21.8.2011 23:00:33
dakujem za radu a istotne sa poucim :)
0 0 Ján Baláž 21.8.2011 16:33:46
Odporúčam používať odseky, podnadpisy, číselné/nečíselné zoznamy a tučné písmo. Takto je to minimálne pre mňa nečitateľné a tým pádom nemôžem posúdiť obsah ;)
Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Nepredbiehaj svoje kroky


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama