spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 24.7.2020
Hodnoť článok:
2 0

Autonómne vozidlá a elektromobilita: Témy, ktoré predstavia na TCC v Brne

Začiatok školského roka patrí už tradične mnohým podujatiam práve pre študentov. Výnimkou nebude ani 7. ročník akcie s názvom Technical Computing Camp, ktorá bude v znamení nielen technických výpočtov a počítačových simulácií, ale okrem iného sa bude hovoriť aj o autonómnych vozidlách či elektromobilite.

Technical Computing Camp (TCC) sa uskutoční 10. – 11. septembra 2020 v Brne. Už tradične majú všetci záujemcovia možnosť bezplatne sa zaregistrovať, pričom pre hostí budú pripravené témy ako aktuálne trendy, informácie a nástroje v prostredí MATLAB, Simulink, dSPACE, ďalej interaktívne ukážky aplikácií Arduino, Raspberry Pi, ale pripravené budú i mobilné aplikácie, kamery či roboti. Počas dvoch dní vystúpia odborníci z rôznych oblastí a rozdelení budú do niekoľkých blokov. Ako vždy nesmie tiež chýbať súťaž o najlepšie užívateľské projekty.

Účastníci sa môžu počas živých diskusií bližšie zoznámiť so zaujímavými ľuďmi, získať cenné kontakty. Podobný typ podujatí je preto veľmi vhodný pre študentov a mladých ľudí, pretože nielen že získajú prehľad v rámci moderných technológii, ale budú mať príležitosť sa porozprávať o možnostiach v budúcnosti.

„Som veľmi rád, že napriek súčasnej situácii, ktorá komplikuje organizovanie podobných akcií, môžeme zorganizovať náš camp. Práve počas koronavírusu sa ukázalo a mnohí ľudia zistili, aké sú moderné technológie už dnes nevyhnutné. Chceme ukázať mladým ľuďom, čo všetko im technika umožňuje a ako ich môže obohatiť. Je nesmierne dôležité, aby sa práve študenti a mladá generácia zaujímali o podobné nástroje, ktoré nám dokážu zjednodušiť život, prinášať riešenia a uľahčiť často mnohé procesy či už v práci alebo súkromnom živote,“ hovorí na začiatok Martin Foltin zo spoločnosti Humusoft, ktorá organizuje spomínané podujatie.

Koronavírus spomalil ekonomiku, obmedzil mnohé procesy a skomplikoval proces vyučovania. Bez moderných technológii by viaceré organizácie a firmy zostali zatvorené úplne. Posledné mesiace mnohí zamestnanci, ktorým to povaha ich práca dovoľovala, pracovali aj z domu. Samovzdelávanie bez počítača, internetu a aplikácii si vieme predstaviť tiež len veľmi ťažko.

„Podobné podporné akcie môžu študentom podať pomocnú ruku v mnohých smeroch. Navyše môžu stretnúť skutočne vynikajúcich odborníkov vo svojom odbore a nadviazať tak dôležité kontakty, ktoré sa im po škole môžu zísť. Stále čítame o kríze a tom, ako sa bude prepúšťať. Čo sa však týka technológii, tak obdobie pandémie nás len utvrdilo v tom, ktoré povolania, respektíve ktoré odbory sa o svoju budúcnosť nemusia báť,“ vysvetľuje ďalej Foltin, ktorý vidí budúcnosť práve v moderných technológiách.

Hostí čakajú pútavé témy z oblastí, o ktorých sa dnes veľa hovorí a ktoré sú nesmierne dôležité.

Hlavné témy TCC:

• Deep Learning, Machine Learning a nástroje pre Big Data.
• Model-Based Design a vývoj embedded aplikacií, Low-Cost Hardware.
• Digital Twins a Industry 4.0, Prediktívna údržba systémov, Robotika.
• Computer Vision, systémy ADAS a autonómne riadenie vozidiel.
• Simulácia v reálnom čase, Rapid Control Prototyping a HIL.
• Počítačové simulácie fyzikálnych javov.
• Elektromobilita.

SÚŤAŽ

Najlepší užívateľský projekt

Pre študentov môže byť pútačom už spomínaná súťaž, v rámci ktorej si súťažiaci pripraví projekt alebo aplikáciu vytvorené v MATLAB-e či COMSOL-e. Čo sa týka obsahu, tak to už organizátori akcie nechali na súťažiacich, ako „vodítko“ môže poslúžiť príklad – spolupráca s hardvérom, spracovanie obrazu/signálu, matematické modelovanie a mnohé iné.

Prihlásiť sa môže jednotlivec, ale aj skupina. Študenti sa taktiež môžu zúčastniť aj so svojou bakalárskou či diplomovou prácou. Súťažné príspevky sa budú prezentovať počas druhého dňa (piatok 11. septembra) a každý súťažiaci by si mal so sebou priniesť potrebné hardvérové vybavenie (notebook, atď). Viac o súťaži si môžete prečítať TU.

Viac informácií a registráciu nájdete na https://www.humusoft.sk/event/technical-camp-2020/.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka, PR špecialistka, expertka na externú/internú komunikáciu. Po návrate zo zahraničia začínala v korporáte, nakoniec sa rozhodla pre štúdium žurnalistiky. Začínala písaním cestopisných reportáží, krátko na to editovala články, neskôr prešla do tlačovej agentúry. Viedla redakciu Učiteľských novín, založila portál a komunikovala za cestných dopravcov ako hovorkyňa. Počas uplynulých rokov svoje skúsenosti pretavila do rôznych činností v oblasti žurnalistiky, médií, PR a marketingu.


Hodnoť článok:
2 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Autonómne vozidlá a elektromobilita: Témy, ktoré predstavia na TCC v Brne


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama