spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 9.6.2020
Hodnoť článok:
0 0

Ako na dištančné vzdelávanie? Pomôžu semináre EMEA Academic Webinar Series 

Posledné týždne či mesiace nás naučili veľa. Boli sme na Slovensku pripravení na dištančnú formu vzdelávania? Kým sociálne siete sa plnili zúfalými statusmi učiteľov či rodičov o tom, aký náročný proces je online vzdelávanie, medzitým vznikali rôzne projekty na zvýšenie efektivity.

Dnes tu tak máme nový pohľad na takéto vyučovanie. Netreba však zabúdať na to, že téma dištančného vzdelávania by mala byť stále otvorená. Koronavírus na Slovensku sme, zdá sa, zatiaľ zvládli, byť pripravený sa však oplatí.

Nikdy nebolo o dištančnom vzdelávanie či e-learningu počuť viac ako za uplynulé týždne. Všetci začali riešiť vyučovanie inak, ako boli zvyknutí a bolo potrebné sa prispôsobiť. Ako sa však na takúto formu vyučovania pripraviť? Napriek tomu, že sa vyučovanie vracia do normálu, mnohé organizácie pokračujú v online seminároch ďalej. Podobnými aktivitami chcú podať učiteľom pomocnú ruku. Inak tomu nie je aj v prípade deväťdielnej série 45-minútových živých seminárov EMEA Academic Webinar Series, ktoré pripravil MathWorks pre učiteľov. Okrem tohto však budú mať účastníci vyhradený čas 15 minút na diskusie.

Hlavnou myšlienkou týchto seminárov je zdokonaliť sa v tom, ako sa správne pripraviť na dištančnú formu vyučovania. „Zvládnutím koronavírusu ale online vzdelávanie nekončí a malo by byť súčasťou nášho života. Mali by sme byť pripravení na podobné situácie. Tomu môžu predchádzať práve rôzne kurzy, školenia či webináre. Tie si môžu učitelia vo svojom okolí zdielať medzi sebou, inšpirovať sa a hľadať možnosti, ako okoreniť vyučovanie a urobiť ho pre študentov pútavejším,“ hovorí Martin Foltin zo spoločnosti Humusoft, ktorý sa dlhodobo venuje vzdelávaniu a tiež spoluorganizuje množstvo podujatí pre študentov.

„Epidémia koronavírusu zapríčinila, že vysoké školy v tomto období zrušili prezenčný spôsob výučby a učitelia sa museli rýchlo prispôsobiť súčasnej situácii. Bez prístupu do počítačových laboratórií, fyzickej interakcie a obmedzenej spätnej väzby od študentov tak učitelia čelia množstvu výziev. Ako sa na podobné situácie vo výučbe lepšie pripraviť sa môžete dozvedieť v sérii krátkych online webinárov, ktoré (nielen) pre učiteľov, doktorandov a post-doktorandov na vysokých školách pripravila spoločnosť MathWorks pod názvom EMEA Academic Webinar Series,“ informuje na svojej stránke spoločnosť Humusoft.

Kedy?

Každý utorok a stredu až do 8. júla tak majú učitelia možnosť získať najaktuálnejšie poznatky o možnostiach inžinierskeho nástroja MATLAB v rámci svojej práce, vyučovania či výskumu. Na webinároch vystúpia odborníci z rôznych európskych univerzít. „Na seminároch v stredu, ktoré sú orientované viac technicky, nadväzujú v utorok ďalší týždeň semináre zamerané na možnosti online výučby na danú tému,“ vysvetľuje ďalej Foltin, pričom upozorňuje, že úvodný online seminár začína už túto stredu 10. mája o 15:00 hod.

Prehľad tém prvej série MathWorks online seminárov na podporu dištančného vzdelávania:
- What's New in MATLAB for Teaching
- Autograded Assessments with MATLAB Grader
- Data Analysis & Visualization with MATLAB
- Teaching Data Analysis & Visualization Online
- Machine Learning & Statistics with MATLAB
- Teaching Machine Learning & Statistics Online with MATLAB
- Get started with Deep Learning in MATLAB
- Teaching Deep Learning Online with MATLAB
- Speeding up your MATLAB code

REGISTRÁCIU na jednotlivé semináre nájdete TU.

Všetky potrebné informácie si môžete pozrieť aj TU.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka, PR špecialistka, expertka na externú/internú komunikáciu. Po návrate zo zahraničia začínala v korporáte, nakoniec sa rozhodla pre štúdium žurnalistiky. Začínala písaním cestopisných reportáží, krátko na to editovala články, neskôr prešla do tlačovej agentúry. Viedla redakciu Učiteľských novín, založila portál a komunikovala za cestných dopravcov ako hovorkyňa. Počas uplynulých rokov svoje skúsenosti pretavila do rôznych činností v oblasti žurnalistiky, médií, PR a marketingu.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Ako na dištančné vzdelávanie? Pomôžu semináre EMEA Academic Webinar Series 


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama