spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Biba Verešová 31.10.2019
Hodnoť článok:
1 0

FC Arsenal spustil novú online službu, ktorá má pomôcť fanúšikom so stratou sluchu

Popredný futbalový klub spustil systém video komunikácie so sluchovo postihnutými. Fanúšikovia tak budú môcť kupovať lístok a komunikovať aj posunkovou rečou.

Futbalový klub Arsenal, ktorý je už akousi stálicou anglickej Premier League, spustil nový online systém video komunikácie s fanúšikmi, ktorí majú ťažkosti so sluchom, resp. u nich funkcia sluchu absentuje úplne. Ide o nový typ zákazníckej podpory. Systém poskytuje britskú posunkovú reč vytvorenú spoločnosťou SignVideo. Webstránka Arsenalu v súčasnosti zdieľa link na video spomínanej platformy SignVideo. Používatelia si môžu aktivovať webovú kameru, zvoliť si typ zariadenia a operačný systém. Technická vychytávka je prístupná pre zariadenia so systémom Android, iOS i Windows. Následne môžu komunikovať s tlmočníkom spomínanej asociácie. Fanúšikovia môžu túto funkciu využívať napríklad na nákup lístkov či produktov tímu, dresov a podobne, a tiež na rezerváciu prehliadky štadiónu.

Nejde o prvý počin

Podporu pre ľudí so zdravotným hendikepom spustil Arsenal už v roku 2016. Jej cieľom bolo poskytnúť všetkým fanúšikom lepší a krajší zážitok z jednotlivých športových stretnutí. Ten mal byť spojený taktiež s prenosom zvuku. Asociácia má v súčasnosti podľa vedenia tímu viac ako 170 členov. Takéto služby v budúcnosti umožnia ľuďom a fanúšikom so zdravotným znevýhodnením naplno si vychutnať atmosféru zápasov či zjednodušiť si cestu k produktom klubu. Okrem toho však takéto spôsoby komunikácie jednoznačne poskytnú aj marginalizovaným skupinám fanúšikov možnosť naplno sledovať športové výsledky ich obľúbeného klubu a zjednodušiť si i stávkovanie na futbal.

Arsenal chce služby sprístupniť naozaj každému

Podľa slov Aluna Francisa, ktorý je zodpovedný za uľahčenie prístupu k službám pre fanúšikov so zdravotným postihnutím, si klub uvedomuje, že britská posunková reč je pre väčšinu hluchonemých ľudí v Anglicku ich prvým a teda i materinským jazykom. Dodal, že ako súčasť programu "Arsenal pre všetkých" (Arsenal for Everyone) sa zaväzujú sprístupniť svoje služby naozaj každému fanúšikovi. A podpora posunkovej reči k tomu jednoznačne patrí. Podľa British Deaf Association (Britská asociácia pre nepočujúcich) je britská posunková reč najviac preferovaným jazykom hluchonemých ľudí v celej Británii. Používa ju viac ako 87 000 nepočujúcich ľudí.

Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > FC Arsenal spustil novú online službu, ktorá má pomôcť fanúšikom so stratou sluchu


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama