spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Tomáš Koleň 4.10.2019
Hodnoť článok:
0 0

Najčastejšie chyby, ktoré robíme na dovolenke

Hoci je už najväčšia vlna dovoleniek za nami, stále si vďaka otvoreným možnostiam cestovania v Európe a vo svete môžeme dovoliť kúpiť si letenku, zbaliť sa a vycestovať na dovolenku alebo za dobrodružstvom.

V tomto článku vám prezradíme, aké najčastejšie chyby robia dovolenkári pri cestovaní.

1. Veľa kriku pre nič

Jednou z najzákladnejších vecí, keď cestujete na dovolenku je: Správne sa zbaliť. Najmä vtedy, keď cestujete lietadlom je správne si vybrať dobrú a kvalitnú batožinu, pretože tá sa mnohokrát pri manipulácii môže poškodiť. Taktiež sa zamerajte na to, aby mal váš kufor správny rozmer. Niektoré batožiny totiž nespĺňajú rozmery leteckých spoločností, a to v prípade palubných batožín, čo vám potom na letisku môže komplikovať vašu cestu. V neposlednom rade si dávajte pozor na povolenú váhu vašej batožiny. To neplatí ak však máte zakúpenú batožinu a môžte si pokojne zobrať aj cestovné kufre sady, z 2, alebo 3 kufrov. Všetko si skontrolujete jednoducho na vašom palubnom lístku.

2. Pozor na počasie

Aj v prípade, že cestujete do slnečnej destinácie, neznamená to automaticky, že počasie bude ideálne. Rozhodne si pozrite predpoveď počasia na najbližšie dni a pripravte si oblečenie, ktoré vám bude na vašej dovolenke vyhovovať. Vždy majte pre každý prípad so sebou niečo teplé na večer. Ak cestujete lietadlom a vaša batožina ide do podpalubia, odporúčame vám si zobrať náhradné oblečenie a základné hygienické potreby na palubu v prípade, že by batožina neprišla s vami do cieľovej destinácie v rovnakom čase.

3. Zoberte si najzákladnejšie lieky

Na dovolenkách sa častokrát máme tendenciu riadiť ako v bežnom živote. Aj keď zvyčajne nebývate chorý, vybavte sa najzákladnejšími liekmi proti bolesti, prípadne alergii, majte so sebou určite aj leukoplast, rýchloobväz, a podobne. Naozaj neviete, čo sa môže stať.

4. Buďte dochvíľni

A v neposlednom rade – buďte dochvíľny. Neznamená to, že musíte byť na letisku niekoľko hodín pred odletom, ale myslite na to, že 2 hodiny pred odletom sú dobrý čas, ak potrebujete odovzdať batožinu, brána sa zvyčajne uzatvára 30 – 40 minút pred odletom a na bezpečnostnej kontrole bývajú veľakrát dlhé rady.
O čo viac sa na dovolenku pripravíte a budete sa vyhýbať základným chybám, o to viac si ju v konečnom dôsledku užijete.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Najčastejšie chyby, ktoré robíme na dovolenke


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama