spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 23.8.2019
Hodnoť článok:
0 0

Gerald Pfeifer je novým predsedom predstavenstva openSUSE

Skúsený expert na open source Gerald Pfeifer bol menovaný za nového predsedu predstavenstva openSUSE. Funkcie sa ujme okamžite a súbežne zostáva aj technickým riaditeľom spoločnosti SUSE pre región EMEA (Európa, Blízky Východ a Afrika).

Súčasný predseda predstavenstva openSUSE Richard Brown, ktorý bol menovaný v júli 2014, odstupuje po piatich rokoch skvelej práce. Dôvodom odstúpenia je kombinácia osobných a pracovných dôvodov. Richard Brown však zo SUSE neodchádza úplne, túži pokračovať v kariére v tejto spoločnosti a naďalej bude pomáhať aj v openSUSE. Brown a Pfeifer budú na odovzdaní funkcie úzko spolupracovať.

Predstavenstvo openSUSE bude s Pfeiferovou podporou pokračovať v poskytovaní prístupu k systému, vedeniu a podpore openSUSE projektov, podieľať sa na vývoji softvéru pre infraštruktúru a nástrojov pre nasadzovanie aplikácií, čo sú jedny z hlavných vývojových streamov a zahŕňajú aj niekoľko linuxových operačných systémov.

Aj keď bude Pfeifer pôsobiť primárne v regióne EMEA, je zároveň poverený globálnym strategickým vedením. Povedie diskusiu so zákazníkmi, partnermi a open source komunitami z celého sveta a využije tak svoju predchádzajúcu skúsenosť s tvorbou a vývojom celého širokého portfólia SUSE v open source softvéri pre Enterprise komunitu.

„Nemôžem byť viac poctený a nadšený. Dostávam možnosť byť súčasťou openSUSE projektu z pozície predsedu predstavenstva, čo je úžasné,“ uviedol Pfeifer. „Spolupráca v openSUSE komunite prispela k vytvoreniu mimoriadnych distribúcií Linuxu a ja sa teším na to, ako budeme pokračovať v raste nielen v oblasti Linuxu, ale aj nástrojov s ním spojených. openSUSE je doslova na špici a vzhľadom k pokračujúcemu trendu, kedy sa open source stáva čoraz častejšie súčasťou kritickej infraštruktúry firiem, a to aj z pohľadu ich biznis stratégie. Pre openSUSE komunitu aj open source všeobecne to je veľmi vzrušujúca doba.“

Spoločnosť SUSE je hlboko naklonená vývojovému modelu projektu openSUSE a bude aj naďalej jeho sponzorom aj podporovateľom. Toto partnerstvo vytvorilo unikátny a hlboko funkčný pracovný vzťah, ktorý sa odrazil na projektoch ako je Open Build Service alebo openQA. Hoci má tento vzťah korene v Linuxe, v posledných rokoch sa rozšíril ako čoraz častejšie využívaný štandard softvérov pre infraštruktúru založenú, či vychádzajúcu z open source inovácií. Ako najväčšia nezávislá open source spoločnosť na svete bude SUSE vo svojej podpore openSUSE aj naďalej pokračovať.

Thomas Di Giacomo, prezident SUSE divízie pre Engineering, Produkty a Inovácie, uviedol: „Som nesmierne rád, že môžem Geralda Pfeifera vymenovať za nového predsedu predstavenstva openSUSE. So svojimi dvoma dekádami skúseností v rozličných open source komunitách, v kombinácii s hlbokými znalosťami SUSE, ktoré získal počas svojho pôsobenia v roli lídra, je Gerald perfektným kandidátom, s ktorým bude radosť spolupracovať a podporiť tak predstavenstvo openSUSE v udržiavaní komunity a projektov vo stálom dynamickom rozvoji. Richard Brown vykonal na pozícii predsedu predstavenstva openSUSE výnimočnú prácu a som rád, že spolu budeme aj naďalej spolupracovať v SUSE ako kolegovia.“

“V budúcnosti sa SUSE bude sústrediť na udržiavanie spolupráce s openSUSE a vytváraním hodnôt pre naše zdieľané ekosystémy, rozvíjajúce naše obchodné aktivity aj komunity, všetko s významnou podporou rastu zo strany investora EQT,“ dodal Thomas Di Giacomo.

O openSUSE

Projekt openSUSE je celosvetovou aktivitou k postupnému presadzovaniu využitia Linuxu vo všetkých odvetviach. openSUSE vytvára jedny zo svetovo najlepších Linuxových distribúcií, spolupracujúcich otvorene, transparentne a priateľsky ako súčasť celosvetovej open source softvérovej komunity. Pre viac informácií navštívte www.opensuse.org.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Gerald Pfeifer je novým predsedom predstavenstva openSUSE


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama