spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Jasom Dotnet 7.8.2019
Hodnoť článok:
0 0

Fúha, fúha, že Open Startup™. Tieto projekty vám dovolia nazrieť na svoje vnútornosti a to celé naživo

Napíšem to hneď v druhej vete. Open Startup je projekt, ktorý zverejňuje svoje príjmy, počet užívateľov, návštevnosť, stav servera a ďalšie ukazovatele pričom to robí celé live, naživo.

Zaujímavý fenomén sa ku mne dopracoval cez twít Petra Levelsa, na ktorý je možné odkázať cez doménu open-startup.com. V angličtine si prečítame, že ukazovať čo prebieha aj za bližšou oponou, nielen na javisku, bol nápad aj Joela Gascoigne z Buffer-u (niečo na vytĺkanie prachov zo sociálnych sietí) či Johna O’Nolan z Ghost-u (CMS-ko typu WordPress poháňané Node.js).

Bližšie som históriu za pojmom Open Startup™ neskúmal. Poďme sa teraz mrknúť na môj obľúbený. Tým je NomadList.com, zoznam lokalít okolo sveta, vhodných na programátorov na voľnej nohe, zoradených podľa rôznych ukazovateľov ako sú teplota podnebia, vzdialenosť od mora, životné náklady, rýchlosť internetu… Tých filtrov je 30+, také Numbeo sa môže schovať.

Medzi štatistiky, ktoré NomadList.com zverejňuje patria napríklad denné, mesačné a ročné príjmy, počet užívateľov, počet pageviews, uptime, počet procesov na servery, stav nginx-u…

Na záver pripájam zoznam „open startup-ov“ s odkazom rovno na črevá. Za zoznam vďačíme Noonies, ktorí vyhlásili anketu „Best Open Startup„. V nej môžeš zahlasovať do štvrtka 15.8.2019 aj ty.

[zdroj]

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Podnikanie > Fúha, fúha, že Open Startup™. Tieto projekty vám dovolia nazrieť na svoje vnútornosti a to celé naživo


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama