spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 9.5.2019
Hodnoť článok:
0 0

Zvonček, ktorý naviguje

Všetko môže byť „smart“, pretože navrhnúť niečo, vyrobiť prototyp a odštartovať start-up kampaň, ktorá pomôže spustiť aspoň malú sériovú výrobu je stále jednoduchšie.

Cyklistika zažíva boom. Ľudia konečne pochopili, že v mestách sa na bicykloch dostanú na potrebné miesto často rýchlejšie ako autom, alebo MHD a zároveň tým spravia aj niečo pre svoje zdravie.

A keďže aj na bicykli sa dá občas zablúdiť, používame mobilné navigácie. Nie každý ale chce mať mobil celú cestu na riadidlách, preto príde vhod alternatívne riešenie. Tým je za čosi vyše 90 euro „zvonček“ Blubel, ktorý sa cez bluetooth spojí s vašim mobilom (napr. v batohu) a následne vám bude pomocou diód v kruhu a zvukovej signalizácie ukazovať správny smer k cieľu.

Toto je skrátka digitálny kompas pre dnešný svet. Stále si však myslím, že ten držiak na mobil na riadidlá je predsa len praktickejší. Veď či mám mobil v batohu, alebo na riadidlách - aj tak ho musím mať pri sebe.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Zvonček, ktorý naviguje


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama