spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Andrej Laco 7.3.2018
Hodnoť článok:
0 0

Je nakupovanie na internete bezpečné?

Chceli by ste vymeniť časovo náročné behanie po obchodoch za pohodlný nákup cez internet, ale máte strach? Ak dodržíte zásady bezpečnosti internetového nakupovania, nemusíte sa ničoho báť.

Nákup na internete je bezpečný. Pokiaľ sa budete správať bezpečne aj vy. Predídete tak nepríjemnostiam a ušetrite tak čas i peniaze.

V tomto prípade sa budeme orientovať na slovenský a český trh.

  • Prvým dôležitým znakom je identifikácia predajcu. Za každým e-shopom stojí osoba alebo spoločnosť, ktorá obchod prevádzkuje. Kontaktné údaje a IČO musí mať každý e-shop, ktorý legálne podniká. Skontrolujte si ich v Obchodnom registri Slovenskej republiky. Predídete tak nákupu na falošných stránkach.
  • Ďalším faktorom, ktorý si treba všimnúť sú Všeobecné obchodné podmienky. Každý e-shop ich musí mať a sú v ňom definované všetky náležitosti nákupu. Vás bude zaujímať predovšetkým doba dodania tovaru (tá sa väčšinou nachádza aj pri tovare), spôsob a cena dopravy, spôsob vrátenia tovaru a reklamácie.
  • Aby k Vaším údajom, ktoré vypĺňate na stránkach obchodníka neprišiel niekto iný, sledujte zámok pri adrese web stránky. Každý internetový prehliadač upozorňuje na bezpečnosť ikonou zámku vedľa adresy webu. Ak na ikonu zámku kliknete, zobrazia sa vám presnejšie informácie o firme. Toto šifrovanie ochráni vašu identitu a údaje, ktoré na stránke nechávate.
  • Plaťte bezpečne. Najbezpečnejšia platba je samozrejme až tá, pri doručení tovaru. Vtedy máte možnosť si ho prezrieť a zaplatiť za to, o čo máte naozaj záujem a spĺňa Vaše požiadavky. Dnes už máte takto platiť nie len hotovosťou, ale aj kartou.

Môžete však platiť aj kartou cez niektorú z platobných brán, cez Paypal alebo cez platobné tlačidlo banky. Taktiež ide o overené spôsoby platby.

Toto sú najdôležitejšie kroky vedúce k bezpečnému nakupovaniu online. Ak ich budete dodržiavať v zásade Vám už nehrozia žiadne iné problémy s objednávkou. Môžete tak bezpečne nakupovať a užívať výhody nakupovania z pohodlia domova.

Toto sú najdôležitejšie informácie pri kúpe tovaru. Nezabudnite však využívať aj zľavové kódy, vďaka ktorým máte možnosť ušetriť. Stránok ktoré ponúkajú zľavy je mnoho. Ja využívam stránku Akosizarobitpeniaze.sk. Nájdete tam množstvo kupónov ako napríklad zľavový kupón na nákup do hej.sk a do rôznych iných veľkých (Mall, Hej, TPD, Okay, Alza, Tescoma, Bonprix, Zlavadna) aj menších (Shirtinator, ManStyle, Budchlap) eshopov.

Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Gabriela Gajdošová 11.5.2018 15:17:01
čítala som podobný článok na http://www.inebyvanie.sk/vyhody-a-nevyhody-nakupovania-cez-internet/. Ja keď nie som o nejakej stránke presvedčená, že je bezpečná, tak ju rýchlo opúšťam.
Zajtra.sk > Život > Správy > Je nakupovanie na internete bezpečné?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama