spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

vagapet 8.12.2017
Hodnoť článok:
0 0

KOH-I-NOOR HARDTMUTH posilňuje na viacerých trhov vrátane slovenského

V tomto roku otvoril KOH-I-NOOR HARDTMUTH na Slovensku ďalšie dve nové predajne. Do konca roku otvorí ešte jednu, čím sa počet firemných predajní zvýši na 14.

Známy český výrobca školských a kancelárskych potrieb buduje sieť predajní aj spoločne so slovenskými obchodnými partnermi, výsledkom tejto spolupráce je už celkovo 34 partnerských predajní. Aj vďaka tomu KOH-I-NOOR zaznamenal za posledných päť rokov nárast maloobchodného predaja o 35%.

Najnovšia značková predajňa KOH-I-NOOR HARDTMUTH bola otvorená v novembri v prešovskom nákupnom centre Eperia, ktoré okrem Prešovčanov dokáže osloviť aj ďalších 150 tisíc ľudí z okolitých miest a obcí. V priebehu decembra sa spoločnosť chystá na otvorenie ďalšej predajne v Martine, v modernom nákupnom centre Galéria Martin, kde na 12-tisíc štvorcových metrov bude fungovať viac ako 60 prevádzok.

„Budovanie siete značkových predajní na Slovensku nadväzuje na úspešnú obchodnú stratégiu KOH-I-NOOR HARDTMUTH na území Českej republiky, kde sme za posledné roky vybudovali sieť viac ako 100 značkových a partnerských predajní,“ hovorí Ing. Vlastislav Bříza, generálny riaditeľ KOH-I-NOOR HARDTMUTH. „V tejto chvíli predávame na domácom trhu vo vlastných predajniach už 50 % tuzemského obratu a za posledných 5 rokov sa nám tu podarilo navýšiť predaje o takmer 40 %,“ dodáva V. Bříza

V Rusku otvorila spoločnosť tento rok 13 nových predajní, do konca roka otvorí ešte ďalšie dve. Známka KOH-I-NOOR HARDTMUTH patrí v Rusku v odbore výtvarných a písacích potrieb medzi najznámejšie, v sortimente ceruziek, pasteliek a gúm je v ruskej predajnej sieti zastúpená najvýraznejšie zo zahraničných značiek. Predáva cca 1000 dovážaných druhov položiek, aj napriek súčasným opatreniam ruskej vlády na obmedzenie dovozu, kedy sú sprísňované podmienky dovozu zahraničného tovaru na ruský trh. Ďalšou samozrejmosťou sú ruské certifikáty, ktoré nie sú lacné. Obchodní partneri teda zaobstarávajú certifikáty na tovar, ktorý je osvedčený a dobre sa predáva, ale nepúšťajú sa príliš do veľkých experimentov.

„Do roku 2013 mal predaj na ruskom trhu vzostupný trend. Ešte rok 2014 sa vyvíjal veľmi dobre, ale v roku 2015 začali pôsobiť európske opatrenia proti Rusku, ktoré sa síce priamo nedotkli nášho sortimentu, ale podstatne ovplyvnili kúpyschopnosť obyvateľstva a zapríčinili veľké kolísanie kurzu rubľa, takže naši partneri mali ťažkú pozíciu. Preto v roku 2015 došlo k poklesu predaja o takmer 30%,“ vysvetľuje Ing. Bříza. „V minulom roku došlo k oživeniu a obrat bol cca o 20% vyšší ako v roku 2015, ale v tomto roku to vyzerá opäť na mierny pokles predaja, ktorý vyplýva z ťažkej finančnej situácie niektorých zákazníkov a obchodných partnerov, hoci záujem o náš tovar je značný.“

V Nemecku kúpil KOH-I-NOOR HARDTMUTH novú dcérsku spoločnosť, išlo o zavedenú firmu, ktorú premenoval na Koh-i-noor Deutschland a buduje ju tak, aby naplnila strednodobý cieľ spoločnosti a dosiahla ročný obrat 15 miliónov eur. V Taliansku pred štyrmi rokmi dostavala firma zázemie pre dcérsku spoločnosť za 4 milióny eur a teraz dosahuje ročný obrat 11 miliónov eur a je tu dvojkou na trhu za firmou Fila. V bývalom východnom Nemecku je KOH-I-NOOR HARDTMUTH dlhodobo jednotkou, v niekdajšom západnom Nemecku je štvorkou až päťkou za firmami Schwan-Stabilo, Faber-Castell a Staedtler. V Poľsku tento rok Koh-i-noor vybudoval za vyše 2 milióny nové zázemie, sklady, expedíciu a veľkopredajne v meste Cieszyn pre svoju dcérsku spoločnosť, ktorú tam má viac ako desať rokov.

Informácie o spoločnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.:
História spoločnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH siaha až do roku 1790 a firma je tak jedným z najstarších výrobcov výtvarných, školských, hobby a kancelárskych potrieb na svete. V súčasnosti je vôbec najväčším výrobcom svojho druhu v strednej a východnej Európe. Ochranná známka KOH-I-NOOR bola prvýkrát zaregistrovaná v roku 1894 a dnes je chránená v 73 krajinách sveta. Spoločnosť vyrába a predáva viac ako 5000 rôznych produktov určených pre školské, kancelárske, technické a umelecké využitie.
KOH-I-NOOR HARDTMUTH je súčasťou skupiny KOH-I-NOOR holding, ktorú tvorí divízia výroby pre zdravotníctvo GAMA GROUP, strojárska divízia KOH-I-NOOR MACHINERY tvorená nástrojárňami a lisovňami Ponas, Ronas a Formex a energetická divízia KOH-I-NOOR ENERGY, ktorej súčasťou je napr. najväčší český obchodník s LPG Kralupol.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Podnikanie > KOH-I-NOOR HARDTMUTH posilňuje na viacerých trhov vrátane slovenského


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama