spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Matej Slehaj 20.11.2017
Hodnoť článok:
0 0

Najväčší český podvodník v hazarde bol zatknutý v Singapure

V roku 2016 otriasla českým a slovenským internetom správa o zatknutí českého hráča Radoslava Škubníka v Singapure. Súd ho vtedy odsúdil na 22 mesačné posedenie v chládku a trest si v Singapure odpykáva do dnes.

Ruský syndikát

Aby sme si príbeh trocha zamotali, do hry nám vstupuje ruský syndikát. Táto skupina vyvinula pomerne zložitý matematický systém, ktorý využíval smartphony a automaty. Princíp fungovania tohto „organizovaného zločinu“ bolo, že nejaká skupina „pešiakov“ natočila na mobily výherné automaty, ktoré boli dopredu vytipované na základe technológie a výrobcu. Tieto videá následne nahrali na neznáme servery ruského syndikátu a ten na ne aplikoval svoje matematické vzorce (technické a matematické detaily nájdete tu), ktoré mali predikovať moment, kedy príde veľká výhra. Pešiaci sa následne vrátili k daným automatom, kde aplikovali informácie a dáta, ktoré im syndikát odoslal na smartphone.

Radoslav Škubník - český pešiak hazardu

Jedným takýmto „pešiakom“ bol práve Radoslav Škubník. Ten sa do ruského syndikátu zamotal v roku 2012 a od vtedy takto okrádal Európske ale aj Americké kasína. Hra v Singapure mu však bola osudná. V priebehu 3 dní okradol automaty v prepočte o viac ako 400 000kč. Následne však aj so zvyškom skupiny bol zatknutý. Celkový objem zhabaných peňazí celej skupiny bol 2,25 milióna kč v singapurských dollároch. 
Treba si uvedomiť, že hazardný priemysel je postavený na tom, aby návštevníci prehrávali. To, že občas niekemu niekde hodia pár drobných, z ktorých sa teší zopár ľudí, je len ich marketingový a hlavne psychologický ťah. V dnešnej dobe aj s dobrou stratégiou je náročné poraziť kasíno. Algoritmy sú dokonalejšie a náročnejšie na matematiku. V segmene online kasín sa dá ešte v dnešnej dobe zarobiť v prípade niektorých hier ako blackjack dobrou stratégiou ako je počítanie kariet ale takisto aj využívaním vstupných bonusov. Nie sú státistiscové odmeny ale na kávu postačí. Vždy si však uvedomte, že dlhodobo sa na hraní hazardných hier zarobiť nedá.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Najväčší český podvodník v hazarde bol zatknutý v Singapure


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama