spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 8.8.2017
Hodnoť článok:
2 0

Štyri online kurzy, ktoré vám môžu pomôcť nájsť si lepšiu prácu

Aj vďaka online kurzom si môžete v lete zlepšiť svoj životopis. Vyskúšajte niektorý zo štyroch online kurzov, ktoré sú v ponuke zdarma.

Zostávajú nám posledné tri týždne prázdnin a aj tento čas môžu mnohí využiť na to, aby sa venovali rôznym formám štúdia. Pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o informačné technológie, je tu ponuka štyroch online kurzov, ktoré sú dostupné zdarma.

Vzdelávanie prostredníctvom internetu má svoje výhody - nemusíte nikam chodiť, robíte to z pohodlia domova, v čase, kedy to vyhovuje vám a v tempe, ktoré potrebuje vy a nie ostatní.

Na slovenskom trhu je už dosť ponúk online vzdelávania a jednou takou vzdelávacou platformou je aj Learn2Code. Takže pre tých, ktorí sa zaujímajú o technológie, môžu byť určené aj nasledovné online kurzy. Sú zamerané na programovanie, dizajn a online marketing.

Java pre začiatočníkov

Tento kurz je už podľa názvu vhodný pre začiatočníkov tak, aby sa naučili jednoducho programovať v najrozšírenejšom a najpoužívanejšom programovacom jazyku Java. Tento kurz vysvetľuje históriu, základné pojmy, nastavenie prostredia až po rôzne výnimky a samotné programovanie.

Visual Design: Dizajn vlastného trička

V tomto kurze sa naučíte, ako si vytvoriť vlastný motív na tričko. Okrem celkového vytvorenia dizajnu sa dozviete, aké farby a nástroje si treba pri vytváraní zvoliť, taktiež sa naučíte niečo o jednotlivých nástrojoch, farebných režimoch, o formátoch ako sú JPG, TIFF a PNG. Kurz je opäť vhodný pre začiatočníkov.

Základy online stratégie

Kurz prevedie študenta základmi online marketingovej stratégie, pričom získa všeobecný prehľad a dobrý základ pre ďalšie vzdelávanie v oblasti online marketingu. Napríklad aj to, ako sa zákazníci správajú a rozhodujú pri nákupe, ako funguje nákupný model See-Think-Do-Care, podľa ktorého si môže študent navrhnúť a vytvoriť vlastnú komunikačnú stratégiu.

Základy online marketingu

Okrem základných pojmov z online marketingu sa študenti zoznámia s content marketingom a ako ho robiť, základy performance marketingu, social media marketingu a marketingu vo vyhľadávačoch. Lektori online kurzu tu tiež vysvetľujú, čo je to landing page a prečo je vôbec dôležitá.

Kde treba hľadať tieto kurzy?

Všetky tieto kurzy nájdu študenti na tomto linku: https://www.learn2code.sk/kurzy/online/zadarmo.

Dobre vedieť, že...

Každý si môže kurzy prechádzať vo svojom tempe a prispôsobiť si to, koľko času strávi nad zvoleným kurzom. Sú vhodné pre začiatočníkov. Každý kurz obsahuje niekoľko kapitol, video tutoriálov.

Všetci vieme, že dnes sú digitálne zručnosti nevyhnutné nielen v rámci profesie, ale výrazne nám uľahčujú aj bežný život. A tak vznikla aj táto myšlienka, poskytnúť online vzdelávanie zdarma všetkým, ktorí si nájdu čas a motiváciu, aby si vylepšili nielen svoj životopis, ale možno si našli lepšiu prácu a zmenili svoj život.

„Cieľom tejto vzdelávacej platformy je priniesť digitálne vzdelávanie do každej domácnosti jednoducho, rýchlo a najmä tak, aby bola táto forma dostupná každému, kto má doma počítač a prístup k internetu. Zároveň to znamená, že za tieto možnosti nemusí absolvent kurzu platiť. Stačí, ak ma človek chuť využiť voľný čas na vzdelávanie, ktoré mu môže zmeniť život,“ vysvetľuje svoj zámer tím odborníkov z Learn2Code.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka


Hodnoť článok:
2 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Štyri online kurzy, ktoré vám môžu pomôcť nájsť si lepšiu prácu


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama