spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 23.7.2017
Hodnoť článok:
0 0

Rails Girls Bratislava 2017 privítalo desiatky dievčat

Rails Girls je podujatie pre všetky dievčatá a ženy, ktoré sa zaujímajú o programovanie.

Workshop určený pre všetky ženy sa konal túto sobotu (22. júla 2017) v nádherných priestoroch HuBHub v Bratislave. Podujatie Rails Girls Bratislava aj tento rok zorganizovali Learn2Code
a Aj Ty v IT.

Čo je Rails Girls?
Je to bezplatný workshop pre dievčatá, ktoré sa chcú naučiť programovať a tvoriť webové aplikácie.

Registrácia o 9:00 hod

Podujatie začalo registráciou a následne boli pripravené výdatne raňajky v podobe čerstvého pečiva, ovocia, keksíkov, cukríkov a domácej limonády. Počas rannej šálky kávy sa dievčatá postupne zoznamovali.

Slávnostné otvorenie a partneri

Po raňajkách si úvodné slovo vzal Radovan Debnár z Learn2Code. Ďalej prišli na rad aj partneri a sponzori Marek Greško z Titans Freelancers, Dominika Hurajtová z Accenture, Michal Turčan z Webglobe Yegon, Laura Gaetano z Travis CI, Norbert Oros z HubHub.

Malé motivačné prekvapenie

Prekvapením bola aj Petra Cross, ktorá prišla dievčatá trošku motivovať a porozprávala o svojich začiatkoch, keď začínala pracovať ako prvá vývojárka z ČR a SR v Google. Ako sama povedala, jedného dňa len poslala e-mail s tým, že si uvedomovala, že za jeden deň im príde do Google asi tritisíc ponúk, ale ona mala to šťastie, že o pár dní už bola na pohovore. Porozprávala čosi aj o tom, ako pracovala na centrále v Kalifornii (pracovala na vyhľadávači v Mountain View) či na Gmaili. Dnes je súčasťou tímu, ktorý vyvíja mobilnú peňaženku Android Pay v San Franciscu.

Na záver si s dievčatami urobila aj selfie!


Zdroj foto: Facebook

Worshopy v skupinkách

Po inštruktáži a úvodných slovách o programovaní sa dievčatá rozdelili do 16-tich maličkých skupín, pričom každá skupinka mala svojho lektora, ktorý sa tak mohol venovať každej dáme. Týmto spôsobom dostal každý dostatočný priestor na otázky a komunikáciu v rámci skupiny.

Organizátori mysleli na všetko, keď si všetci v čase obeda pochutnali na chrumkavej pizzi. Tu vznikol priestor na živú diskusiu, výmenu kontaktov a zábavu.

Lightning talks

Poobede sa dievčatá mohli zapojiť do diskusie v rámci pripravených prednášok jednotlivých koučov. Ako prvá si vzala slovo Manel Rhaiem z Mozilla Foundation, ktorá si pripravila tému How I celebrated my Failure as Success. Ďalej Ramon Huidobro porozprával o Gite, Tony Bangratz hovoril o Rails in the Real World a nechýbalo aj trošku motivácie od Elišky Čejpovej.

A nesmela chýbať afterparty!

Po polhodinke venovej koučom sa dievčatá vrátili do druhej polovice workshopov, kde pokračovali v programovaní. Celá akcia sa niesla v duchu uvoľnenej atmosféry a dobrej nálady. Preto sa organizátori rozhodli pokračovať v tomto duchu aj po workshope. Okolo ôsmej sa teda skupinka dievčat a chalanov premiestnila do pivovaru v centre Bratislavy.

Organizátori

PARTNERI

Rails Girls Bratislava sa mohlo konať aj za pomoci ďalších partnerov a sponzorov TITANS freelancers, Accenture, ASBIS SK, Webglobe - Yegon, GitLab, Emark, Travis CI a mediálny partner robime.it.

Mediálny partner:

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Rails Girls Bratislava 2017 privítalo desiatky dievčat


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama