spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 31.5.2017
Hodnoť článok:
0 0

GalaxyCodr je súčasťou projektu NIMBUS

Informatika si našla svoje miesto v rámci inovatívneho vzdelávacieho projektu NIMBUS.

Inovácie vo vzdelávaní a zapojenie hry do vyučovania. Aj tak by sa dal jednoducho opísať nový projekt, ktorý práve dnes predstavili v bratislavskom coworkingovom centre Impac Hub. Na tlačovej konferencii predstavili vzdelávací projekt s názvom NIMBUS. Úvodné slovo si vzala programová riaditeľka Edufactory Lucia Šicková, pričom spolu s Edulab sú organizátormi celého projektu. Ako Šicková povedala vo svojom príhovore, sama vníma pozitívne to, ak sa priamo do vyučovania zapájajú rôzne inovatívne metódy aj formou hry.

A keďže moderné technológie majú svoje miesto aj vo vyučovaní a priamo v škole, na svoje si prišiel aj predmet informatika. Informatika žiakov základných škôl však stále nie je porovnateľná ako napríklad v zahraničí, kde sa deti učia programovať od skorého veku.

V škole hravo

Vráťme sa ešte k projektu. Čo je však jeho hlavnou myšlienkou? Priniesť do škôl pomocou hier a hravých systémov nové vzdelávacie koncepty, ktoré majú zvýšiť angažovanosť detí vo vyučovaní, aby sa z pasívnych poslucháčov na hodinách stali ich aktívni účastníci. Projekt je určený najmä pre prvý stupeň základných škôl.

Počas tlačovej konferencie sa tak predstavilo 12 inovatívnych vzdelávacích aktivít, ktoré budú súčasťou projektu Nimbus. Jednou z nich je aj interaktívna vzdelávacia hra GalaxyCodr, ktorá vedie deti hravou formou k princípom programovania. Do dnešného dňa sa do hry zapojilo viac ako 8-tisíc užívateľov.

„Chceme priniesť základy programovania do slovenských škôl. V zahraničí je úplne bežné, že sa na hodinách informatiky učia programovať už žiaci na prvom stupni. Žiaľ, na Slovensku to tak nie je,“ konštatoval Radovan Debnár, ktorý predstavil hru GalaxyCodr.

"Hru si môžu deti a učitelia zahrať zadarmo na galaxycodr.com. Naším cieľom je priniesť túto možnosť do každej školy a zároveň poskytnúť každému dieťaťu to, aby sa mohol zdokonalovať v programovaní," uzavrel Debnár.

NIMBAS zahŕňa všetky predmety

Projekt pokrýva niekoľko predmetov od matematiky, fyziky, chémie, prírodovedy, literatúry, hudobnú, informatiku až po všeobecné vzdelávanie a logiku. Súčasťou tejto akcie bude aj putovný autobus, ktorý bude začiatkom októbra cestovať po Slovensku, aby žiakov a učiteľov základných škôl priviezol do NIMBUS LANDU. Každá trieda sa môže registrovať do 30. júna 2017 na stránke nimbus.land.

Organizátori z prihlásených tried vyberú tie, ktoré budú mať šťastie vyskúšať si všetky inovatívne metódy.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > GalaxyCodr je súčasťou projektu NIMBUS


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama