spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Michal Obeda 26.5.2017
Hodnoť článok:
0 0

Čo robiť v IT, keď nie si itčkár?

Chcete pracovať v IT, ale neviete kódiť? Sú aj iné profésie, bez ktorých IT nebude fungovať.

Chcete pracovať v IT, ale neviete kódiť? Sú aj iné profésie, bez ktorých IT nebude fungovať.

Hľadáš prácu? Chceš sa zapojiť do IT komunity, ale nevieš ako, lebo nevieš kódiť? Pripravila som zoznám profésií, bez ktorých IT firma nemôže fungovať a vyžadujú iné zručnosti, okrem poznátkov v kódoch a programovaní.

1. Account manažér. Tento človek obyčajne vykonáva niekoľko funkcií:
- komunikácia so zákazníkom
- vnútorná organizácia práce
- konzultácie/support

Skoro vždy sú vyžadované znalostí cudzích jazykov. Technické veci sú obyčajne v rámci školenia firmy, lebo je to ľahšie náučiť človeka, ktorý vie sa rozprávať v cudzom jazyku technickým trikom, než naučiť ITčkára inému jazyku.

2. Linkbuilder. Človek, ktorý predáva/nakupuje/vymeňuje odkazy na webe, upravuje databázu odkazov, zaoberá sa umiestnením a odstranením súčastí kódu odkazov zo stránky.

3. Produktový dizajnér. Špecialista, ktorý sa zaoberá rôznymi spôsobmi interakcie uživateľov s IT-produktom.

4. Usability-testing. Je to odbor zameraný na testovanie použiteľnosti IT produktu. Špecialista skúma interface stránky či produktu, aby našiel všetky nevyhovujúce momenty a urobil produkt "user-friendly".

5. SEO špecialista. Je to teraz podstatný človek v oddelení web marketingu. Zaoberá sa optimizáciou produktu či webu vo výsledkoch vyhľadávanie Google.

6. B2B manažér. Zhruba, je to obchodník, ale v informačných techlógiach, ktorý uskutočňuje medzipodnikové spolupráce. Vo väčšine prípadov je vyýadována znalosť cudzieho jazyka, by pracovať pre istý trh krajiny.

7. Projektový manažér. Project manager navrhuje schému a obsadenie realizačného tímu pre konkrétny projekt. Tento projekt má potom na starosti, rozpracuje všetko na čiastkové úlohy a následne kontroluje a pozoruje ich splnenie. Počas práce na projekte spolupracuje v stanovení finančnej náročnosti projektu, vykonáva časové odhady a ich aktualizáciu. Pravidelne spracováva písomné správy o stave prác na projekte.

8. Business development manager. Business development manager identifikuje a rozvíja obchodné príležitosti spoločnosti. Pripravuje obchodné plány, marketingové stratégie a následne ich tiež realizuje. Zostáva v pravidelnom kontakte s dodávateľmi a rozvíja ďalej existujúce vzťahy. Dokáže odhadnúť krátkodobý aj dlhodobý potenciál. Vymýšľa stratégie pre vstup na nové trhy alebo pre propagáciu nových výrobkov. Interne spolupracuje s obchodným a nákupným oddelením. Sleduje priebežné výsledky a plnenie plánu vzhľadom na situáciu na trhu a dokáže zaistiť konkurencieschopnosť.

V hocijakom prípade vždy máte možnosť sa rozvíjať nie len v IT, ale aj v iných odboroch, a môžete vždy nájsť prácu s Jooble.

Michal Obeda Michal Obeda

too much to write ...


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Čo robiť v IT, keď nie si itčkár?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama