spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 21.4.2017
Hodnoť článok:
0 0

Portál KidsCodr: Už aj z detí môžu byť programátori

Tento týždeň spustil prevádzku nový vzdelávací portál pre deti a učiteľov s názvom KidsCodr. Už názov nám trošku napovedá, o čom asi tak bude. Portál je dostupný na www.kidscodr.sk.

Edukačný web je určený pre deti od 6 rokov, zároveň je vhodnou pomôckou pre učiteľov informatiky ako vzdelávacia platforma na vyučovanie. Ponúka tak kompletné osnovy zamerané na výučbu základných princípov programovania, tvorby algoritmov a herného dizajnu. KidsCodr teda môžeme prirovnať nielen k vzdelávacej pomôcke pri kódovaní a pri vývoji hier, ale zároveň k podpore digitálnych zručností detí.

Web môžu využiť učitelia priamo na svojich hodinách, prípadne na rôznych IT krúžkoch pre deti. Je aplikovateľný a použiteľný pre všetky školy na Slovensku, ale nielen to. Je navrhnutý tak, aby si s ním vedel rady každý - a teda aj úplny začiatočník.

Kde sa vzala, tu sa vzala

Ako to už býva zvykom, tak tím ľudí z Learn2Code si opäť povedal, čo môže urobiť pre naše deti. A po dvoch mesiacoch od spustenia GalaxyCodr uzrela svetlo sveta ďalšia webka pre školákov. Vývojári veria, že si KidsCodr nájde svoje miesto v radoch učiteľov a bude sa tešiť obľube žiakov. Keďže dnes je už takmer všetko ovplyvnené modernými technológiami, tak aj ich znalosť bude mať zásadný význam pre budúcnosť každého žiaka a študenta.

Obsah pre učiteľov a žiakov

Web momentálne ponúka tri rôzne kurzy – orientované najmä na programovanie hier, tiež úlohy a námety na programovanie v prostredí Scratch. Neskôr bude k dispozícii viac kurzov. Všetci si tu nájdu kompletný hardware, príslušenstvo, rôzne aktualizácie a podporu, ktorá bude slúžiť pre učiteľov. V neposlednom rade nemôže chýbať zábava, kreativita a angažovanosť.

A spomeňme ešte jedno veľké plus - všetky kurzy sú k dispozícii zdarma.
V jednotlivých blokoch videí nechýbajú návody, vďaka ktorým budete vedieť pokračovať vo vytváraní hier, zábavných animácií a príbehov. Každý kurz má svojho inštruktora. Portál je tak miestom s kompletnými nástrojmi a know-how na výučbu spomínaných zručností.

Celý obsah nájdete na stránke https://www.kidscodr.sk.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Portál KidsCodr: Už aj z detí môžu byť programátori


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama