spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martina Baumann 23.3.2017
Hodnoť článok:
0 0

Edukačná hra GalaxyCodr pomôže učiteľom informatiky

Učitelia informatiky môžu využívať interaktívnu hru GalaxyCodr aj na vyučovaní - hra je dostupná zdarma.

Programovanie už nemusí byť výhradne vecou dospelých, dnes už môžu programovať aj malé deti. Tie sa však vzhľadom k svojmu veku potrebujú vzdelávať hravou formou a práve preto vznikla nová interaktívna hra s názvom GalaxyCodr. Edukačná hra je vhodná pre deti od siedmich rokov.

GalaxyCodr je didaktický softvér pre rozvoj základov programovania, ktoré okrem zručnosti vytvorenia vlastného softvéru rozvíja u dieťaťa kreatívne myslenie a schopnosť riešiť vzniknuté problémy. Prostredie ponúka vizuálne programovanie, kedy príkazy sú v tvare blokov a samotný kód sa skladá spôsobom ťahaj a pusti.
Vzdelávacia hra GalaxyCodr naučí dieťa princípy programovania a je vhodná pre učiteľov informatiky na základných školách, ktorí ju môžu využívať priamo na hodinách.

Ako vyučovať za pomoci GalaxyCodr?

Ako dieťa programuje pomocou hry? Hra je založená na logickom myslení dieťaťa. Má jednotlivé bloky s príkazmi, zároveň sú tu vystupujú jednotlivé postavy a hrdina, ktorý musí za pomoci programátorských schopností dieťaťa prekonať určité nástrahy.

Hra má využitie aj vo vyučovacom procese a je vhodnou pomôckou pre učiteľov informatiky, ktorí ju môžu aktívne využívať na svojich hodinách. V pondelok 6. februára 2017 absolvovali prví učitelia informatiky školenie, na ktorom sa zoznámili s novou interaktívnou hrou. Učitelia sa tak oboznámili s možnosťami využitia hry priamo vo vyučovacom procese. Zhodli sa tom, že GalaxyCodr sa dá využívať pri práci s menšími deťmi a hra je vhodná už pre druhákov - tretiakov na prvom stupni základných škôl.

GalaxyCodr je k dispozícií na webovej www.galaxycodr.com a prístup k hre je zdarma.

Pozrite si video na https://www.youtube.com/watch?v=IjuMG4jRVY0.

Martina Baumann Martina Baumann

Novinárka


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Správy > Edukačná hra GalaxyCodr pomôže učiteľom informatiky


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama