spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

vagapet 21.4.2016
Hodnoť článok:
0 0

Knižný trh rastie vďaka e-knihám.

Kníh sa predáva viac vďaka e-knihám, za posledných päť rokov vzrástli príjmy z predaja kníh približne o 4 miliardy dolárov. Nástup predajcov e-kníh viedol k uzavretiu veľkých knižných reťazcov.

Digitálne technológie väčšinu podnikateľských odvetví oslabujú, to však nie je prípad kníh. Ich predaj totiž rastie, a to najmä vďaka e-knihám. Uviedol to spravodajský server Quartz.

Od roku 2010 do roku 2015 sa zvýšili celosvetové príjmy z knižného predaja o 4 miliardy dolárov, čo je asi 97 miliárd korún. Tento rok sa príjmy z kníh pohybujú okolo 121 miliárd dolárov, teda takmer troch biliónov korún.

Aj napriek tomu, že kvôli nástupu e-kníh muselo skončiť niekoľko veľkých knižných reťazcov, až na drobné výkyvy predaj kníh za posledných desať rokov rastie. "Knihy nie sú ako reprodukovaná hudba," hovorí generálny riaditeľ Nielsen BookScan Shaun Symonds.

Nárast predaja kníh neznamená, že by odvetvie nebolo narušené rovnako ako iné priemyselné odvetvia. Jeho veľká časť sa však presťahovala do digitálneho sveta a viedla tak k posilneniu čisto on-line predajcov, ako sú Amazon, Flipkart a The Book.

Transformácia kníh do digitálneho formátu viedla k tomu, že ich cena vo všeobecnosti klesla. Dôvodom je hlavne to, že odpadli náklady spojené s tlačou, skladovaním a distribúciou. Digitalizácia tak umožnila, aby sa knihy predávali oveľa viac ako kedykoľvek predtým.

Čítačky od spoločnosti PocketBook podporujú 18 textových formátov bez nutnosti konverzie, takže čítanie s nimi je oveľa pohodlnejšie, ako napríklad na Kindle. Trh neustále napreduje a už ani PocketBook elektronické čítačky nie sú len čítačky. Majú zabudované slovníky ABBYY a funkciu Text-to-Speech. Okrem toho podporujú MP3 formát a na čítačke tak môžete počúvať audio knihy alebo hudbu. Služby ako Dropbox, Sent-to-PocketBook a PocketBook Sync podporujú jednoduché a rýchle stiahnutie. obsahu do zariadenia.

Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Andrea Beňová 3.9.2017 15:00:08
Ja som si davnejsie kupila citacku knich a som spokojna nemusim si kupovat knihy alebo si ich poziciavat v kniznici. Pouzila som pri kupe tiez aj https://www.kuponyzdarma.sk/ a som aj usetrila nejake to euro
Zajtra.sk > Život > Správy > Knižný trh rastie vďaka e-knihám.


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama