spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

vagapet 29.1.2016
Hodnoť článok:
0 0

V zimnom období sa oplatí čítať!

Január je už tradične považovaný za mesiac výpredajov, ktoré by bola škoda premeškať. Cez zimu máme všetci tak trochu nútený útlm a to je vhodný čas na venovanie sa takým veciam, na ktoré nie je cez sezónu čas, napríklad aj knižky. Pozrime sa teda, ktoré stoja za to si kúpiť a prečítať.

1. Medený jazdec | Paulina Simons

Dve sestry, Táňa a Dáša, žijú v malom leningradskom byte, kde sa v dvoch izbách tiesni sedem ľudí troch generácií. Dáša je zubná asistentka, sedemnásťročná Táňa je práve po maturite a cez leto pracuje pri triedení príborov v Kirovovom závode. Deň, keď Hitler zaútočí na Sovietsky zväz, je pre ňu dvojnásobne pamätný. Je to začiatok vojny a dlhej strastiplnej púte, na ktorej stratí celú rodinu, a zároveň deň, keď stretáva svoju prvú lásku. Na pozadí ťažkých vojnových udalostí a blokády Leningradu sa upevňuje tajná láska Táne k Alexandrovi, ktorý sa svojou láskavosťou, rozhodnosťou a sebadôverou líši od väčšiny ruských mužov.

Ak máte chuť na nejakú tú historickú fikciu, obzvlášť v Rusku počas 2. svetovej, táto je pre vás ako stvorená!

2. Reflux | Zuska Kepplová

Tretia kniha autorky je o návrate študentky africkej literatúry do malého slovenského mesta. Stretáva sa s rodinou a priateľmi z detstva – s bratom, ktorý robí manažéra v automobilke, so sestrou na materskej, s indicky vyzerajúcim stavbárom Milanom, s obľúbeným spolužiakom Erikom, ktorý má na hlave vytetovanú nacistickú orlicu, s mamou, ktorá si myslí, že západné školy štvú študentov proti vlastným rodinám, a s babkou, ktorá prežila odvlečenie do lágra v Rusku, ale už si na veľa nespomína. Knižka nesie podtitul Niekto cudzí je v dome.

Ak radšej preferujete e-knihy, na martinus.sk sa dá kúpiť jej prvá, tiež výborná kniha Buchty švabachom - http://www.martinus.sk/?uItem=129994

3. Živé ploty | Soňa Uriková

Soňa Uriková sa vo svojej debutovej zbierke poviedok sústreďuje na medziľudské konflikty a hraničné situácie, do ktorých sa dostávajú mladí ľudia. Prevažne ženské postavy sú nútené prekonávať nešťastné osudy bez ľútosti a sympatií, pričom v sebe hľadajú silu vzoprieť sa životnej bezmocnosti, priam až pomstiť sa nepriaznivým okolnostiam, a ich úsilie podčiarkuje takmer surová prirodzenosť rozprávania.

Prvé dielo víťazky literárnej súťaže Poviedka určite stojí zato, najmä ak máte radi slovenských autorov a príbehy z domáceho prostredia.

4. Meno vetra | Patrick Rothfuss

Kvothe vyrastá v spoločnosti kočovných umelcov. Šťastné detstvo ukončí nepochopiteľná vražda jeho rodičov a všetkých, ktorých mal rád. Túžbu pomstiť smrť blízkych potláča potreba vyrovnávať sa s nástrahami bežného života.
Meno vetra je prvý fantasy román Patricka Rothfussa z trilógie Príbeh kráľovraha. Napriek tomu, že autor sa netají inšpiráciou dielami svojich predchodcov, v jeho knihe prevládajú príbehy ľudí nad atraktivitou rekvizít žánru, čím posúva hranice fantasy literatúry.

Ak máte však chuť na niečo zo žánru fantasy, Meno Vetra je fantastické!

Pokiaľ sa už na vašej poličke alebo v knižnici naozaj nenájde miesto, momentálne sa dajú kúpiť čítačky elektronických kníh v zľave:

AMAZON KINDLE PAPERWHITE 3 2015
Posledná verzia najpopulárnejšej čítačky Kindle - Paperwhite prišla v novej verzii. Tentoraz sa výrazného vylepšenia dočkal displej, ktorý pri svojom rozlíšení 300 ppm drví konkurenciu. Jemnosť a kontrast displeja je takmer zhodný s ozajstnou papierovou knihou. Kúpite ju so zľavou 46 eur za 131,90 eur na http://www.hej.sk/citacka-knih-amazon-amazon-kindle-paperwhite-3-2015-cierna/

POCKETBOOK AQUA
Prvá vodeodolná čítačka PocketBook Aqua je vybavená 6" E-Ink Pearl displejom a je chránená pred vodou a prachom s krytím IP57. To umožňuje jej použitie aj pri čakaní v daždi na zastávke alebo na pláži, či vo vani. Výdrž batérie zostala na výbornej hodnote 1 mesiaca a vstavaná pamäť 4 GB stačí na niekoľko tisíc kníh. Kúpite ju so zľavou 59 eur za 110 eur na https://www.mall.sk/e-book/pocketbook-aqua?v=646157

POCKETBOOK ULTRA
Ide o mimoriadne elegantnú čítačku elektronických kníh. So vstavaným 6 palcovým displejom sú jej rozmery iba 162,7 x 106,7 x 7,9 mm a váži len 175 gramov. Tlačidlá pre otáčanie stránky na zadnom paneli umožňujú efektívne využiť celý povrch prístroja a bude sa vám lepšie držať v ruke. Užívateľské rozhranie bolo navrhnuté tak, aby použitie čítačky bolo intuitívnejšie a čítanie pohodlnejšie. Kúpite ju so zľavou 20 eur za 150,23 eur na https://www.alza.sk/pocketbook-650-ultra-zelena-d2144311.htm?o=22

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > V zimnom období sa oplatí čítať!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama