spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

vagapet 23.9.2015
Hodnoť článok:
0 0

Nakupujeme do školy

Prvý školský deň je za nami a na pultoch predajní sme už niekoľko týždňov predtým mohli nájsť záplavy školských potrieb, niektoré aj so zľavou, aby predajcovia prilákali čo najviac záujemcov. Základné veci ako školskú aktovku a prezuvky, už máte zrejme zaobstarané. S nákupom ďalších školských a výtvarných pomôcok však radšej vyčkajte až na prvé školské dni, kedy sa váš prváčik dozviete, čo skutočn

1. Peračník
Nevyhnutnou pomôckou je určite peračník. Vybrať si môžete medzi prázdnymi peračníkmi alebo naplnenými základnými potrebami, ako je pero, ceruzka, guma, strúhadlo, pastelky a fixky. Všeobecne odporúčame zvoliť druhú variantu, ktorá vám ušetrí starosti s výberom práve písacích potrieb a dokonca aj nejakú tú korunu.
PÍSACIE POTREBY:
Tornádo
FC – ceruzka trojhranná
FC – 3 - hranná farebná ceruzka
Progresso – KOH-I-NOOR
Guma biela

2. Zošity a obaly
Veľmi dôležitou položkou sú zošité. Deti budú potrebovať zošity veľkosti A4, aj A5. Tiež nezabudnite kúpiť s linajkami aj bez linajok. O tom, aký zošiť na ktorý predmet bude dieťa potrebovať, by vás mala informovať pani učiteľka. Každý zošit musí mať obal, a taktiež treba kúpiť obal aj na žiacku knižku.
ZOŠITY:
SJ č. 511
SJ č. 511 p.l.
M č. 513 b
PR č. 510 b
Malý slovník č.624
Malá laminátová podložka

3. Výtvarné potreby
V ponuke sú veľmi lacné nielen farbičky a vodové farby, ale naozaj všetky výtvarné pomôcky niekedy skutočne za symbolické ceny. Nie všetky však spĺňajú kritériá na efektívne použitie. Tým lacným chýba v prvom rade sýtosť farby. Okrem toho, lacné dovozové pastelky sa rýchlo lámu a často majú vnútri tuhu už polámanú a vtedy sa vôbec nedajú zastrúhať. Osvedčené a kvalitné školské/výtvarné pomôcky sú napríklad tie od značky Koh-i-noor. Spoločnosť vyrába kvalitné ceruzky, ale aj pastely, pastelky, kriedy, olejové, temperové a vodové farby, tuše, veľký výber písacích a rysovacích potrieb, gumy a celý rad ďalších pomôcok.
VÝTVARNÁ VÝCHOVA:
Náčrtník
Farebný papier
Plastelína 200 g KOH-I-NOOR
Voskovky 12 ks KOH-I-NOOR
Temperové farby KOH-I-NOOR
Vodové farby KOH-I-NOOR
Štetec okrúhly č. 6
Štetec okrúhly č. 10
Štetec plochý č. 8
Štetec plochý č. 12
Tuš čierny
Nožnice
Lep tyčinka 15 g

4. Desiatový box
Každý prváčik potrebuje aj desiatový box a fľašu na pitie. Iste si pamätáte, keď ste boli malí, ako vám mamička chystala každý deň desiatu do školy a dávala ju do vrecka, potom keď ste do aktovky pridali ešte učebnice a zošity, desiatu ste stlačili a v prípade roztlačeného jogurtu aj spôsobili katastrofu

5. Vrecko na cvičky
Tu už veľa rodičov váha, či do takého vrecka investovať, keď môžu predsa použiť igelitovú tašku. To je síce pravda, ale ak chcete, aby vaše dieťa bolo spokojné a nemuselo sa pred ostatnými deťmi hanbiť, táto investícia sa vám oplatí. Látkové vrecúško na telocvik totiž vydrží podstatne dlhšie a dieťa sa k nemu bude správať s väčšou úctou ako k obyčajnej igelitke a nebude mať tendenciu ju niekde zabudnúť. Potom by vás mohla mrzieť väčšia strata, a to v podobe straty cvičiek či cvičebného úboru, čo by vás následne stálo viac peňazí.

Hodnoť článok:
0 0

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Andrea Beňová 5.9.2017 20:41:36
Ja som si kupovala veci do skoly na internete lebo ked som pouzila https://www.kuponyzdarma.sk/ tak som nakupila o dost lacnejsie
0 0 Oksi Petrova 30.9.2015 08:42:56
Teraz často som Nakup prek spleta. posledný nákup lego ninjago http://semilton.sk/toys/kit/lego/ Velmi sa mi páči kvalita služieb.
Niektoré školy používajú ju v triede.
Zajtra.sk > Život > Správy > Nakupujeme do školy


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama