spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Learn2Code 31.10.2014
Hodnoť článok:
0 0

Rails Girls Bratislava 2

Rails Girls je 2-dňový Ruby on Rails workshop pre všetky dievčatá a ženy so záujmom o svet technológií pod vedením skúsených mentorov vhodný aj pre úplné začiatočníčky.

Rails Girls prichádzajú po druhýkrát do Bratislavy a počas workshopu budú dievčata v troj- až štvorčlenných skupinách vytvárať svoje prvé webové aplikácie pod dohľadom skúsených mentorov. Rovnako ako minulý rok, aj teraz sa na akcii zúčastnia dievčatá a mentori nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech alebo Rakúska.

Čo je to Rails Girls a ako vznikli?

Rails Girls je medzinárodná organizácia, ktorá vznikla v roku 2010 vo Fínsku, jej zakladateľmi sú Linda Liukas a Kaari Saarinen. Linda je v súčasnosti digitálny líder Fínska a okrem mnohých aktivít napísala aj knihu Hello Ruby, pomocou ktorej učí deti základy programovania. Vôbec prvý workshop sa uskutočnil v Helsinkách a zúčastnilo sa ho viac ako 100 dievčat. Neskôr sa tento workshop dostal aj do ďalších kútov sveta a stala sa z neho celosvetová aktivita. V podstate aždý víkend sa v rôznych mestách po celom svete uskutoční niekoľko workshopov.

Aké sú ciele workshopu?

Víkendové podujatie sa uskutoční 5.-6. decembra 2014 v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave, je zadarmo a určené pre ženy bez vekového obmedzenia. Okrem vytvorenia funkčnej webovej aplikácie sa účastníčkám prihovoria aj známe osoby z úspešných IT firiem. Workshop je jeden z krokov pri budovaní aktívnej IT komunity v Bratislave a okolí a zapájaní žien do nej.

Prečo Ruby on Rails?

Pre Ruby a Ruby on Rails sa organizátori Rails Girls rozhodli predovšetkým pre ich jednoduchosť a fakt, že je možné pomerne rýchlo sa ich naučiť. Webový framework Ruby on Rails je jedným z najlepších a najprístupnejších, stavia na overených princípoch a združuje sa okolo neho celosvetová silná komunita. Viac o výhodách a silných stránkach Ruby a Ruby on Rails si môžete prečítať v tomto blog poste.

Ako to vyzeralo minulý rok?

Minulý rok sa podujatia v Bratislave zúčastnilo takmer 50 dievčat a 15 mentorov. Pozrite si niekoľko fotiek priamo z akcie:Záver a kontakty

Podujatie by sme nemohli zorganizovať bez podpory partnerov a podporovateľov, ktorými sú tento rok úspešné firmy ako Toptal, MICROCOMP, Basecamp, VisualDNA, GitHub, Websupport alebo StellERP. Informácie o programe a novinkách je možné nájsť na webe podujatia, na Facebook fan page a na Twitteri.

Learn2Code Learn2Code

Learn2Code je vzdelávací koncept zameraný na výučbu digitálnych zručností. Vzdelávanie je zamerané na design, web a tvorbu mobilných aplikácií a pozostáva z týchto kurzov:
1. Web Designer
2. Web Developer
3. iOS Developer
4. Visual Design
Okrem toho sme v Learn2Code pripravili aj online kurz webdesignu a programovania v PHP pod názvom Webrebel.
Viac info na www.learn2code.sk


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Život > Osobný rozvoj > Rails Girls Bratislava 2


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama