spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Roman Leinwather 16.12.2013
Hodnoť článok:
0 0

Efektívna firemná komunikácia v dobe informačnej revolúcie

Stále komunikujete vramci firmy prostredníctvom emailu? Snažíte sa vaše úlohy zapamätať?

Je zvykom zdielať osobné údaje prostredníctvom sociálnych sietí. Je jednoduchšie napísať jeden status ktorý je okamžite k dispozícii všetkým našim známym a priateľom, ako poslať email. Je to nie len jednoduchšie, ale aj efektívnejšie, praktickejšie a rýchlejšie.

Na firemnú komunikáciu veľa firiem používa stále email. Existuje lepšie riešenie? Myslím, že áno.

V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo aplikácií ktoré riešia spôsob firemnej komunikácie a riadenie zdrojov efektívnejšie. (Sám som tvorcom jedného z nich.)

Web aplikácia určená na riadenie firemných procesov a komunikácie dokáže výrazne zvýšiť produktivitu.

Všetka komunikácia a dokumentácia (dokumenty, obrázky, súbory) ohľadom jednotlivých úloh je kedykoľvek k dispozícii a to priamo v mieste kde je problém definovaný.Nie je potrebné prechádzať množstvo emailov, hľadať dokumenty v prílohách a stále mať pocit že som niekde niečo pozabudol…

Úlohy sú udržiavané v štruktúrovanej podobe, väčšinou majú priradený dátum spracovania, zodpovednú osobu, prioritu. Niektoré aplikácie umožňujú kategorizovať úlohy, definovať stav spracovania, radenie úloh do kategórií a pod.

Všetky zainteresované osoby sú automaticky informované o všetkých zmenách v rámci úloh, či už emailom alebo priamo v aplikácii.

Všetci zamestnanci majú prehľad čo sa deje v projektoch do ktorých boli zadelení. Zdroje aktivít slúžia ako informačný kanál. Zamestnanci získavajú lepší prehľad ako sa projekt vyvíja. “Pravá ruka vie čo robí ľavá”

Úlohy sa automaticky zobrazujú v kalendári čo uľahčuje plánovanie, väčšinou je možnosť úlohy zobraziť aj v externých kalendároch ako napr. Google Calendar, iCal a podobne.

Manažér ma možnosť v ktoromkoľvek momente získať prehľad, kto na čom pracuje. Je ľahké zistiť kto ma toho práve veľa a kto zas málo a mohol by vypomôcť niekomu inému.

Vedenie si dokáže spätne vyhotoviť správy o vykonanej práci a analyzovať tak produktivitu jednotlivých pracovníkov, vývoj projektov a náročnosť úloh.

Fakturácia je možná na základe vykonaných úloh, nie je potrebné úlohy zadávať do ďalšieho fakturačného softvéru, čo šetrí čas aj peniaze.

Systém upozorňuje zamestnancov každý deň na úlohy ktoré majú byť v ten deň ukončené, taktiež na stretnutie ktoré majú dohodnuté, prípadne na úlohy ktoré sú už po termíne. V dobe informačného pretlaku, takýto denný sumár môže výrazne napomôcť pracovníkom neopomenúť dôležité úlohy pre ten ktorý deň.

Softvér často umožňuje evidovať čas strávený na úlohách, čo jednak napomáha manažérom lepšie plánovanie zdrojov do budúcnosti, ale taktiež je možné použiť údaje o čase pri fakturácií. Pokiaľ softvér umožňuje zadanie hodinovej mzdy pre projekt, tak údaj o strávenom čase na úlohe je automaticky prepočítaný do peňažnej podoby vo fakturácii.

Často je možné zadať navrhnutý rozpočet pre projekt a sledovať tak jeho čerpanie na základe vyfakturovaných úloh.


Aplikácie je väčšinou dostupná vo viacerých jazykoch a tak spolupracovníci v iných krajinách môžu pracovať v tom istom systéme.

Dnes je štandardom, že je software dostupný cez počítače, tablety aj telefóny.

Väčšina software ponúka prvý mesiac zdarma a tak je veľmi jednoduché si najskôr vyskúšať či by vyhovoval vaším potrebám.

Zopár možností pre rýchly štart.
basecamp.com, asana.com, trello.com, jira.com, getquantify.com

Roman Leinwather
Tvorca http://getquantify.com

Roman Leinwather Roman Leinwather

Web/UI/UX designer & developer, tvorca getquantify.com.


Hodnoť článok:
0 0


3 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Roman Leinwather 2.1.2014 19:43:36
Zdravim @igo
Fakturacia je sucastou getquantify takze na billing zakaznikov pouzivam samotny getquantify.

0 0 igo 2.1.2014 14:35:14
co pouzivate v getquantify na billing svojich zakaznikov?
0 4 viťo 19.12.2013 20:08:35
IT krptici.. treba ist robit manualne.. so zelezom ;)
Zajtra.sk > Život > Podnikanie > Efektívna firemná komunikácia v dobe informačnej revolúcie


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama