spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Veľké slovenské štúdiá

pridal Andrej Očenáš
18.6.2012 23:50:11

Veľké slovenské štúdiá

Zaujimalo by ma ake vacsie firmy na slovensku poznate, ktore sa zaoberaju tvorbou webstranok a pod. Rad by som si trocha rozsiril obzory pretoze isto je ich dost a ja ich poznam len cast. Tak ak poznate dake pripadne ste sami ich sucast tak pridajte daco.

Z tych co ma napadaju pripadne som na ne narazil tu:

Yohaku
Zaraguza
Fat Chilli
Art4web
Yi
SCR
Candoo
2am
Vizion

25 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 10:03:17
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
0 0 Tomas Dolezal 25.6.2012 10:45:04
za ViZiON vďaka, no mi sme malé štúdio, 2 obchodáci, jeden grafik, programátor fulltime, prog. externe + jeden na eshop, ale ďakujeme, ceníme si to.
0 0 Zoltán Mitlík 22.6.2012 09:06:37
:)
0 0 Andrej Badin 22.6.2012 00:15:52
MUW;DIGITAL napr.
0 0 Zdenko Fabšič 21.6.2012 19:47:58
@Cra Zy Sheep - dizajn plat4mu mi nepride nic moc, taky obycajny, tuctovy a na kazdom dizajne vidno ze je od plat4mu, napriklad nemozem si pomoct ale vsetky ich buttony a sipky mi pridu rovnake, a FWA ? Ten projekt nerobili sami (spolupraca s http://www.vuzum.com/) a ked si porovnas portfolio plat4mu a vuzum tak tam najdes ovela viac spolocnych prac. Hned nato ako dostali ocenenie FWA tak o nich bol clanok v tyzdenniku zivot, co je pre mna nepochopitelne, kedze zaujem beznych slovakov o it sferu mi pride nulovy, hlavne takych co citaju zivot. Pre mna je platform umelo nadhodnotena a po znamosti do medii pretlacena firma, ale to je len moj osobny nazor :) .
0 0 Cra Zy Sheep 20.6.2012 23:20:11
@shaggy to ze poznas veci ktore robili pred viac nez 5 rokmi to je fakt objektivne zhodnotenie aktualneho stavu Tak myslim si ze nie vsetci zakaznici su tuctovi, ziskali ocenenie FWA co na slovensku moc firiem nema, mozno nie vsetko maju na webe ale cez twitter a drible si najdes viac ich aktualnych veci Ako nehovorim ze su jedini co ich dizajny za nieco stoja ale skor potom ocakavat kreativnejsie veci od freelancerov ako od "velkych" firiem
0 0 Andrej Očenáš 20.6.2012 23:05:33
@Tomas: ano viem uz som to vysvetloval nizsie v prispevkoch
0 0 Michal Obeda 20.6.2012 21:58:07
Cra Zy Sheep - v čom sú svetlá výnimka? Poznám ich "práce" ešte predtým, ne žo to bolo plat4m a to nepatrilo medzi to najlepšie.
+ keď si pozerám referencie, tak majú malých tuctových klientov, ako všetky ostatné malé firmy.
0 0 Tomáš Abaffy 20.6.2012 19:59:28
@Andrej Očenáš niektoré z tých "veľkých" čo spomínaš v úvode diskusie vôbec veľké nie sú. Resp. max polovička z nich sú väčšie.

@Miro Mašat my tiež nie sme veľký :D My sme do 10 ľudí. Ale milé prečítať si :)
0 0 Cra Zy Sheep 20.6.2012 17:22:33
svetla vynimka na slovensku podla mna je http://plat4m.sk/ ale je to aj tym ze klientelu maju z vacsej casti zahranicnu Ale to co si napisal je dost pravda aj ked to cloveka vobec netesi
0 0 tester 20.6.2012 13:24:29
to je potom ina tema. mna to tiez odradza ze na svk sa nerobia dizajnovo pritazlive veci a v podstate velmi malo pradokutov celkovo. na druhej strane treba hladat aj pricinu tychto rozhodnuti. je slovenske publikum pripravene platit za obal ? ziada si podnikatel pekny dizajn ? vie podnikatel ktory kupuje ohodnotit pekny dizajn ? poznaju tito ludia trendy ? poznaju ti ludia vyznam a funkciu dizajnu ? .. ja osobne si myslim, ze tuto je zarodok toho celeho a k tomu pridam cas + peniaze.

ak budes niekedy kupovat nejake riesenie za vlastne, vtedy dojde na moment kedy si clovek rozmysli ci:
- zaplati 10 000 eur za analyzu usability
- zaplati dalsich 5000 eur za prieskum cielovej skupiny
- je ochotny natiahnut cas realizacie
- je ochotny zaplatit za znaleho dizajnera 5x vyssiu taxu ako je standard pre "dizajnera" - mnohi ludia by ti povedali preco je jeden dizajner 5x drahsi ked to vyzera rovnako :)

a tak podobne .. chyba je v mnohych miestach. navyse si nemyslim ze sme krajina progressu v tomto smere. ako to tak vnimam, vacsinou len dobiehame trendy. tam kde nieco funguje uz roky, u nas je to novinka, tam kde nieco konci u nas s tym len zacinaju atd atd ... je to tazke posudit v com to cele viazne ale takto to vidim ja ;)
0 0 Cra Zy Sheep 20.6.2012 13:07:12
Ja nemam prioritu v dizajne lebo som php developer ale tak pisem o tom tak preto lebo vacsinou co sa stretavam s webmi tak po stranke funkcionality je to na slovensku celkom ok ak sa jedna o seriozne spolocnosti ale kopukrat ani nemaju tusenie co je UX a ako by mala ovplyvnit navrh UI Niektore rozhrania su tak debilne, ze clovek ma pocit ze pri navrhu boli asi vsetci v tej firme sfetovani A skus predat cloveku saty ktore budu vyzerat otrasne aj ked budu z kvalitnej latky Nikto si ich nekupi Naopak pri satoch by to este celkom preslo aj ked by bol clovek potom trosku sklamany Pri autach musi aj auto vyzerat aj byt spolahlive napr. A treba brat ohlad aj na to k comu dany web sluzi Mas pravdu ze keby je sme.sk aj biela stranka s ciernym pismom bez obrazkov bez vsetkeho tak by stale mala svoju hodnotu
0 0 tester 20.6.2012 07:38:28
@crazy sheep: som pisal ze berte s rezervovou. kvalitny projekt (ajked je to pojem, ktory povie kazdemu nieco ine) je kombinacia vsetkych aspektov (ako uvadzas) - nikde som nepisal ze robme len toto a nic ine. osobne si myslim ze webove riesenie ma svoj ucel, ciel a to je jadro celeho riesenia. ak mas stranku kde je forum, najdolezitejsie je aby to forum fungovalo, ak eshop tak aby fungoval kosik, platobne brany, nakupy at all, ak mas web s clankami .. musi fungovat publikovanie clankov s roznym contentom atd ... dizajn je obal nad tym. jadro je niekde inde.

aj sme.sk je na grcanie ako hovoris a nikto odtial neodisiel .. preco asi ? podla mna si napisal tvrdenie ktore nemas podlozene a pises globalne ze dizajn. pricom to nie je pravda ... aj ked pises ze vsetko je dolezite, prioritu mas v dizajne a UI
0 0 Cra Zy Sheep 19.6.2012 21:33:45
@tester Zaoberat sa biznis funkcionalitou na pozadi neni podla mna ani zdaleka najdolezitejsie Kvalitny web by mal vychadzat z UX, UI by malo byt navrhnute s ohladom na vsetky aspekty webstranky a dizajn by urcite nemal zaostavat lebo to je to co uzivatel vidi Jeho nezaujima ze funkcionalitu robili naj ludia na trhu, ked mu je z webu na grcanie a hned z neho odide Druhy extrem je ked je stranka pekna ale nepouzitelna Ale podla mna vacsi problem je s prvou castou nez s druhou
0 0 Michal Obeda 19.6.2012 20:46:19
Jozko Hruska - pokus o vtip? Myslel som, že hľadá veľké slovenské štúdiá a nie freelancerov.

Andrej Očenáš - Fat Chilli považujem skôr za menšiu/strednú firmu (vzhľadom k počtu zamestnancom). Triad, Monogram, Yohaku (a aj Fat Chilli) to sú známe "veľké" firmy.
Za seba ešte dodávam Core4 (počtom ľudí a zákazkami tiež veľká firma) + ak ťa zaujímajú nielen reklamky/grafické štúdiá, tak napríklad Millennium 000 (veľké projekty aj veľa ľudí) atď.
0 0 J 19.6.2012 17:29:44
ked dizajneri tak kennymax.sk ;)
0 0 Andrej Očenáš 19.6.2012 16:06:28
@tester: no ano tak zase do toho dako extra nevidim a mna osobne teda zaujima ten dizajn to je pravda, tak este som mohol napisat ze ktore poznate a paci sa vam ich tvorba, urcite som nechcel aby tu z toho bolo reklamne vlakno.
Taktiez ma zaujimaju firmy ktore robia reklamne kampane, rad si popozeram dobre napady a mozno to pomoze aj ako inspiracia.
0 0 J 19.6.2012 15:45:30
toto trocha smrdi tym, ze sa to tu zvrhne a kazdy si zacne robit reklamu sam sebe :)).
Ono zalezi co myslis pod pojmom 'tvorba webstranok'. Je vela firiem co riesi len a len dizajn a naopak su firmy co riesia len technologie, aplikacie, redakcne systemy az po HW. A este je tu jedna skupinka reklamnych agentur ako webster, ktori davaju svoje projekty vypracovat roznym dodavatelskym firmam :).
Tazko povedat co je najvacsia firma, ja by som vybral monogram, isdd z tych technologickych a asi krea z dizajnerskych.
0 0 daniel šiška 19.6.2012 14:21:48
milk
0 0 tester 19.6.2012 13:47:07
andrej, pises ze velke kvalitou .. myslim si ze si sa riadil primarne dizajnom. co nic nie je .. to spravi aj freelancer. biznis funkcionalita je na pozadii ..

(samozrejme berte s rezervovou, dizajn je dolezity a nikoho nechcem urazat ale viete co myslim ;))
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Veľké slovenské štúdiá

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama