spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > SEO > Upúšťa sa od SEO

pridal Branislav Ballon
16.6.2012 20:16:58

Upúšťa sa od SEO

Zdravím všetkých
Ako to je s tým SEO? Na internete sa pohybujú informácie podobné týmto : "Internetové stránky s hodnotným obsahom budú mať prednosť pred webmi, ktoré sa zameriavajú len na SEO optimalizáciu." Viem, že to priamo neznamená, že sa od SEO upúšťa... Zaujímalo by ma akú úlohu na dobrom webe zohráva dobrá optimalizácia pre vyhľadávače. Čo si myslíte, že prinesie budúcnosť? Som v tomto všetkom ešte len "zasran", ktorého to ale zaujíma.
Dík za odpovede.

15 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 tester 25.6.2012 08:20:22
som si teraz uvedomil, ze som spravil chybu a zadavatel prispevku tiez. piseme vseobecne co nie je dobre, pretoze su argumenty silne zavisle od projektu, zameru, postavenia spolocnosti atd atd ...
0 0 Zdenko Pek 24.6.2012 14:10:02
@tester naco potrebuje IBM, HP a DELL SEO? Uz len preto, ze si konkuruju. Asi je rozdiel ci na "serverove riesenia" (KW si vymyslam) vybehne prvy IBM alebo HP ci DELL. SEO je len jedna cast, druha je mat web pouzitelny so spravnou informacnou architekturou ak nie je tato cast zastresena cele SEO ti je na nic, kedze navstevnik z webu odchadza. SEO same o sebe bez tychto veci nema moc zmysel.
0 0 Ján Januška 24.6.2012 08:12:50
@tester: Čo konkrétne sa ti zdá, že som domotal? Optimalizácia je "fáza po realizácii" čoho? Na SEO je potrebné myslieť už počas plánovania tvorby webu, v priebehu ktorého by mala byť vytvorená prvá analýza kľúčových slov.

Pod pojmom "ruka v ruke" bola myslená súčinnosť, resp. úzka spojitosť medzi SEO a kvalitným obsahom.

SEO je jednou z foriem propagácie a treba tak k tomu pristupovať. Veľké, resp. známe firmy nespasí, ale to neznamená, že ho majú ignorovať. Obzvlásť keď patria k segmentu, ktorý je hojne vyhľadávaný. Ešte dodám, že ciele SEO sú pre známe značky väčšinou iné, než u ostatných webov.
0 0 tester 20.6.2012 07:45:23
@jan: .. cele si to poriadne domotal. optimalizacia je faza po realizacii. mozes to robit pocas ale hlavny ciel danej fazy nie je optimalizacia.

neviem co je ruka v ruke v tomto kontexte .. optimalizacia v obmedzenej miere ? tak to uz vobec netusim co je a ako si to myslel.

web s kvalitnym obsahom SEO nepotrebuje. SEO je len reklama cez vyhladavace a nahrade prace za vyhladavaci engine nic viac. Ak mas dostatocny marketing na inej urovni, nemusis sa tym ani zaoberat. Ale je to popularne takze to ludia robia, zial mnohi ako "hlavny bod programu".

otazka: ak kazdy pozna stranku, naco ti je SEO ? napriklad taky ibm, dell, hp, azet, zoznam, google atd .. nepotrebujes ziadne SEO lebo si tu stranku kazdy natuka aj sam. Vyhodou je, ak mas velke mnozstvo contentu na stranke a uzivatel ide cez vyhladavac .. ale stale si myslim ze je to o tom, ze boti maju nejaku funkcionalitu a aby google nemusel data triedit, vymyslat rozne sposoby filtrovania contentu radsej zaviedol SEO a podla preddefinovanych pravidiel uz vie co kde je. Nevyhoda je pri zneuzivani ak SEO nezodpoveda contentu ..

toto je na dlhu debatu, v skratke: SEO nie je priorita podla mna, ak niekto vie co robi a ako to robit.
0 0 Ján Januška 19.6.2012 18:40:16
Kvalitné SEO ide ruka v ruke s kvalitným obsahom. Bez neho sa dá pracovať na optimalizácii len v obmedzenej miere. Avšak neznamená to, že web s kvalitným obsahom SEO nepotrebuje.
0 0 Milan Vodička 18.6.2012 12:50:04
Ked mas kvalitny obsah, aj tak je treba si dat pozor na to aby si ten obsah co najprijemnesjsie vedel podat uzivatelovy. Preto si davam pozor na pekne url, vystizne nadpisi, citatelne deleny text po paragrafoch a pod ... toto ja volam "seo" - a aj ked viem, ze to nie je ani zdaleka vsetko co maju pani seo majstri pod capicou, dobry obsah, ktory je zaroven prehladne a jasne podany uzivatelovy bude mat dobre pozicie aj o milion rokov.
0 0 tester 18.6.2012 12:22:20
ok teda ...
0 0 Branislav Ballon 18.6.2012 11:01:55
Dobrý obsah, dobré spracovanie, dobré podanie a dobre nakódené? :P
0 0 tester 18.6.2012 09:12:08
co je dobry web ? neviem co si pod tym predstavujes. kazdemu sa vybavi nieco ine podla toho ake ma skusenosti a znalosti.
0 0 Branislav Ballon 18.6.2012 00:46:56
Je mi jasné, že to nie je základný cieľ pri tvorbe webu. Len ma zaujímalo akú úlohu pri pojme dobrý web zohráva dobrá optimalizácia pre vyhľadávače... ale asi je to tak, že dobrý web musí byť dobrý v každom ohľade...:)
0 0 tester 17.6.2012 20:31:38
naco ti je SEO ked nemas content ?
SEO je faza optimalizacie .. nie zakladny ciel pri tvorbe webov.
btw: vygoogli si vyznam pojmu SEO, zistis aku ulohu to zohrava a ake su moznosti. ak ta to ovsem zaujima ..
0 0 Tomáš Abaffy 17.6.2012 13:28:41
Jednoducho rob kvalitný web s kvalitným obsahom...
0 0 Michal Obeda 16.6.2012 23:18:52
prestuduj si semantic search, mozno pochopis buducnost ;-)
0 0 Branislav Ballon 16.6.2012 20:22:36
Za tým nadpisom mal byť otáznik...
Zajtra.sk > Fórum > SEO > Upúšťa sa od SEO

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama